5 sprawdzonych sposobów, jak przechowywać ozdoby świąteczne po Świętach

Każdy uwielbia wygląd domu udekorowanego na święta Bożego Narodzenia. Jednak jeśli z roku na rok kupujesz coraz więcej ozdób i zaczynasz mieć trudności ze schowaniem i przechowywaniem ich bez uszkodzenia, warto pomyśleć o sposobach ich zapakowania. Zastanawiasz się, jak przechowywać dekoracje świąteczne? Sprawdź, jak to zrobić!.

Po świętach myśli się tylko o demontażu wszystkich ozdób świątecznych, by móc zachować je do kolejnej wizyty Świętego Mikołaja. Jednak przy chowaniu ozdób entuzjazm zwykle nie jest taki sam jak przy ich wieszaniu, wręcz przeciwnie. Aby zatem nie postąpić niechlujnie, narażając przy tym bombki i światełka na zniszczenie, warto zadbać o odpowiednie pojemniki do przechowywania. Uratuj ozdoby świąteczne i odzyskaj przestrzeń swojego domu..

Jak przechowywać ozdoby świąteczne?

Rozkładanie choinki na części i zwijanie światełek nie wydaje się ekscytującymi czynnościami, więc kluczowe jest dobre nastawienie i odpowiednie rozplanowanie przechowywania przy sprzątaniu tych dekoracji. Przeznacz jeden dzień w tygodniu na porządki po świętach i uczyń z tego rodzinną tradycję. Włącz muzykę, zjedzcie trochę słodyczy, to zmotywuje członków Twojej rodziny do działania i uratowania wszystkich dekoracji bez skarg..

Jeśli zachowałeś oryginalne pudełka najdelikatniejszych ozdób, użyj ich do ponownego zapakowania. W przeciwnym razie, jeśli dekoracje nie są zbyt duże, możesz wykorzystać np. kartony po jajkach, aby je tam przechowywać. Ozdoby, które nie są kruche, można schować do plastikowych torebek lub woreczków, które następnie schowasz w szafie razem z resztą ozdób choinkowych. Możesz także kupić specjalne pojemniki do przechowywania bombek, które znajdziesz w sklepach internetowych, takich, jak Emako.pl.

Jakie jeszcze materiały mogą pomóc Ci w przechowywaniu ozdób świątecznych? Są to:

Gazety, torebki bąbelkowe lub papier — do owijania najbardziej delikatnych ozdób przed umieszczeniem ich w pudełkach. Nie zapomnij zabezpieczać tych przedmiotów pojedynczo.
Pudełka kartonowe — na najlżejsze ozdoby takie jak girlandy, obrusy itp.
Plastikowe pudełka — na ciężkie i delikatne przedmioty, takie jak porcelanowe bombki, elektroniczne lampki, figurki itp.
Czarne woreczki — na ozdoby, które nie wymagają specjalnego traktowania np. kokardki, wstążki, plastikowe kulki itp.

świąteczne stroiki z czerwonymi bombkami

Jak przechowywać bombki?

Istnieją specjalne opakowania, które zostały zaprojektowane do przenoszenia delikatnych przedmiotów (np. wspomniane wcześniej kartony po jajkach). Specjalne pudełka do transportu szklanych butelek mogą również służyć również do przechowywania najbardziej delikatnych girland i bombek. Dzięki systemowi przegródek tych pudełek możesz łatwo zorganizować przechowywanie ozdób według kształtu lub koloru. Zamykane pojemniki z pokrywką także sprawdzą się do zabezpieczenia różnego rodzaju delikatnych ozdób świątecznych.

Jak przechowywać dekoracje świetlne

Jeśli nie masz pomysłu, w co zapakować ozdoby świąteczne i lampki, z pewnością sprawdzi się zakup zestawu pudełek w różnych rozmiarach. Zanim jednak przystąpisz do chowania w nich lampek, upewnij się, że wkładasz do nich tylko te lampki, które nadal działają prawidłowo. Pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo miejsca. Aby odpowiednio zabezpieczyć wszystkie delikatne przedmioty, możesz użyć kawałków tektury, pudełek, a nawet resztek materiałów, aby starannie owinąć bombki i lampki. Tak zabezpieczone, z pewnością wytrzymają kolejny rok w pudełku. Ponadto zaoszczędzisz czas w przyszłe święta.

Pamiętaj o oznaczeniu swoich pudełek dekoracyjnych

Aby nie tracić czasu na sprawdzanie kartonów w przyszłym roku, starannie oznacz swoje ozdoby świąteczne przed schowaniem ich do szafy. Aby łatwiej je zidentyfikować, możesz zapakować je w opakowanie na prezent.

Piękna bombka świąteczna