5 sposobów na chłodne wieczory w Twoim ogrodzie

Lato zbliża się wielkimi krokami, co jest świetną informacją dla wszystkich zwolenników spędzania czasu na wolnym powietrzu. Okres jesienno-zimowy wydaje się trwać każdego roku coraz dłużej. Dlatego każdy z utęsknieniem wyczekuje pierwszych optymistycznych prognoz pogody i momentu, w którym grille i akcesoria zostaną ponownie wykorzystane. Jednak doskonale wiemy, że nawet latem zdarzają się gorsze dni. Wszyscy chcieliby, aby w wakacje pogoda była nienaganna. Niestety nieuniknione są również ochłodzenia. Dla wielu osób oznacza to siedzenie w domu i oglądanie telewizji. Jednak wcale nie musi to tak wyglądać, szczególnie jeśli posiadasz własny ogród. Poniżej prezentujemy kilka sposobów na to, jak rozgrzać się w chłodniejsze wakacyjne wieczory.

Gry zespołowe rozgrzeją każdego

Jeśli ogród jest sporych rozmiarów i dodatkowo jego część jest niezagospodarowana, to można ten fakt wykorzystać. Wystarczą chęci, aby nawet na niewielkiej przestrzeni zorganizować kilka gier zespołowych. Latem szczególnie dużą popularnością cieszy się siatkówka. Nie potrzeba nawet profesjonalnego sprzętu. Wystarczy przewiązać dwa drzewa liną i można przebijać piłkę. Wynik przecież nie jest istotny, chodzi o dobrą zabawę i ruch, który jest bardzo dobry dla zdrowia. Szczególnie ruch na świeżym powietrzu powinien być czymś, na co każdy z nas od czasu do czasu się zdecyduje. Jednak jeśli uważasz, że piłką można wyrządzić jakieś szkody, to zawsze można sięgnąć po rakietki do badmintona. Lotka jest wyjątkowo lekka, dlatego nie trzeba martwić się o ewentualnie zniszczenia w ogrodzie. Dobrze, jeśli ogród jest otoczony wzniesieniami lub budynkami, wtedy wiatr nie będzie przeszkadzał w grze. Taka potyczka ze znajomymi w chłodny wieczór z pewnością rozgrzeje każdego.

Poza powyższymi sportami typowo ruchowymi można również spróbować czegoś mniej męczącego. Przykładem może być legendarna gra Twister. Nie trzeba biegać ani skakać, wystarczy tylko być odpowiednio gibkim i zwinnym. Ostatecznie do dyspozycji zostają również gry planszowe. Co prawda nie wymagają one większego ruchu, ale pobudzają szare komórki. Można zagrać w szachy, okręty czy nawet pokera. Jeśli mamy pod ręką piłkarzyki, również wskazane jest ich wykorzystanie, ta gra zawsze rozgrzewa wszystkich do czerwoności.

Gry zespołowe w ogrodzie można urozmaicać, przykładowo tworząc zakłady lub organizując jakieś małe nagrody.

Przyjaciele grający w grę zespołową w ogrodzie

Wieczór przy ciepłych napojach

Zimą często pije się grzańca na jarmarkach świątecznych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby skosztować tego napoju również latem, gdy temperatura nie rozpieszcza. Grzaniec rozgrzewa i poprawia humor, dlatego jest dobrym wyborem na każdą porę roku. Ciekawym rozwiązaniem będą również drinki różnego rodzaju. Przepisy na proste koktajle można z łatwością znaleźć w internecie. Przy odrobinie wprawy można przygotować płonące szoty, które na tle nocnego nieba będą robiły wrażenie na wszystkich. Przygotowując takie trunki, trzeba oczywiście pamiętać o bezpieczeństwie.

Poza tym warto zorganizować inne napoje tego typu, niekoniecznie alkoholowe. Już sama ciepła herbata z cytryną może być świetnym pomysłem. Herbatę również można urozmaicać, stosując jej wieloowocowe odmiany. To nie prawda, że herbatę z cytryną należy pić głównie jesienią i zimą. Letnie wieczory to także idealny czas na jej przyrządzenie. Nie sposób wspomnieć o kawie, chociaż to raczej rzadko używany napój, jeśli chodzi o wieczorną porę. Tak czy inaczej, niektórzy potrzebują dodatkowej energii nawet pod koniec dnia.

