9 sposobów na drewniane tacki i patery do ciast

1. Patera dekoracyjna – idealna do łazienki lub sypialni

Często zdarza się, że kosmetyki, których używamy, są zapakowane w eleganckie, szklane opakowania, które są ozdobą samą w sobie i nie ma potrzeby upychania ich po kosmetyczkach lub zamykania w szafkach.

W takich przypadkach przychodzi nam z pomocą tacka lub paterka, która pozwoli pięknie wyeksponować w łazience lub sypialni zawartość kosmetyczki. Takie rozwiązanie, poza efektem wizualnym, ma jeszcze jedną zaletę – dużo łatwiej i szybciej w ten sposób jest sięgać po swoje ulubione kosmetyki!

Kosmetyki w łazience

2. Taca jako miejsce na ręczniki

Myślisz, że poza kosmetykami w łazience nie ma miejsca na patery i tacki? Mylisz się! Co powiesz na tace jako miejsce na trzymanie ręczników? Według nas to idealne rozwiązanie! Poza ręcznikami i biżuterią sprawdzą się też idealnie w roli podstawki np. na świece.

Domowe SPA

3. Patera na ciasto jako świecznik? Czemu nie!

A propo świec – warto wykorzystać ten patent nie tylko w łazience. Jasne płomienie dodają uroku każdemu pomieszczeniu, a umieszczenie ich w bezpiecznym miejscu wcale nie musi wiązać się z przemeblowaniem.

Ten patent doskonale sprawdzi się też w sypialni lub salonie. Wystarczy, że umieścisz kilka świec na paterze – w ten sposób będziesz mieć pewność, że wosk nie spłynie w niepowołane miejsca.

Dekoracja stołu

4. Misa w przedpokoju – twoje klucze już nigdzie się przed tobą nie ukryją

Często w mieszkaniu brakuje miejsca na klucze, portfel albo telefon. Warto to zmienić i wygospodarować trochę miejsca w przedpokoju na tego typu przedmioty! Idealnie sprawdzi się do tego drewniana tacka, w której będzie można umieścić wszystkie drobiazgi zaraz po wejściu do domu.

Drewniana taca na klucze

5. Taca dekoracyjna na biurku – lepszego organizatora nie znajdziesz

Jeśli wykonujesz pracę przy biurku, to z pewnością wiesz, ile dokumentów i pojedynczych papierków codziennie zbiera się na biurku. To potrafi stworzyć chaos! Dobrym rozwiązaniem na nadmiar dokumentów i organizację przestrzeni na biurku są…tacki. Umieszczone na biurku będą nie tylko porządkować, ale też spełniać funkcję dekoracyjną.

Taca jako organizer na biurko

6. Stół w jadalni – idealne miejsce na tackę

Znudziły Cię standardowe podkładki pod naczynia? Już śpieszymy z rozwiązaniem! A jest ono banalnie proste – wystarczy nieco inaczej pomyśleć o starej dobrej tacce! W zasadzie każda taca w tym przypadku sprawdzi się bardzo dobrze, ale w roli podkładki pod zastawę stołową w szczególności polecamy wykorzystać te kamienne – będą wyglądały niezwykle efektownie!

Talerz na drewnianej tacy

7. Taca w salonie = porządek

Salon to także przestrzeń, która potrzebuje organizacji przestrzeni. Nawet jeśli dbasz o porządek – chaotycznie porozrzucane drobiazgi mogą sprawiać, że salon będzie wyglądał na pokój w lekkim chaosie.

Na szczęście jest na to prosta rada! Ozdobna tacka lub półmisek, do której włożysz wszystkie krzątające się po salonie drobne przedmioty, powinny rozwiązać sprawę. I pilot do telewizora już nigdy nie zniknie z pola Twojego wzroku!

Taca na drobiazgi

8. Patera i pojemnik na biżuterię w jednym

Patery to doskonałe rozwiązanie na porozrzucaną biżuterię! Szczególnie te, które występują w formie pojemnika z przykrywką. Jeśli wybierzesz szklaną paterę – będzie ona dodatkowo pełnić nie tylko rolę pojemnika na biżuterię, ale też ozdoby.

Podstawka na biżuterię

9. Drewniana tacka pod wazon - hit wnętrzarski

Tacka służąca jako podkładka pod wazon to doskonałe rozwiązanie, szczególnie jeśli nie lubisz, kiedy spadające płatki kwiatów zaśmiecają podłogę lub stolik i zmuszają cię kilka razy w ciągu dnia do sprzątania.

Dzięki patentowi z tacką wszystkie przekwitające kwiaty i liście spadną w jedno miejsce, a ty z pomocą kilku ruchów będziesz w stanie je wszystkie zebrać i wyrzucić do kosza!

Drewniana taca pod wazon