10 najlepszych prezentów na Dzien Ojca

Dzień ojca to bardzo ważna data w kalendarzu. Rodzice to jedne z najważniejszych osób w naszym życiu, dlatego też warto im to okazywać na co dzień, a w święta im poświęcone, pokazać to je jeszcze bardziej. Jest wiele prezentów, za dzięki którym sprawimy ogromną przyjemność naszym ojcom. Oczywiście, każdy tata ucieszyłby się nawet z samych życzeń, jednak warto obdarować go czymś ciekawym, bo przecież lata, które włożył w nasze wychowanie, zasługują na najlepszy podarunek. Prezent warto dopasować przede wszystkim do zainteresowań taty, świetne są też podarunki sentymentalne. Co więc wybrać, aby sprawić jak największą przyjemność jednej z najważniejszych dla nas osób?

1. Spersonalizowany kubek

Kubek to świetny pomysł, szczególnie, jeśli nasz tato codziennie rano lubi napić się kawy lub herbaty. Wybór kubków jest bardzo duży, najlepiej jednak wybrać miejsce, w którym wykonywane są takie ze spersonalizowanymi napisami lub zdjęciami. Najlepiej jest wybrać zdjęcie rodzinne bądź takie, na którym jesteśmy my w towarzystwie taty. Dobrze sprawdzi się również zabawna fotografia z dzieciństwa.

Jeśli nie chcemy wykorzystywać zdjęć, możemy wybrać kubek z zabawnymi lub po prostu miłymi napisami.

Ojciec trzymający kubek z kawą

2. Perfumy

Perfumy to jeden z najbardziej uniwersalnych prezentów, odpowiednich właściwie na każdą okazję. Jeśli Twój wybór padnie na nie, najważniejsze, aby dobrać zapach odpowiednio do upodobań ojca. Nie ma przecież nic gorszego i bardziej dla nas przykrego niż kupno nietrafionego prezentu na Dzień Ojca. Aby pozbawić się takich obaw, warto podpatrzeć podczas odwiedzin, jakich tato używa zapachów. Jeśli zauważymy, że jego ulubiony zapach już się kończy, możemy zdecydować się na zakup tego samego. Jeśli wolimy wybrać coś innego, najlepiej jest celować w perfumy o podobnym bukiecie zapachowym, wtedy na pewno trafimy odpowiednio.

Perfumy z bliska na czarnym tle

3. Zestaw narzędzi

Dla każdego mężczyzny, który lubi majsterkować, porządny zestaw narzędzi będzie strzałem w dziesiątkę. Jeśli nasz tato jest tak zwaną ''złotą rączką'' i samodzielnie zajmuje się w domu wszelkimi naprawami, to prezent w postaci narzędzi będzie idealny.

Jak wybrać odpowiedni zestaw, kiedy kompletnie się nie znamy na takim sprzęcie? W tym przypadku oczywiście z pomocą przychodzi nam internet. Jest wiele blogów zajmujących się tą tematyką, dzięki temu bez kłopotu znajdziemy zestaw, który usatysfakcjonuje każdego majsterkowicza.

Zestaw narzędzi

4. Niecodzienne przeżycia

Nie tylko materialne prezenty są świetnym sposobem na obdarowanie taty w jego święto. Wspaniałym i niezapomnianym prezentem na Dzień Ojca mogą okazać się na przykład bilety na koncert ulubionego zespołu lub wejściówki na mecz, w którym udział bierze drużyna, której kibicuje nasz tato.

Innym rewelacyjnym pomysłem, jest sprezentowanie tacie ekstremalnych przeżyć rozrywkowych. Jest wiele sprawdzonych firm, które prowadzą sprzedaż voucherów, pozwalających na doświadczenie niesamowitej przygody. Każdy mężczyzna ucieszy się na przykład z możliwości przejechania się po torze wyścigowym sportowym autem lub wizyty na strzelnicy. Jeśli nasz tato jest w pełni sił, cieszy się dobrym zdrowiem i nie boi się wyzwań, to niezapomnianym przeżyciem będzie też skok ze spadochronem, czy na bungee.

