Aktywny wypoczynek w ogrodzie

Przyjęło się, że ogród jest głównie miejscem, w którym zażywamy relaksu. Spotkania z rodziną i znajomymi upływają wtedy na beztroskim lenistwie i podziwianiu ogrodu. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, w końcu skoro mamy powód do dumy w postaci eleganckiego i zadbanego ogrodu, należy się nim chwalić i zbierać słowa uznania od najbliższych. Często, szczególnie na początku, wkładamy dużo trudu w aranżację i pielęgnację zieleni, projektując i urządzając ogród, ale każda chwila spędzona na tego rodzaju pracach jest warta tego wyjątkowego, końcowego efektu. Efektu, który długo będzie nas cieszył. Zainwestowany czas i wysiłek wraca do nas bowiem później w postaci fantastycznych momentów, kiedy to cieszymy się grillowaniem z najbliższymi lub po prostu kładziemy się na leżaku w otoczeniu soczystej i zadbanej zieleni. A jaki jest Twój pomysł na aktywny wypoczynek wśród przydomowej zieleni?

Weekendowy relaks w ogrodzie

Do czego jeszcze możemy wykorzystać przestrzeń ogrodu? Jak w pełni cieszyć się z dobrodziejstwa, jakim jest przebywanie na świeżym powietrzu, nieopodal domu? Kącik relaksu ogrodowego mamy z pewnością wszyscy. Ale czy wszyscy pomyśleliśmy o bardziej aktywnych formach wypoczynku, którymi możemy urozmaicić chwile spędzane na świeżym powietrzu? Przedstawiamy nasze propozycje na odrobinę wysiłku podczas odpoczynku w ogrodzie!

Dla najmłodszych

Wielu rodziców stawia sobie wręcz za punkt honoru wygospodarowanie odpowiednio dużej połaci ogrodu, by zaaranżować w nim przestrzeń do zabawy dla swoich pociech. A co dzieci lubią robić najbardziej? Pluskać się w basenie ogrodowym? Wspinać po drabinkach drewnianego domku? A może bujać się beztrosko na huśtawce? Idealnie byłoby móc połączyć wszystkie te atrakcje w jedno i stworzyć swoisty plac zabaw na naszym własnym podwórku. Radości dzieci nie będzie końca, a Ty będziesz mógł w tym czasie odpocząć lub zająć się drobnymi pracami w ogrodzie. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest z pewnością świadomość, że Twoje dzieci oddają się zabawie w bezpiecznym miejscu, blisko domu, gdzie w razie potrzeby będziesz mógł ich doglądać.

Zabawa z dzieckiem w ogrodzie

Sport dobry na wszystko

A może zainwestujesz w stół do ping ponga? Lub niewielkie boisko do koszykówki? Pomysł na taką formę spędzenia wolnego czasu sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale również na działce. W ofercie sklepów z akcesoriami sportowymi znajdziesz szeroką ofertę produktów, która umożliwi Ci znalezienie ekwipunku odpornego na niekorzystne, często zmienne warunki atmosferyczne. Teraz zaopatrzenie się w sprzęt sportowy do wykorzystywania na zewnątrz nie stanowi żadnego wyzwania.

Gra w golfa

Coraz większą popularnością cieszą się także mini pole golfowe. Jeśli w Twoim ogrodzie znajdzie się dostatecznie duża powierzchnia trawnika, możesz przeobrazić ją w miniaturową wersję pola golfowego. To się nazywa ogród z prawdziwego zdarzenia! Jedynym minusem jest to, że żeby móc korzystać w pełni z pola do mini golfa, będziesz musiał wyrobić sobie nawyk systematycznego koszenia trawy. Za to świetna zabawa, zarówno dla dorosłych jak i dzieci gwarantowana! A jeśli nie chcesz inwestować w dużą ilość dodatkowego sprzętu, gra w badmintona jest zawsze dobry pomysłem aktywny wypoczynek w ogrodzie.

Przyjaciele grający w badmintona w ogrodzie

A osobom, które szukają czegoś dla ciała i umysłu w jednym proponujemy zorganizowanie strefy do uprawiania jogi. Uspokajająca zieleń podziała kojąco na zmysły a świeże powietrze pozwoli się odprężyć i oddać ćwiczeniom i medytacji.

Joga na świeżym powietrzu

Strefa chillout

Nie można jednak zapominać, że główną funkcją, jaką powinien spełniać ogród jest funkcja wypoczynkowa. Aktywny wypoczynek to jedno, relaks to drugie. Tak więc nawet jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, koniecznie zadbaj o swój komfort, w szczególności po wysiłku. Ustaw komplet praktycznych mebli, połóż wygodne poduszki na krzesłach i fotelach, postaw dzbanek mrożonej herbaty na stolik i gotowe. Możesz więc aktywnie spędzić czas uprawiając sport lub korzystając z innych atrakcji, a później rozsiąść się wygodnie i oddać błogiemu lenistwu. Poduszki na krzesła sprawią, że nawet najtwardsze siedzisko zyska nowy wymiar wygody. Sprawdź już teraz naszą ofertę, która pozwoli Ci zaopatrzyć Twój ogród w estetyczne, funkcjonalne i różnorodne akcesoria i tekstylia ogrodowe.