5 powodów, dla których powinieneś kupić stolik nocny

Chcesz lepiej zorganizować przestrzeń wokół swojego łóżka, nie chodzić po rzeczach których przed snem nie było gdzie położyć, nie chować ich pod łóżkiem, mieć wszystko w zasięgu ręki? Nie masz gdzie położyć książki lub schować okularów? Co z komórką i budzikiem? Jak utrzymać porządek wokół swojego łóżka? Może już czas na zakup stolika nocnego? Mebel ten charakteryzuje się funkcjonalnością i często ciekawym designem. Co warto wiedzieć o stoliku nocnym? Czy warto poświęcić pieniądze na jego zakup? W końcu czym się kierować przy jego kupnie? Podajemy Ci pięć powodów dla których warto mieć ten mebel przy łóżku.

Blat przy łóżku

Drewniany stolik nocny to dobre miejsce na położenie przeczytanej książki lub okularów. Te zrobione tylko z nóżek i blatu są również świetnym miejscem na postawienie lampki nocnej, zaraz obok łóżka. Oczywiście wszystko zależy od wielkości i szerokości blatu. Stoliki nocne są często pomijane przy okazji kupna mebli do sypialni. Zapominamy że dzięki nim nasze miejsce do spania może być naprawdę przytulne.

Nowoczesny drewniany stolik nocny

Miejsce do przechowywania

Stolik nocny posiadający dodatkowe szafki to doskonałe miejsce na schowanie okularów czy innej potrzebnej rzeczy. Warto kupić model posiadający system zwalniający podczas zamykania drzwiczek, to uchroni nas od hałasu, zwłaszcza w nocy. Kto z nas nie wstawał nagle przed snem, bo coś sobie przypomniał? Czegoś nie podpisaliśmy? Nie przeliczyliśmy? Czegoś nie sprawdziliśmy dokładnie? Potrzebujesz do tego okularów? Teraz możesz mieć je blisko łóżka, a gdy po nie sięgniesz, nie narobisz przy tym hałasu późną nocną porą. Zwłaszcza kiedy masz jeszcze innych domowników, którzy cenią sobie sen.

Stylowa sypialnia z dwoma stolikami nocnymi z miejscem do przechowywania

Kawa przed snem lub herbatka o poranku

Lubisz po przebudzeniu wypić szklankę wody? Może na ciebie czekać zaraz koło łóżka, na stoliku nocnym. A poranna kawa? Czy nie masz czasem ochoty aby rano posiedzieć w łóżku i popijać leniwie kawę? Potem możesz odłożyć ją na stolik nocny i zająć się czytaniem ulubionej książki. Papiery, dokumenty do których trzeba wrócić po przebudzeniu, niedoczytane gazety, albumy ze zdjęciami, kalendarz z notatnikiem, to wszystko może być znów w twoich rękach, bez potrzeby wychodzenia z łóżka. Herbata przed snem lub w trakcie czytania książki też będzie w zasięgu twojej ręki.

stolik nocny w stylowym pokoju

Miejsce na budzik, telefon czy też leki

Miłośnicy klasyki, zamiast budzików w telefonach komórkowych, będą mogli postawić sobie koło łóżka klasyczny zegar z budzikiem. A skoro już mowa o telefonach komórkowych, zamiast kłaść je gdzieś obok siebie lub pod poduszką, teraz mogą mieć swoje miejsce na stoliku nocnym. Wymagający spokoju będą mogli wyciszyć komórkę i zamknąć ją na dnie szuflady. Niedzielny odpoczynek bez kontaktowania się ze światem? Proszę bardzo! Jeżeli jesteś użytkownikiem laptopa, również będziesz miał/a miejsce by go odłożyć. Dzięki stolikowi nocnemu nie trzeba kłaść laptopa obok siebie, albo co gorsza chować go pod łóżkiem. Pod niektóre modele łóżek czasem nie da się niczego schować lub wsunąć.Co będzie, jak nad ranem staniesz na swojego laptopa? Problemy gwarantowane! Dzięki stolikowi nocnemu będziesz mógł uniknąć wielu tego typu sytuacji. Nie zapominajmy też o ludziach biorących leki. Wiele osób potrzebuje lekarstw które trzeba brać na noc. Na stoliku nocnym będą mogli trzymać wszystkie potrzebne lekarstwa. Zachorowałeś? Paczka chusteczek, tabletki i syrop, krople do nosa, wszystko obok łóżka, na stoliku nocnym. Możesz po nie sięgnąć bez niepotrzebnego wstawania z łóżka.

