5 sposobów na wygodne czytanie książek w ogrodzie

Ogród to doskonałe miejsce do spędzania czasu. Jeżeli masz możliwość korzystania z takiego udogodnienia, koniecznie to zrób. Jedni zajmują się uprawianiem własnych warzyw, drudzy budują sobie grilla, a Ty możesz uskuteczniać swoje ulubione zajęcie - czytać książki. Sprawdź, jakie pomysły pomogą Ci jeszcze przyjemniej spędzić ten czas. Czytanie książek w ogrodzie stanie się Twoją ulubioną czynnością.

Skorzystaj z wygodnej huśtawki w cieniu

Zastanów się nad postawieniem lub powieszeniem huśtawki. Chodzi o wygodne siedzenie, na którym będziesz mógł swobodnie kołysać się, nie przykładając specjalnie uwagi do tej czynności. Jeżeli masz w swoim ogrodzie wysokie drzewa z gałęziami, skorzystaj z okazji i powieś sobie wygodną huśtawkę na jednej z gałęzi. Bardzo ważne jest, abyś zwrócił uwagę na stan drzewa, na jakim chcesz ją powiesić. Jeżeli jest zdrowe, stosunkowo młode, a gałęzie wyglądają na silne - bez obawy możesz z nich skorzystać w tym celu. Jeżeli nie masz pewności co do ich stanu, to lepiej nie ryzykuj - korzystając z takich sprzętów możesz nie tylko bez ostrzeżenia spaść na ziemię, ale może Cię także uderzyć konar, do którego była przymocowana huśtawka. Jeżeli nie masz do dyspozycji odpowiednich drzew, możesz skorzystać ze specjalnej huśtawki ze stelarzem. Postaraj się ustawić ją w cieniu, żebyś mógł wygodnie czytać o każdej porze. W lecie takie położenie zapewni Ci możliwość przyjemnego spędzania czasu na dworze mimo upałów. Stojąco obok krzesła ogrodowe mogą służyć Ci za stolik na wodę, którą należy często uzupełniać w trakcie upałów. Podczas czytania książki będziesz mógł korzystać z przyjemnego powiewu powietrza na twarzy, który wytworzysz delikatnie się huśtając. Pamiętaj, żeby wybierając sobie huśtawkę, zdecydować się na model, który pozwoli Ci swobodnie położyć się na niej z poduszką, nie będąc zmuszonym na przykład do trzymania się rękami - musisz mieć jak trzymać książkę. Rozwiązanie nie wymaga dużych inwestycji i jest proste w zastosowaniu. W ramach relaksu możesz wybrać sobie spokojną powieść o podróżach w przestworzach i doświadczać przyjemnego powiewu powietrza przy każdym zakołysaniu huśtawki. Czytanie książek w ogrodzie może być wygodne i magiczne!

Chłopcy na huśtawce

Wygodny leżak i krem do opalania

Dla osób, które lubią spędzać czas na plaży opalając się, doskonałą propozycją jest odtworzenie podobnych warunków we własnym ogrodzie. Bardzo istotnym aspektem realizacji takiego pomysłu jest skorzystanie ze stabilnego siedziska. Kupując leżak upewnij się, że jest on wykonany z materiałów wysokiej jakości. Chodzi zarówno o materiał, na którym będziesz leżał, jak i o stelaż, na którym będzie on rozpięty. Jeżeli jest z drewna - skontroluj, jakie drzewo zostało do niego wykorzystane. Solidna konstrukcja i materiały wysokiej jakości sprawią, że będziesz czuł się bezpiecznie i komfortowo korzystając z leżaka, a ten będzie służył Tobie i Twoim bliskim przez długie lata. Zadbaj także, aby wybrany przez Ciebie model posiadał w zestawie przytwierdzoną poduszkę, która nie będzie się łatwo zsuwać. Jeżeli zamierzasz czytać książkę na słońcu i opalić się przy okazji, pamiętaj aby posmarować się kremem do opalania o odpowiedniej mocy. Czytając książki można łatwo stracić poczucie czasu, a spędzając zbyt dużą jego ilość na otwartym słońcu, można doznać oparzeń lub udaru słonecznego. Zapewnij sobie także wodę, dzięki której będziesz mógł stale uzupełniać płyny. W takich warunkach świetnie sprawdzą się książki przygodowe, gdzie akcja rozgrywa się na gorącej Saharze.

