4 zmyślne i niedrogie akcesoria kuchenne, które ułatwiają gotowanie

Uwielbiamy gadżety, a te sprytne i dobrze przemyślane chyba najbardziej. To tacy mali pomocnicy, dzięki którym zaoszczędzimy cenny czas. Dziś zaprezentujemy Wam kilku małych, sprytnych pomocników – 4 niedrogie akcesoria kuchenne.

Gotowanie to świetna zabawa i trening koncentracji. Wykonujemy wiele czynności jednocześnie – obieramy, siekamy, mieszamy. A na koniec trzeba jeszcze to wszystko posprzątać. Tutaj z pomocą mogą przyjść, naszym zdaniem bardzo przemyślane akcesoria kuchenne. Co prawda nie posprzątają za nas, ale sprawią, że pójdzie nam to sprawniej.

Koniec z bałaganem na blacie roboczym

Obieranie warzyw i owoców zawsze kojarzy się z bałaganem. Z pomocą przyjdzie nam bardzo poręczny pojemnik na obierki Wenko. Montuje się go na froncie szuflady lub na drzwiczkach szafki. Został zaprojektowany tak, żeby przylegał idealnie do mebli. Zsuniesz do niego obierki z blatu lub deski do krojenia jednym ruchem. Jest odpowiednio szeroki, dzięki czemu nic nie wyląduje na podłodze. Dodatkowo, w zestawie znajduje się sprytna łopatka do sprzątania blatu. Jest tak wyprofilowana, że ściągnie najdrobniejsze okruszki i resztki dokładnie. Jeden ruch i obierki lądują tam, gdzie ich miejsce. Potem wystarczy wysypać zawartość pojemnika do odpowiedniego kosza lub kompostownika. Prawda, że sprytnie pomyślane?

kosz na obierki i lopatka przydatne akcesorium kuchenne

Gdzie odłożyć łyżkę?

Stojak do odkładania akcesoriów kuchennych został stworzony po to, żeby ustrzec Twój blat przed plamami. No i Ciebie przed szorowaniem, kiedy już zaschną. To proste – łyżki opieramy na silikonowym stojaku, a resztki potraw spływają na podkładkę. Genialne!

W trakcie gotowania potrzebujemy często kilku utensyliów. Rózgą mieszamy sos, żeby nie powstały grudki. Szpatułką przewracamy mięso na teflonowej patelni. Widelcem sprawdzamy jego miękkość, a łyżką smakujemy. I te wszystkie przedmioty musimy gdzieś odkładać. Jeśli wylądują na blacie, to oczywiście wraz z sosem, tłuszczem i innymi plamami z obiadu. Możemy odkładać je do zlewu, ale przecież potem trzeba je umyć, zanim znów trafia do garnka. Teoretycznie wystarczyłby talerz obok kuchenki, ale po co, jeśli mamy specjalny gadżet.

podreczny stojak na akcesoria kuchenne

Elegancki pojemnik na płyn do mycia naczyń

Butelka z płynem do mycia naczyń na blacie w nowoczesnej kuchni jest zdecydowanie passe. Czasem nie pasuje do wystroju, a częściej po kilku dniach nie wygląda już zbyt estetycznie. Tworzą się na niej zacieki z płynu, a wokół zbiera się woda. EASY SQUEEZ-E od WENKO działa na tej samej zasadzie, co butelka z ketchupem.

Nie musisz go obracać za każdym razem. Żeby dozować płyn wystarczy go lekko nacisnąć. Jego zaletą jest również to, że pomaga ekonomicznie dozować detergent. Jedno naciśnięcie - zawsze taka sama porcja płynu. Nie za dużo i nie za mało. Zawsze w sam raz. Kiedy nie naciskasz, płyn nie wydostaje się na zewnątrz. Został wykonany z silikonu, więc z pewnością posłuży długo i będzie pasować idealnie do wystroju nowoczesnej kuchni. Takie akcesoria kuchenne lubimy najbardziej!

sciskany dozownik plynu do mycia naczyn

Sezamie otwórz się!

Ostatnia propozycja to akcesorium kuchenne, które przypadnie do gustu paniom, a szczególnie singielkom. Mocno zakręcony słoik lub butelka potrafią nieźle wyprowadzić z równowagi. Szczególnie, gdy jego zawartość musimy natychmiast wlać do garnka. Otwieracz MULTI firmy Wenko swoją nazwę zawdzięcza właśnie multifunkcyjności. Otworzysz nim cztery różne rozmiary nakrętek. Od słoika z sosem, przez mały słoiczek np. koncentratu pomidorowego, aż po butelkę.

Nie będziesz już stukać słoikiem o podłogę, biegać po sąsiadach szukając kogoś, kto poradzi sobie z upartą zakrętką. Praktycznie bez wysiłku otworzysz słoiki i butelki. Ważne jest też to, że jego kształt został przemyślany tak, aby podczas otwierania nie zranić się. Wykonany z antypoślizgowego tworzywa otwieracz to świetny pomysł na praktyczny prezent dla babci.

Designerskie gadżety do kuchni reczny otwieracz do sloikow

To były oczywiście tylko wybrane propozycje niedrogich gadżetów, które ułatwią pracę w kuchni. Producenci akcesoriów kuchennych wciąż wymyślają nowe rozwiązania. Zdecydowanie warto sprawdzić co mają do zaproponowania, bo często proste rozwiązania okazują się genialne, a mały gadżet może nam zrobić dużą robotę.