Nowoczesny stylowy pokój sypialniany ze stolikiem nocnym

Wyjątkowy mebel

Jeżeli szukasz stolika nocnego który przede wszystkim będzie służył za miejsce do przechowywania większej ilości rzeczy, kupno modelu z kilkoma szufladami to wybór dla ciebie. Jeżeli szczególnie zależy Ci na funkcji przechowywania, wybierz drewniany stolik nocny HEART z 2 szufladami. Model ten może znaleźć miejsce również w salonie czy przedpokoju. Ułatwi ekspozycję naszych ulubionych przedmiotów. Twoje, cenne pamiątki z wycieczek, zdjęcia w ramkach, twoich bliskich, domowych zwierząt, zdjęć ślubnych czy zdjęć z podróży. To wszystko może stać blisko twojego łóżka. Po przebudzeniu pierwsze na co spojrzysz to wywołujące dobre skojarzenia przedmioty bądź fotografie. Jeżeli natomiast życzysz sobie pewne rzeczy schować, usunąć z widoku ciekawskich oczu, masz do tego szuflady. Musisz pamiętać że ważną cechą stolików nocnych jest mała cena. To w połączeniu z możliwościami tego mebla, daje naprawdę dobry powód by mieć go przy swoim łóżku. Nie wydając zbyt dużej sumy na zakup stolika nocnego, uzyskujesz praktyczny mebel który pomoże ci utrzymać porządek wokół twojego łóżka.

Oprócz wspomnianych wyżej właściwości stolika nocnego nie zapominajmy że dobrany ze smakiem model stanowi doskonały dodatek do wystroju wnętrza twojej sypialni. Trwałość materiału oraz design dopasowany do modelu łóżka to coś na co warto zwrócić uwagę. Wiele stolików nocnych zostało zaprojektowanych w konkretnym stylu. Dla przykładu, jeżeli należysz do miłośników stylu rustykalnego, warto zastanowić się czy stolik nocny o takim właśnie wykończeniu nie będzie odpowiedni dla twojej sypialni. Styl “Glamour” czyli z rozmachem zaprojektowane modele, błyszczące szafki lustrzane i bogate zdobienia nóżek, to również można znaleźć przy okazji kupna stolika nocnego. Dla miłośników klasyki dostępne są również modele w stylu vintage i retro. Warto też zastanowić się nad stolikiem nocnym który ma dołączone kółka do nóżek. Dzięki temu, jeśli zamarzy nam się małe przemeblowanie wnętrza sypialni, stolik przesuniemy z miejsca na miejsce naprawdę szybko.

Czym kierować się podczas kupna stolika nocnego? Przede wszystkim nie tylko kwestiami estetycznymi. Pomyśl o funkcjonalności i łatwości w utrzymaniu czystości. Pamiętaj o swoich upodobaniach oraz o nocnych i porannych przyzwyczajeniach. Stolik nocny może być w tej kwestii bardzo przydatnym meblem. Dzięki temu możemy mieć wszystko czego potrzebujemy, zaraz obok łóżka. Po wiele rzeczy nie trzeba będzie teraz specjalnie wstawać. Utrzymanie porządku wokół łóżka i potrzebne rzeczy po które sięgasz przed snem i po przebudzeniu, wszystko na twoim własnym stoliku nocnym. Zastanów się nad jego kupnem już teraz!