Akcesoria przydatne podczas urlopu

Wakacje i sezon urlopowy powoli dobiegają końca, ale wielu z nas jeszcze korzysta z uroków przemijającego lata. Czy to na zagranicznych plażach, czy w przydomowym ogródku, najważniejsze, aby w pełni cieszyć się wolnym czasem i stworzyć ku temu dobre warunki. Pomogą w tym różnego rodzaju akcesoria, dzięki którym będziemy mieć pewność, że wykorzystamy w pełni każdą chwilę, a wspomnienia z urlopu będą rozgrzewać nas bezustannie, przez cały rok!

Żagle przeciwsłoneczne - ochrona przed słońcem

W lecie uwielbiamy się wygrzewać i odpoczywać na świeżym powietrzu, wśród promieni słonecznych, ale co za dużo to niezdrowo. Intensywne słońce może narobić trochę szkód, dlatego warto czasem się przed nim schować. Świetnie spełniają się w tym żagle przeciwsłoneczne, które zapewnią więcej zacienienia niż parasol, co czyni je idealnym rozwiązaniem, kiedy planujemy posiłek na tarasie w dużym gronie. Żagiel przeciwsłoneczny montuje się bardzo szybko i sprawnie, zaczepiając o punkty, które umożliwią mocowanie lub na słupkach, które dokupić można do zestawu. Dlatego bez problemu zmieścimy pod żaglem duży stół i krzesła dla gości, nie martwiąc się o utratę cennej przestrzeni. W zależności od oczekiwań i możliwości metrażowych, do wyboru jest żagiel przeciwsłoneczny trójkątny, który sprawdzi się lepiej na mniejszych przestrzeniach oraz żagiel kwadratowy do tych większych.

Materace i fotele dmuchane - relaks nad wodą

Relaks ze schłodzonym napojem w promieniach słonecznych brzmi doskonale, a jeszcze lepiej, gdy można robić to nie tylko nad wodą, ale także na wodzie. Materace do pływania i fotele dmuchane to akcesoria, które wzniosą urlop nad wodą na wyższy poziom - niezależnie od wieku cieszą wszystkich tak samo, a do tego występują w tylu różnorodnych kształtach i formach, że zaspokoić można wszelkie potrzeby. Nietypowe kształty hamburgera, kawałka pizzy, homara czy szklanki z piwem urozmaicą czas nie tylko nam, ale z całą pewnością także otoczeniu. Wygodne rozwiązanie stanowi także dmuchany fotel, który wraz z dmuchanym barkiem sprawi, że stworzymy doskonałe warunki do relaksu na basenie. Dzieciom niewątpliwie przypadną do gustu dmuchane pawie, lamy i odrzutowce z pistoletem na wodę, a dla mniejszych, uczących się pływać atrakcyjne będą dmuchane kółka do pływania w kształcie różnych zwierzątek.

Materace dmuchane

Akcesoria do grilla - smaczny posiłek w rodzinnym gronie 

Ciężko wyobrazić sobie lato bez grilla w gronie najbliższych, a żeby był on satysfakcjonujący w każdym aspekcie, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do grilla, dzięki którym łatwo i wygodnie będzie się przyrządzało wszelkie potrawy. Podstawę stanowi oczywiście sam ruszt. Do ogrodów lub tarasów o mniejszej powierzchni praktycznym rozwiązaniem będzie misa do grillowania z rusztem lub palenisko, ale jeśli nie ma przeciwwskazań do nabycia większych gabarytowo sprzętów, to z pewnością wygodniej będzie przyrządzać większą liczbę potraw na większym grillu. Nie można zapomnieć o różnego rodzaju łopatkach i widelcach, które pozwolą na swobodne przerzucanie potraw, a do warzyw świetnie sprawdzi się specjalna patelnia do grillowania. Wszelkie folie aluminiowe, które są niezdrowe zarówno dla nas, jak i środowiska, warto zastąpić kratkami, w których umieszczać można ryby, kaszanki i inne potrawy dotychczas przyrządzane w folii.

Poduszki na krzesła ogrodowe - wygoda w nowoczesnym stylu

Relaks w ogrodzie powinien odbywać się w jak najbardziej komfortowych warunkach, dlatego, aby go podwyższyć, warto wyposażyć się w poduszki na krzesła. To idealna propozycja, gdy planujemy ugościć najbliższych na ogrodowym przyjęciu i zapewnić im dogodne warunki. Poduszki ogrodowe dostępne są w wielu zróżnicowanych kolorystykach o barwach stonowanych, jak i bardziej energetycznych, co pozwoli na stworzenie rozmaitych koncepcji i dostosowanie poduszek do stylistyki ogrodu, zapewniając tym samym przytulną atmosferę. Dostępne są poduszki gładkie, pikowane, wzorzyste, a także wyprodukowane z różnych materiałów, takich jak poliester, bawełna czy elegancki welur. Poduszkę w prosty sposób wystarczy przywiązać do krzesła, dzięki czemu z łatwością można je zdejmować, wymieniać i prać.

Udany urlop to przede wszystkim niezaprzątanie sobie głowy wszelkimi problemami i uwolnienie swoich myśli od codzienności. Różnego rodzaju akcesoria pomogą na jeszcze większe czerpanie przyjemności z “tu i teraz”, a poza tym mogą służyć nam także na przyszły sezon, dlatego warto być zawsze przygotowanym na odpoczynek!