Wieszak na ręczniki i inne akcesoria, których nie może zabraknąć w Twojej łazience

Funkcjonalne akcesoria łazienkowe pomagają w łatwy sposób zagospodarować całą dostępną przestrzeń – zarówno w większych, jak i mniejszych pomieszczeniach. Wbrew pozorom nie trzeba wydawać fortuny, aby urządzić łazienkę w sposób praktyczny, przemyślany oraz atrakcyjny wizualnie. Podpowiadamy, jakich elementów wyposażenia nie powinno zabraknąć w Twojej łazience. W każdej łazience niezbędnym elementem wyposażenia jest stojak lub wieszak na ręczniki. Nadal chętniej pozostają wybierane wieszaki. Można je przymocować do ściany w dowolnym miejscu, nie zajmują przestrzeni i sprawdzają się zwłaszcza w niewielkich łazienkach. Wieszak na ręczniki może być wykonany ze stali chromowanej, drewna lub tworzywa sztucznego. Ze względu na uniwersalny charakter oraz wytrzymałość wykonania najczęściej wybierane są modele ze stali nierdzewnej. Warto jednak dobrać styl, jaki ma mieć wieszak na ręczniki do wystroju wnętrza. Dla przykładu w łazienkach nowoczesnych najlepiej będą komponować się wieszaki ze stali nierdzewnej. Jednak w pomieszczeniach, w których wykorzystano elementy drewniane, dobrze jest postawić np. na wieszak na ręczniki drewniany.
Jeżeli jednak dysponujemy większą przestrzenią w łazience, warto rozważyć wyposażenie jej w stojak na ręczniki. Można go w każdej chwili przestawić w dowolne miejsce. Dodatkową zaletą jest efektywniejsze wysychanie mokrych ręczników, które można rozwiesić na stojaku, niczym na suszarce do prania. Pojemniki na drobiazgi i nie tylko – zbędny gadżet czy praktyczne rozwiązanie? Pojemniki do przechowywania to niezbędnik, który powinien znaleźć się praktycznie w każdym pomieszczeniu – nie tylko w łazience. Umożliwiają one lepszą organizację przestrzeni oraz przechowywanie drobiazgów. W łazience najlepiej zdecydować się na koszyk wykonany z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Są to materiały wytrzymałe na warunki panujące w łazience – dużą wilgotność powietrza, wysoką temperaturę itp. W przypadku łazienek mogą nie sprawdzić się pojemniki tekturowe. Te lepiej zachować do przechowywania drobiazgów w pokojach, sypialni czy też garderobie. Pojemniki w łazience mogą zostać wykorzystane do przechowywania m.in. kosmetyków, proszku do prania, środków czystości. Dzięki takim praktycznym organizerom w pomieszczeniu zapanuje porządek i wszystko zawsze będzie na swoim miejscu.

Lustereczko, powiedz przecie…

Kolejnym łazienkowym niezbędnikiem jest lustro. Jest to element wykorzystywany zarówno przez kobiety do wykonywania makijażu i zabiegów pielęgnacyjnych, jak i do mężczyzn – np. podczas golenia. Wzornictwo lustra warto dopasować do aranżacji wnętrza. W przypadku klasycznych łazienek ciekawie prezentować będzie się tafla lustrzana okolona drewnianą ramą. Jeżeli jednak zdecydujemy się na jakiekolwiek drewniane elementy w łazience, zadbajmy o to, aby były odpowiednio zaimpregnowane. Tylko wtedy nie zniszczą się na skutek negatywnych czynników panujących w łazience. We wnętrza nowoczesne z powodzeniem wkomponują się lustra bez ramy. Jeżeli lubimy nietypowe dodatki, możemy zdecydować się na lusterko w ozdobnej ramie. Niebanalnym rozwiązaniem jest także samoprzylepna folia lustrzana. Można ją nakleić na całą wysokość ściany – od podłogi do sufitu, tworząc duże lustro. Dodatkowo taki zabieg optycznie powiększy pomieszczenie. Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem lusterka kosmetycznego do wykonywania makijażu, warto rozważyć zakup lustra z oświetleniem LED. Tego typu modele mogą być zasilane sieciowo lub na baterie.