3 sytuacje, w których mogą ci się przydać maty ochronne do transportu

Maty ochronne, podkładki antypoślizgowe – są dodatkiem zabezpieczającym twojego psa przed obrażeniami np. podczas jazdy samochodem oraz doskonałym sposobem na uniknięcie kłopotów z zabrudzoną tapicerką w pojeździe. Sprawdź, jakie jeszcze są zalety maty ochronnej do transportu!

Materiały, z którego wykonane są maty ochronne do transportu, są odporne na rozdarcia i jednocześnie łatwe w czyszczeniu. Mata ochronna do przewozu zwierząt jest też bezpieczna dla zwierzęcia. Takie rozwiązanie zapewni mu komfort i wygodę podczas przewozu.

Co jest takiego wyjątkowego w macie do transportu?

Pasy do zapinania na siedzenie! Są wyjątkowo stabilne i bezpieczne – bez względu na wymiary twojego czworonoga!

W jakich sytuacjach może ci się przydać mata ochronna do transportu?

• ochroni twoje auto przed zabrudzeniami

Jeśli jesteś właścicielem czworonoga (szczególnie dużego, z długą sierścią) – dla ciebie z pewnością nie musimy rozwijać tego wątku. Na pewno nie raz byłeś w sytuacji, kiedy po podróży (lub, o zgrozo, nawet tylko krótkiej przejażdżce) wypuszczając swojego pupila z samochodu, musiałeś mierzyć się z dywanem włosia we wnętrzu pojazdu, który zostawił Twój ulubieniec.

Sytuacje znają również właściciele młodych psów, które niejednokrotnie podczas jazdy samochodem zdążyły już zabrudzić twoją tapicerkę. I być może nawet zabrudzenia nie były tym najgorszym, czego doświadczył twój pojazd, prawda? O wiele gorzej sytuacja przedstawia się, kiedy otworzysz tylne drzwi samochodu i twoim oczom pokazuje się podrapane lub pogryzione siedzenie. O wiele trudniej jest zaradzić takiej sytuacji niż zanieczyszczeniom! W przypadku ingerencji zębów i pazurów twojego psa na tapicerce samochodu… nie masz innego wyjścia – musisz ją wymienić.

Samochodowa mata ochronna

Dobrym sposobem na przeciwdziałanie takim sytuacjom są właśnie maty ochronne do transportu. W sytuacji krytycznej, kiedy twój pupil nie wytrzyma z toaletą do postoju lub znudzony jazdą będzie chciał coś zniszczyć – ucierpi co najwyżej mata. Wnętrze samochodu pozostanie nienaruszone!

Mata chroniąca tapicerkę w aucie

• łatwa w utrzymaniu czystości

Kiedy już twoje najgorsze obawy się ziszczą i twój czworonóg zabrudzi matę, proces jej czyszczenia jest o wiele mniej skomplikowany niż jeśli miałbyś to zrobić w przypadku wnętrza samochodu. Taką matę wystarczy wyprać ręcznie w temperaturze do 30°C. I o ile twój pies jej nie zdewastował pazurami (co wcale nie jest tak łatwo zrobić, ponieważ zazwyczaj są one wykonane z bardzo trwałych materiałów poliestrowych) – po wyschnięciu będzie gotowa do ponownego używania. Pranie ręcznie nie brzmi tak strasznie, jak wymiana tapicerki, prawda?

• możliwość zwinięcia do niewielkich rozmiarów

No dobrze. Pewnie niektórzy z Was mają w swoich głowach teraz taki myśli: „ no dobrze, taka mata brzmi super, ale co w sytuacji, kiedy mój pies nie jest jedynym pasażerem w samochodzie?”. Otóż i na to jest rada.

Jeśli jedziesz w długą podróż – dla komfortu wszystkich podróżujących postaraj się, aby pies miał jednak swój kawałek siedzenia, podłogi lub bagażnika na wyłączność – wtedy nie ma problemu, nie musisz przecież takiej maty rozkładać na długość całej powierzchni. Możesz zwinąć matę do takiej powierzchni, która przykryje tylko to miejsce, które zajmuje twój zwierzak. Reszta będzie do dyspozycji innych podróżujących. Proste, prawda?

• kolor – wybierz szary!

Chociaż wspominanie o kolorze przy tak pragmatycznym przedmiocie, jak mata ochronna do transportu brzmi nieco …próżnie. Już zaraz wytłumaczymy wam, dlaczego jednak kolor jest tu istotny.

Po pierwsze – większość pojazdów wewnątrz jest wyposażonych w siedzenia i tapicerkę właśnie w takim kolorze. Dzięki temu twoje auto dalej zachowa odpowiednie walory estetyczne. Nie oszukujmy się – kupujemy samochody nie tylko po to, aby móc się swobodnie przemieszczać. Dla wielu ludzi wygląd pojazdu (zarówno zewnątrz jak i w środku) ma znaczenie. Posiadanie pupila nie musi tego utrudniać.

Po drugie – jeśli nie należysz do osób, które zwracają uwagę na takie szczegóły jak pasujące do siebie kolory, być może przekona cię argument bardziej pragmatyczny, a mianowicie – czystość w aucie. Kolor szary jest na tyle neutralny, że większość psich włosów i sierści będzie mało widoczna. Twój pies gubi dużo sierści? W takim razie widok szarej maty po podróży nie powinien cię przerażać!