3 gadżety do ogrodu, które ułatwią wypoczynek!

Wypoczynek na naszej przestrzeni zewnętrznej, jest niezwykle przyjemny, ale gadżety do ogrodu, mogą przenieść go na wyższy poziom! Urządzając nasz ogród, możemy wprowadzić do niego niepowtarzalny klimat, który będzie zbudowany przez nas, według naszej estetyki i potrzeb. Warto zastanowić się, jakie gadżety do ogrodu, mogą okazać się ładne i przydatne.

Ogród jako dom flory

W naszym zielonym azylu głównym mieszkańcem są rośliny. Ten, kto kupił swoją pierwszą roślinę doniczkową, wie, że jej pielęgnowanie jest bardzo angażujące i motywujące, tak że w krótkim odstępie czasu nabieramy ochoty na więcej kwiatków, aż nagle widzimy, że stworzyliśmy całkiem pokaźną domową dżunglę. Kiedy posiadamy ogródek, kwiaty mogą wyskoczyć z doniczki i zakorzenić się w naszej glebie.

Nie wszystkie rośliny nadają się do zakopania

Mężczyzna dbający o rośliny

Jednak nie wszystkie rośliny mogą swobodnie rosnąć w naszym klimacie! Przez to, że w Polsce mamy wyraźnie zauważalne pory roku, w znacznie większym stopniu niż na południu. Wiele roślin ozdobnych pochodzi ze stref międzyzwrotnikowych czy podzwrotnikowych, gdzie powietrze rzadko bywa tak zimne, jak w naszym klimacie. Dlatego rośliny egzotyczne w większości nie są odporne na tak duże amplitudy temperatury. Jeżeli jednak bardzo chcemy adoptować taką roślinkę, musimy zapewnić jej jak najlepsze warunki do życia.

Doniczka jest najlepszym wyjściem, ponieważ będziemy mogli swobodnie, przenosić nasze drzewko na słońce, a kiedy zrobi się zimno, zabrać ją do domu, aby nie zmarzła na zewnątrz. W ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć bardzo zróżnicowany pod względem gatunków ogródek.

1) Metalowy stojak na doniczki

Metalowe stojaki na doniczki to najciekawsze gadżety do ogrodu dla roślin. Ułatwią nam składowanie naszych ulubionych doniczek w ogrodzie. Dzięki kilku platformom, umiejscowionym na różnych poziomach, możemy ułożyć nasze rośliny doniczkowe, segregując je na różne sposoby. Cokolwiek nie zostanie umieszczone na kwietniku, możemy być pewni, że będzie zwracać uwagę oraz estetycznie się prezentować. Przenoszenie naszych roślin do środka i na zewnątrz, będzie niezwykle łatwe, ponieważ wystarczy jedynie przenieść cały stelaż stojaka, ze wszystkim, co na nim jest umieszczone.

2) Wisząca lampka solarna

Lampa ogrodowa wisząca na zewnątrz w nocy

Kiedy spędzamy czas naszym ogrodzie, noc może czasem nas zaskoczyć. Nie powinniśmy od razu rezygnować z czasu spędzanego na świeżym powietrzu, tylko z powodu mroku. Brak zasilania w pobliżu naszego ogródka nie jest problemem! Odnawialne źródła energii są obecnie bardzo pożądane w akcesoriach domowych i ogrodowych. Warto korzystać z rozwiązań tego typu, ponieważ atmosfera naszej planety została w znaczącym stopniu nadszarpnięta przez działania człowieka na przestrzeni dziejów. W ramach walki z tym problemem rezygnuje się z używania energii pochodzącej z nieodnawialnych, "brudnych" źródeł, które wytwarzają dużo zanieczyszczeń podczas przetwarzania. Wisząca lampa zasilana jest przez panel solarny, zamocowany na jej szczycie. Dzięki temu podczas całego dnia zbierana jest energia słoneczna, a kiedy zapada noc, lampka zaczyna świecić dzięki zasilaniu, które było gromadzone przez cały dzień.

Lampka solarna nada się także do naszego balkonu, tarasu czy werandy. Wieszając kilka takich lampionów obok siebie, możemy stworzyć bardzo jasną, stylową przestrzeń, bez kłopotliwego montowania całej instalacji kabli.

3) Obcinarka do krawędzi trawnika

Ciężko kontrolować trawę, która porasta cały nasz ogródek. Jedynym skutecznym sposobem jest regularne jej obcinanie. Żeby trawnik wyglądał estetycznie, nie wystarczy tylko przyciąć go z góry. Źdźbła potrafią rosnąć w każdym kierunku z naszych kęp. Kiedy chcemy osiągnąć perfekcyjny wygląd naszej trawy, musimy zadbać także o to, aby była równo przycięta także po bokach. Kiedy spróbujemy przyciąć ją nożycami, bądź sekatorem, szybko do nas dotrze, że jest to kłopotliwe i wymaga włożenia przez nas wiele niepotrzebnego wysiłku. Obcinarka do krawędzi trawnika przypomina wyglądem kółko do pizzy, zamontowane na dłuższej rączce. Teleskopowa tykwa posiada regulacje długości, dlatego bez problemu możemy ją wysunąć na dużą odległość i stojąc przejechać po wszystkich krawędziach trawnika, w jednej chwili pozbywając się wszystkich wystających z boku ździebeł trawy

To są właśnie najbardziej przydatne gadżety do ogrodu. Warto jednak zapoznać się z dziewięcioma nietypowymi dekoracjami ogrodowymi. Dzięki temu możemy stworzyć świetną aranżację naszej przestrzeni zewnętrznej.