4 Funkcjonalne gadżety do łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym niemal każdy lubi spędzać dużo czasu. Poranne i wieczorne rytuały, kąpiele, pranie, porządki. Powodów, dla których odwiedzamy to pomieszczenie, jest naprawdę wiele, dlatego z pewnością warto uczynić je milszym dla oka i przede wszystkim bardziej funkcjonalnym. Na rynku dostępnych jest mnóstwo niezwykle interesujących i praktycznych gadżetów, które stanowić mogą zarówno atrakcyjną ozdobę wnętrza, jak i ułatwienie w życiu. Wśród nich są różnorakie torby na pranie, organizery, oświetlenie, uchwyty zapewniające bezpieczeństwo - wybór jest zatem ogromny, dlatego warto zrobić rekonesans w świecie pomocnych drobiazgów.

Folia zamiast lustra

Samoprzylepna lustrzana folia, której można nadać dowolny kształt to oryginalny i funkcjonalny gadżet łazienkowy. To innowacyjne i funkcjonalne rozwiązanie, zapewni Ci możliwość przeglądania się, bez obaw, że chwila nieuwagi skutkować może potłuczeniem lustra. Nie jest to jednak jedyna przewaga folii nad tradycyjnym lustrem. Można ją bowiem łatwo zamocować niemal na każdej powierzchni bez konieczności znajomości obsługi wiertarki, wkrętarki czy młotka. Kolejną zaletą takiej folii jest możliwość ukrycia nieestetycznych uszkodzeń, których można pozbyć się z pola widzenia. Oczywiście folia lustrzana nie zagwarantuje równie dokładnego odbicia jak typowe lustro, ale bezsprzecznie jest rozwiązaniem godnym wypróbowania.

Kobieta przeglądająca się w lustrze

Łazienkowy must have

Mało kto wyobraża sobie łazienkę bez pojemnika na brudną odzież. Części naszej garderoby powinny mieć przeznaczoną dla siebie specjalną przestrzeń, w której będą przechowywane. Na rynku znajdziemy różnego rodzaju rozwiązania, dzięki którym ukryjemy odzież przeznaczoną do prania. Jednym z dobrych pomysłów mogą być torby i kosze na pranie, które pozwolą ukryć wszystkie nieczystości oczekujące na pranie. Odpowiednio dobrany kosz na pranie może także stanowić stylową dekorację łazienki, wypełniając jej wnętrze. Torby na pranie zwykle wykonane są z materiałów tekstylnych oraz mogą pomieścić naprawdę sporo odzieży. Przykładem tego jest torba na pranie WASH IT XL, cechująca się naprawdę dużą pojemnością, wynoszącą aż 43 litry. Trwałość tkaniny sprawia, że nawet w tak przepełnionym wilgocią miejscu jak łazienka, torba nie będzie ulegać degradacji. Kosze natomiast charakteryzuje bardziej określony kształt i zróżnicowanie pod względem tworzywa użytego do ich produkcji. Wyróżnia się kosze o okrągłej podstawie, prostopadłościenne, wykonane z plecionki, wyglądem przypominające pralkę, dwu- i trójdzielne, imitujące pufę, z zamknięciem i bez pokrywy. Podane przykłady stanowią tylko część dostępnej na rynku oferty, gdyż w rzeczywistości wybór wydaje się nieograniczony, a rozległa gama kolorystyczna powoduje, że do każdej łazienki znajdzie się pasujący pojemnik.

Torba na pranie Wash It

Uchwyty łazienkowe

Gadżety łazienkowe mogą nie tylko cieszyć oko, ale i zwiększać nasze bezpieczeństwo. Woda leje się przecież strumieniami i nierzadko trafia poza umywalkę, brodzik lub wannę. Może stwarzać to ryzyko poślizgnięcia, szczególnie jeśli podłoga wyłożona jest kafelkami. Oczywiście można w takiej sytuacji wymienić płytki na nowe, o lepszym parametrze antypoślizgowości, ale można zdecydować się też na znacznie tańszy wariant i zamontować pomocnicze uchwyty. W przypadku wanny doskonale sprawdzi się niewielkich rozmiarów drabinka, dzięki której osoby starsze czy niepełnosprawne łatwiej dostaną się do środka, by wziąć kąpiel.

Uchwyt łazienkowy trzymający suszarkę do włosów

Zadbaj o dobre światło

Dostęp światła dziennego do łazienki zwykle jest znikomy, dlatego warto jest zainstalować odpowiednie oświetlenie w tym pomieszczeniu. Okolice szafek oraz lustra warto dodatkowo rozjaśnić, na przykład wysokiej klasy lampami LED. Dostępne są modele naścienne oraz do mocowania na suficie. Lampy LED są bardziej energooszczędne niż zwykłe żarówki, a ponadto działają znacznie dłużej, co czyni ich zakup opłacalnym. Mogą one przybierać formę kilku umieszczonych blisko siebie lampek bądź możesz zainstalować jedną podłużną, która świetnie sprawdzi się jako oświetlenie nad lustrem.

Dobrze oświetlona łazienka z dwoma umywalkami