Akcesoria must-have dla kota

koty

Szczęśliwi posiadacze kotów wiedzą, że są to zwierzęta wymagające. Aby Twój pupil mógł zdrowo się rozwijać i cieszyć życiem powinieneś zadbać o odpowiednie wyposażenie mieszkania. Co jest niezbędne kotu do życia i jakie akcesoria dla kota warto kupić, aby sprawić zwierzakowi przyjemność?

Koty są wymagające, nie wystarczy im miska i miejsce do spania. Jeśli już zdecydowałeś się na posiadanie drapieżnika w swoim domu, powinieneś zadbać o jego zdrowie i wygodę. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę must have wyposażenia kociego apartamentu.

Legowiska dla kota

Domowe czworonogi powinny mieć własne miejsce do spania i wypoczynku. Koty lubią spać w przytulnych i komfortowych warunkach. Legowiska dla kota to miękkie posłania wykonane z tkanin, które można prać w pralce automatycznej. To zdecydowanie ułatwia życie właścicielowi. Kot, który przywyknie do spania w swoim legowisku, nie będzie chciał nocować w Twoim łóżku.

Naturalnie nie jest to tylko miejsce do spania, własna przestrzeń zapewnia zwierzęciu poczucie stałości i bezpieczeństwa. A przecież chcesz, aby czuł się jak w domu. Poza tym jego legowisko znajdzie się tam, gdzie właściciel będzie tego chciał. Inaczej zwierzak sam znajdzie sobie takie miejsce np. Twój ulubiony fotel do czytania. To niezbędne akcesorium dla kota, które powinieneś kupić natychmiast po tym, jak zwierzak zamieszka w Twoim mieszkaniu.

Transportery dla kota

Koty różnią się od psów temperamentem. Nie chodzą na smyczy i przy nodze, podążają własnymi ścieżkami. Trudno zatem takiego zwierzaka przekonać, aby poszedł dobrowolnie do weterynarza. Dlatego potrzebujesz transportera - dzięki niemu zapewnisz swojemu pupilowi wygodną i bezpieczną podróż. Transportery dla kota są zamknięte, wyposażone w rączkę, by właściciel mógł swobodnie z nim chodzić. Jest to dobre rozwiązanie na czas podróży, nie tylko komunikacją publiczną, ale również prywatnym samochodem. Kot w transporterze będzie miał wygodne posłanie, Ty będziesz mógł spokojnie kierować autem. Tapicerka również pozostanie nienaruszona.

Miski dla kota

Kocia zastawa powinna składać się z miski na wodę i drugiej na karmę. Nie polecamy korzystania z ceramicznych naczyń domowych. Lepszym rozwiązaniem są dedykowane miski dla kota. Są zaprojektowane tak, by zwierzak nie przewrócił ich i nie wyrzucił zawartości na podłogę. Zwykle wykonane są z materiałów, które można myć w zmywarce.

Własne miski odgrywają taką samą rolę jak legowisko. Są własnością czworonoga i tylko on z nich korzysta. Dobrym pomysłem jest zakup misek na podstawce. Wówczas obie znajdują się w jednym miejscu i nie ma ryzyka, że po przypadkowym potrąceniu zawartość wyleje się na podłogę. Inny sprytny gadżet to miska - dozownik. Możesz pozostawić kotu większą ilość karmy, do miski będzie ona trafiać porcjami.

Wśród misek dla zwierzaków znajdziemy modele klasyczne np. zestawy z metalu, ale również designerskie modele, które będą zdobić nasze wnętrza. Jeśli szukasz niebanalnej i ładnej miski dla kota do nowoczesnego wnętrza, polecamy markę Koziol. W ich ofercie zawsze znajdziesz oryginalne przedmioty użytkowe - również te przeznaczone dla pupili. Wśród nich urocza miska z wizerunkiem wesołego kociaka. Z całą pewnością zrobi dobre wrażenie na zwierzaku i odwiedzających Twój dom gościach.

Kuwety dla kota

Koty nie wychodzą za potrzebą na zewnątrz, tak jak robią to pieski. Mogą załatwiać potrzeby fizjologiczne w mieszkaniu. Między innymi dzięki temu możemy zostawić kota na weekend samego w domu, nie martwiąc się o jego zdrowie i stan mieszkania po powrocie. Kocięta szybko uczą się, że potrzeby załatwia się w kuwecie wypełnionej żwirkiem.

Najprostszym modelem są otwarte rynienki z tworzywa. Jeśli chcesz chronić mieszkanie przed nieprzyjemnym zapachem z kuwety dla kota - wybierz model z klapką i filtrem węglowym. Bardziej zabudowana kuweta pozwala zatrzymać nieprzyjemne zapachy wewnątrz. Przynajmniej częściowo. Natomiast filtry węglowe będą pochłaniać je, tak by nie rozchodziły się po całym domu. Zabudowana kuweta to również sposób na to, by jej zawartość była ukryta przed wzrokiem. To ważne, nie tylko dla estetów. Jeśli masz małe mieszkanie lub kuweta ustawiona jest w przedpokoju, zadbaj, by goście nie byli narażeni na takie widoki i zapachy.

Drapaki dla kota

Kot to drapieżnik, choć udomowiony tysiące lat temu, to dzikie instynkty wciąż są w nim żywe. Potrzeba ostrzenia pazurków, rozciągania mięśni kręgosłupa i trenowania ciała powinna być zaspokajana na co dzień. Jeśli nie kupisz kotu drapaka, to możesz mieć pewność, że Twoje meble, firany i zasłony z pewnością ucierpią.

Drapaki mogą być wykonane z ekologicznej tektury. Specjalna struktura pozwala na zaspokojenie potrzeb małego drapieżnika. Są niedrogie i całkowicie biodegradowalne. Świetnie sprawdzą się podczas podróży. Polecamy również modele bardziej rozbudowane, które poza drapakiem wyposażone są w zabawki angażujące zwierzaka. Wielopoziomowe drapaki z miejscami do zabawy i wypoczynku to dobry pomysł na zaspokojenie podstawowych potrzeb zwierzaka. Jeśli nie będzie miał takiego miejsca do trenowania skoczności i łowności to zajmie się wyposażeniem Twojego mieszkania.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci przygotować się na przybycie nowego lokatora. W naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzeba zwierzakom domowym. Wybraliśmy wyłącznie produkty atestowane, których jakość potwierdzają pozytywne opinie naszych klientów. Za pomocą tych przedmiotów stworzysz swojemu czworonożnemu przyjacielowi przyjazną przestrzeń i zadbasz, by zdrowo się rozwijał.