Akcesorium przydatne w każdej łazience - wieszak na ręczniki

Kiedy w naszej łazience panuje ład i porządek, czujemy się w niej komfortowo. Ważne jest to, żeby wszystko miało swoje miejsce. Zwinięte, leżące luzem niedosuszone ręczniki są zmorą każdej łazienki. Nie dość, że wpływa to niekorzystnie na materiał, to także zbiera kurz i bród. Wystarczy dobra organizacja przestrzeni i odpowiednio umieścić wieszak na ręczniki w dostępnym miejscu.

Wieszaki na ręczniki są niezbędne w łazience, ale warto się zastanowić nie tylko jaki rodzaj uchwytów będzie najbardziej współgrał z wystrojem naszej łazienki, ale także nad umiejscowieniem tych elementów!

Co zrobić kiedy w mieszkaniu pojawiają się skręcone porzucone wilgotne ręczniki?

Po pierwsze powinniśmy zastanowić się nad powodem dla którego, ktoś nie odłożył ich na miejsce. Często kiedy wciąż ociekają z nas kropelki wody i nie chcemy umoczyć całej łazienki, wychodząc spod prysznica, mokry ręcznik zawieszamy na ramie kabiny prysznicowej. Kiedy nie mamy w zasięgu ręki miejsca do odłożenia ręcznika -- odkładamy go gdzieś na chwile prędko i bez namysłu, może zdarzyć się, że później coś odwróci naszą uwagę i zapomnimy o nim.

Rodzaje wieszaków na ręczniki

Należy pamiętać, że nie istnieje tylko jeden rodzaj mieszków na ręczniki. W zależności od potrzeb, stylu i funkcjonalności - wyróżnia się wiele rodzajów. Warto je poznać, zanim wybierzemy odpowiednie elementy do naszej łazienki.

Rurkowy

Wieszak tego typu jest bardzo uniwersalny; można go zamontować zarówno w kuchni, jak i w łazience. Może przytrzymywać ściereczkę do naczyń obok zlewu, a także podręczny ręcznik do rąk obok umywalki. Metalowa i błyszcząca faktura sprawi, że pasuje do wielu stylów aranżacji wnętrz.

Samodzielny

Możemy go zastosować w miejscach, gdzie jest potrzebne tymczasowe odłożenie pojedynczej rzeczy. Może być to szlafrok na ścianie nieopodal wanny. Warto zastanowić się nad krojem uchwytu, ponieważ pojedynczy element tego typu może być wspaniałym akcentem w naszej łazience.

Haczyki

Takie rozwiązanie jest stosowane zarówno w przedpokoju, jak i łazience. Cieszy się tak dużą popularnością z powodu łatwości użytkowania: wystarczy zawiesić potrzebny materiał o wystającą część przytwierdzoną do ściany. Podczas projektowania łazienki bardzo ważną częścią jest dokładne przeanalizowanie, w jakich miejscach haczyki będą najbardziej przydatne i umieścić je w takich miejscach, żeby wystarczyło wyciągnięcie ręki do odłożenia użytego ręcznika.

Akcesoria łazienkowe z łatwym montażem

Stojak na ręczniki

Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, ponieważ daje nam możliwość umieszczenia wielu warstw w jednym miejscu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej budowie możemy rozkładać na nim nawet bardzo wilgotne ręczniki, ponieważ ergonomiczny rozkład belek pozwala na rozciągnięcie materiału, tak aby maksymalnie zwiększyć wydajność suszenia.

Wieszak typu drabinka

Jedynym meblem bardziej ekonomicznym pod względem miejsca od wielopoziomowego stojaka na ręczniki jest wieszak typu drabinka. Od początku zwraca na siebie uwagę swoim nietypowym wyglądem, który na pierwszy rzut oka przypomina typową drabinę używaną do wspinania się. Warto wykorzystać ten nietypowy kształt wieszaka i zaaranżować nietypową kompozycję w łazience.

drabina jako wieszak na ręczniki

Zestawy wielofunkcyjny

Wieszak na ręczniki nie musi być samodzielnym meblem. Warto pomyśleć o ekonomicznej organizacji przestrzeni łazienki używając wielofunkcyjnych elementów wystroju, które rozwiązują wiele potrzeb jednocześnie. Półka ścienna z uchwytem na ręcznik jest świetnym rozwiązaniem podczas aranżacji przestrzeni. Funkcjonalność nie będzie już przeszkodą przy tworzeniu minimalistycznego wnętrza.

Warto sprawdzić także krótki poradnik o tym jak dbać o nasze ręczniki, aby pozostały miękkie i przyjemne w dotyku.