Innym napojem wartym wypróbowania jest gorąca czekolada. To jeden z tych trunków, które kochają wszyscy niezależnie od wieku. Gorącą czekoladę można zrobić samemu w domu. Trzeba jedynie wcześniej przygotować odpowiednie produkty. Do jej przyrządzenia zwykle potrzebne jest gęste mleko, śmietanka, czekolada i szczypta chili.

To tylko niektóre pomysły, jeśli chodzi o gorące płyny, które podwyższają temperaturę ciała. Lista jest zdecydowanie dłuższa i wszystko zależy od wyobraźni osoby organizującej wieczór. Warto wcześniej dobrze przemyśleć czym chcemy raczyć naszych gości. Sklepy o później porze będą już zamknięte i może się okazać, że picie gorącej czekolady będzie trzeba przełożyć na inny dzień.

Kubek pełen kakao

Grillowanie idealne na chłodne wieczory

Nic tak nie rozgrzewa, jak organizacja grilla na świeżym powietrzu. Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych sposobów na chłodniejsze dni. Podobnie jak w przypadku innych pomysłów, trzeba ubrać się nieco cieplej. Warto wyciągnąć z szafy cieplejsze bluzy i spodnie. Spędzanie czasu z pewnością będzie wtedy przyjemniejsze. Oczywiście przy samym grillu też można się ogrzać i często jest to największa frajda całego wieczoru. Można się poczuć jak na obozie harcerskim. Przygotowywane posiłki można urozmaicić, stosując pikantne przyprawy. Dzięki nim nikomu nie powinno być zimno.

Warto dodać, że niektóre kominki ogrodowe również można wykorzystać do przyrządzenia ciepłych potraw. Dodatkowym atutem takiego kominka ogrodowego jest również możliwość ogrzania się, nie wspominając już o niesamowitym klimacie, jaki tworzą.

czajniczek na ogniu

Netflix na świeżym powietrzu

Jeśli w twoim ogrodzie znajduje się miejsce, gdzie można swobodnie usiąść przy stole, to również możesz ten fakt wykorzystać w chłodniejsze wakacyjne dni. Najlepiej, jeśli to miejsce będzie dodatkowo znajdowało się pod zadaszeniem. Wtedy można razem z rodziną lub znajomymi zorganizować seans filmowy na świeżym powietrzu. Zawsze jest to lepsze rozwiązanie niż siedzenie w domu. Warto przed wyjściem ubrać cieplejsze bluzy i zorganizować jakiś koc. Laptopa można ustawić na stoliku pośrodku i po prostu włączyć ulubiony serial czy film. Plusem Netflixa jest również fakt, że nie trzeba ręcznie zmieniać odcinków. Nikt nie musi ruszać się z miejsca i można w ten sposób przeglądnąć nawet cały sezon wybranej serii. Odważniejszym śmiałkom można polecić dobry horror. Oglądanie strasznych filmów w domu czy w kinie potrafi przyprawić o dreszcze. Jednak podobno najlepszych wrażeń można doświadczyć na zewnątrz w wakacyjny chłodny wieczór. Niezapomniany klimat na pewno na zawsze zapisze się w pamięci uczestników seansu. Istnieje również spore prawdopodobieństwo, że wszyscy będą chcieli powtórzyć to doświadczenie, gdy pogoda znowu się pogorszy.

Ostateczny wybór atrakcji zależy od indywidualnych preferencji. Inaczej spędza się czas ze znajomymi, a jeszcze inaczej z rodziną. Spore znaczenie ma także grupa wiekowa. Jednak wybór aktywności nie ma większego znaczenia. Najważniejsze, aby wakacyjny okres spędzić z bliskimi ludźmi. Wtedy nawet najchłodniejsze letnie wieczory nie będą nam straszne.