Kobieta odprężająca się na leżaku w ogrodzie

Usiądź wygodnie przy stole

Jeżeli dobrze czujesz się przy biurku i lubisz w ten sposób spędzać czas również na świeżym powietrzu - postaw swój stół na wygodnym tarasie w ogrodzie. Będziesz mógł ustawić przy sobie przekąski oraz picie. Na stole możesz ustawić specjalną podkładkę pod książki obok telefonu i laptopa. To doskonałe rozwiązanie dla osób pracujących zdalnie - przez internet. W czasie wolnym możesz skorzystać ze świeżego powietrza i rozluźnić się przy ciekawej lekturze, a w razie potrzeby odebrać ważny telefon lub wykonać powierzone zadanie na laptopie. Jeśli większość dnia spędzasz siedząc przy biurku lub stole, zadbaj aby Twoje siedzisko zapewniało jak najwyższy komfort dla Twojego kręgosłupa. Prawidłowa postawa podczas siedzenia jest bardzo istotna w szczególności dla osób, które spędzają w ten sposób większość przeciętnego dnia. W ogrodzie do tego celu znakomicie sprawdzą się składane krzesła na kółkach - to świetny odpowiednik biurowego krzesła, ale przystosowany do warunków, które panują na zewnątrz. Kafelki lub betonowa posadzka na tarasie będą dobrą podstawą przy przesuwaniu krzesła, a po skończonym odpoczynku w ogrodzie możesz z łatwością złożyć siedzisko i włożyć do bezpiecznej komórki.

Ogród ze stołem

Odpłyń w morskich opowieściach

Jeżeli posiadasz dom z ogrodem, którego zwieńczeniem jest basen - koniecznie wykorzystaj tę zaletę do jeszcze przyjemniejszego czytania książek w otoczeniu przyrody. Niezależnie od tego, czy Twój basen to wkopana stała wykafelkowana forma z pełnym oprzyrządowaniem czy tańsza wersja - specjalna konstrukcja rozkładana na lato i napełniana wodą - sprawdzi się doskonale. Ważny jest jedynie rozmiar - im większy, tym lepszy. Powinien być minimalnie taki, aby zmieścił się w nim w pełni napompowany materac. Możesz położyć go, a następnie położyć się na nim i zatracić się we wciągającej opowieści o morskich podbojach i piratach. Najlepiej w tym celu skorzystać z czytnika e-booków, którego możesz zapakować w specjalny wodoszczelny pokrowiec. W razie gdyby przypadkiem wypadł Ci do wody lub został zachlapany - będzie chroniony przed zalaniem i ostatecznym zepsuciem. Papierowa książka w razie wypadku niestety nie nadawałaby się już do użytku. Połóż się na powierzchni wody, włącz klimatyczną muzykę na słuchawki (najlepiej z “Piratów z Karaibów”) i przenieś się w świat morskiej przygody.

Owalny basen w ogrodzie

Połóż się na kocu pod gwiazdami ze słuchawkami na uszach

Bardzo klimatycznym pomysłem jest skorzystanie ze świeżego powietrza i ogrodu w nocy. To wyjątkowa propozycja tylko dla części z osób, które nie boją się rozwiązań tego typu. Taki pomysł szczególnie dobrze sprawdzi się w okresach upałów, kiedy w ciągu dnia ciężko jest wytrzymać na dworze ze względu na bardzo wysokie temperatury. Oprócz tej zalety, noc posiada wiele innych uroków - znacznie łatwiej jest uzyskać wyjątkowy klimat, kiedy słońce już zajdzie. Możesz zaserwować sobie taki wieczór po prostu rozkładając koc na środku ogrodu. Oprócz przyjemnego powietrza, zyskasz możliwość skorzystania z wyjątkowego widoku rozgwieżdżonego nieba. Warto pamiętać o środkach przeciw komarom i innym owadom. Jeżeli okazałyby się zbyt natarczywe, zawsze możesz rozłożyć moskitierę nad swoim leżyskiem. Do takiej przyjemności konieczna będzie również specjalna latarka do książek, albo ebook wyposażony w podświetlenie. Zapewniamy, że czytanie książek w ogrodzie w nocy sprawi Ci wiele radości.