10 sprytnych sposobów na spakowanie torby podróżnej

Pakowanie sprawia Ci trudności? Nie wiesz co ze sobą zabrać w zależności od miejsca i czasu wyjazdu? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych porad, dzięki którym Twoja torba podróżna zostanie spakowana w kilka chwil!

Niezależnie od tego, czy na spakowanie swojej torby podróżnej masz tylko kilka chwil czy przygotowujesz się tygodniami, nigdy na koniec nie jesteś pewny, że zabrałeś wszystko. Znajome uczucie? My mamy tak za każdym razem. Właściwie to mieliśmy, bo teraz opracowaliśmy kilka sposobów, dzięki którym pakowanie zmieniło się z udręki i stresu, w bezproblemową i przyjemną czynność. Chcesz wiedzieć jak to robimy? Zapraszamy Cię do poznania naszych kilku sprawdzonych sposobów na pakowanie! Zaczynamy!

Przygotowanie pakowania torby podróżnej

Nasz poradnik podzieliliśmy na trzy kluczowe części. Pierwszą z nich jest właśnie przygotowanie do pakowania.

Podstawową kwestią przed każdym wyjazdem jest wybór odpowiedniej torby podróżnej. W zależności od długości wycieczki, musisz wybrać dogodną wielkość swojej torby. Oczywiście, istotną kwestią są również Twoje indywidualne preferencje, czyli design torby czy jej format. Ten wybór pozostawiamy Tobie. Możemy jedynie polecić Ci te, dostępne w naszym sklepie. Co do ich użyteczności i wytrzymałości jesteśmy przekonani ;)

W pakowaniu torby podróżnej najważniejsze jest planowanie

Gdy planujesz wyjazd, od razu do głowy przychodzą Ci pomysły na temat tego, co powinieneś zabrać ze sobą, co może Ci się przydać. Wszystkie takie pomysły od razu spisuj na kartce. Możesz przygotować sobie „packlistę” i dopisywać na niej kolejne pozycje. Pamięć bywa zawodna, zwłaszcza, gdy pakowanie odkłada się na ostatnią chwilę. Dlatego warto mieć wszystko zanotowane.

Zabierz ze sobą ubrania na 7 dni, nawet jeśli wybierasz się na dłuższy wyjazd. Z doświadczenia wiemy, że po tygodniu i tak warto przeprać ubrania, a z ciuchów zabranych na tydzień, możesz też skomponować zestawy na dłuższy czas.

Czas na pakowanie!

Przechodzimy do następnej części, czyli właściwego pakowania. Tutaj porad mamy całe mnóstwo:

  • Pakowanie zacznij od układania w torbie podróżnej rzeczy największych gabarytów: bluzy, kurtki, spodnie, buty itp. Niech wypełnią dno, zabezpieczając tym samym pozostałe, delikatniejsze rzeczy mniejszych rozmiarów.
  • Roluj ubrania! Tak, składanie w kostkę odeślij w niepamięć. Zrolowane ciuchy zajmują zdecydowanie mniej miejsca i, co dla nas bardzo istotne, są mniej wygniecione.
  • Kosmetyki tylko w małych rozmiarach! Zabranie ze sobą pełnowymiarowych opakowań kosmetyków wymagałoby od nas zapakowania się w dodatkową torbę. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami, których wolelibyśmy uniknąć. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą pojemniki w podróżnych rozmiarach. Warto przelać takie produkty jak płyn micelarny, ulubiony żel czy krem do ciała.

Chcesz zabrać ze sobą biżuterię lub inne delikatne rzeczy? Włóż je do jednej ze skarpet, a następnie zawiń w drugą. Raz, że będzie to swego rodzaju zabezpieczenie przed ewentualną kradzieżą, a dwa- uchroni to od uszkodzenia czy zagubienia wśród innych rzeczy.

Skarpetki to nie tylko świetny schowek, ale również wypełniacz. Jeśli wypchasz nimi buty, to zapobiegniesz ich odkształceniu pod ciężarem innych rzeczy.
Wykorzystuj każdą wolną przestrzeń. Nie lekceważ małych kieszonek i przegródek, one też mają swoja moc!

Zabezpiecz swoją torbę podróżną!

Torby mamy już spakowane, wszystkie rzeczy znają swoje miejsce i są odhaczone z naszej packlisty. Zatem jesteśmy już prawie gotowi na wyjazd. Zanim jednak oddasz swój bagaż w ręce np. obsługi samolotu, zabezpiecz go odpowiednio. Podpisanie bagażu jest w obecnych czasach czymś oczywistym. Warto pamiętać również o dodaniu jakiegoś charakterystycznego elementu, jak, np. tasiemka. Wybierz jakiś charakterystyczny kolor, inny niż czerwony. Zdecydowanie wyróżni to Twój bagaż w przypadku, gdy będzie sąsiadował on z kilkoma podobnymi.