5. Elegancki zegarek na Dzień Ojca

Zegarek, podobnie jak perfumy, to prezent odpowiedni na każdą okazję. Elegancki zegarek jest świetnym elementem zarówno funkcjonalnym, jak i ozdobnym u mężczyzny. Aby wybrać odpowiedni, najlepiej będzie sugerować się gustem taty. Można również wybrać się na zakupy wraz z mamą, aby pomogła nam wybrać pasujący model.

Kupując zegarek, warto zwrócić szczególną uwagę na jego jakość i sposób wykonania, ponieważ jest to gadżet, który powinien służyć przez lata.

Jeśli nasz tato jest miłośnikiem nowych technologii, to z pewnością uciszy go smartwatch. Można go zsynchronizować z telefonem oraz śledzić różne funkcje życiowe, takie jak puls.

Zegarek kieszonkowy

6. Akcesoria grillowe

W wielu domach, tradycją jest, że kobiety królują w kuchni, za to mężczyźni są mistrzami w grillowaniu. Jeśli Twój tato należy do grona grillomaniaków i posiada odpowiedni sprzęt, to świetnym dopełnieniem jego kolekcji grillowych akcesoriów będzie zestaw zawierający stoliki ogrodowe do grilla lub metalowy barek na kółkach. Dzięki temu będzie mógł organizować świetne imprezy BBQ, na którym posadzi rodzinę lub przyjaciół przy stoliku ogrodowym, sprawiając im i sobie wiele frajdy.

Idealnym uzupełnieniem takiego zestawu ogrodowego, będzie na przykład komplet narzędzi do grillowania, czy też zabawny fartuch lub rękawice.

Barek na kółkach

7. Element garderoby

Skórzany portfel lub pasek, bądź elegancka koszula czy krawat, to prezenty, które zadowolą każdego mężczyznę. Jeśli chcemy podarować ojcu rzecz będącą elementem garderoby, również należy wybrać ją tak, aby była zgodna z jego upodobaniami estetycznymi. Wybierając gadżet, warto też zwrócić uwagę na jego jakość.

Postawienie na tego typu podarunek na Dzień Ojca, jest świetnym wyborem, gdyż będzie to prezent z klasą. Wiele sklepów oferuje też ozdobne pakowanie pasków czy krawatów, dzięki temu dar będzie jeszcze bardziej elegancki.

Pasek

8. Książka ze zdjęciami

Książka ze zdjęciami to świetny wybór na prezent z okazji dnia ojca. Możemy zrobić ją własnoręcznie lub zlecić jej wykonanie odpowiedniej firmie, specjalizującej się w tej dziedzinie.

Prezent w postaci albumu będzie niesamowicie emocjonalny i wzruszający. Możemy umieścić w nim zdjęcia, które uważamy za ważne i opatrzyć je swoim komentarzem. Pięknym gestem może być również napisanie w książce kilku miłych słów do taty.

Książka taka, będzie niesamowicie cenną pamiątką, którą każdy tato pochwali się swym znajomym i rodzinie.

Okulary i książka

9. Portfel

Portfel

10. Elegancka zapalniczka lub długopis

Jeśli nasz tato potrzebuje w życiu codziennym zapalniczki i posiada jedynie zwykłe, plastikowe, to świetnym rozwiązaniem będzie podarowanie mu eleganckiego modelu w pięknym, ozdobnym etui. Na rynku jest wiele renomowanych producentów zapalniczek, więc wybór nie będzie trudny.

Świetnym pomysłem na upominek w szykownym pudełku, jest również długopis. Warto jednak wybierać takie, których marka może pochwalić się renomą, wtedy narzędzie do pisania posłuży przez wiele lat.

Srebrna zapalniczka Zippo