Aranżacja ogrodu - jak mądrze zagospodarować zieloną przestrzeń wokół domu?

Jeśli należysz do tych szczęściarzy, którzy mogą się pochwalić rozległym ogrodem i połaciami soczystej zieleni otaczającej Twój dom, z pewnością zdajesz sobie sprawę z trudu, jaki trzeba włożyć w pielęgnowanie ogrodu. Pomysły na zagospodarowanie terenu, upiększenie rabatek i aranżację zielonych kącików jest tak wiele! Czasami aż ciężko zdecydować się jednoznacznie, w która stronę iść i jaki styl nadać swojemu ogrodowi. By móc w pełni cieszyć się jego przestrzenią, ważne jest, by ją mądrze zaprojektować, a później odpowiednio zagospodarować. Na pewno już wiesz, jakie gatunki roślin ogrodowych najlepiej sadzić wiosną, a które lepiej wkomponują się w jesienną aranżację. Z każdym dniem Twoja enklawa spokoju nabiera kształtów. Wiosna w końcu już na dobre zagościła, a oznacza to popołudnia, wieczory i weekendy spędzone w zielonej oazie relaksu.

Zestaw ogrodnika

Jak dopełnić więc stylu ogrodu? Skorzystaj ze zbioru naszych pomysłów na efektowne aranżacje i dekoracje, które sprawią, że ogród zachwyci Cię za każdym razem, gdy tylko się w nim znajdziesz. Zagraj eleganckim oświetleniem, wybierz funkcjonalne meble, zadbaj o roślinność, a zagwarantujesz sobie udane spędzanie czasu na grillowaniu i podczas wielu innych form wypoczynku na zewnątrz. Miłośnikom relaksu na świeżym powietrzu podpowiemy jak zorganizować strefę beztroskiego lenistwa, gdzie można zawiesić hamak lub postawić wygodne leżaki. Znajdziesz tu wskazówki, dzięki którym aranżacja Twojego ogrodu będzie się wyróżniać na tle innych, a Ty będziesz mógł czerpać z dobrodziejstw natury, którymi będziesz mógł się dzielić także z najmłodszymi członkami Twojej rodziny.

Zestaw ogrodnika

Kącik relaksu

Niekoniecznie jest to pierwsza myśl, jaka Ci przychodzi do głowy kiedy myślisz o aranżacji ogrodu, prawda? Nie szkodzi. Zaczynamy od tego, czego większości z nas brakuje na co dzień – odrobiny ciszy, spokoju i odpoczynku. Kwintesencja relaksu to hamak lub leżak ogrodowy. Po całym dniu czy tygodniu pracy możesz dzięki nim zażyć odprężenia nie ruszając się za daleko od domu. Jeśli masz do dyspozycji dużo miejsca, Twoja strefa komfortu i relaksu może wzbogacić się również o huśtawki ogrodowe czy nawet basen, który z pewnością szczególnie przypadanie do gustu najmłodszym domownikom. Otocz się piękną, świeżą, soczystą zielenią roślinności ogrodowej, przygotuj dzbanek orzeźwiającej lemoniady lub zielonej herbaty i oddaj się błogiemu lenistwu. Przemyślana aranżacja ogrodu z pewnością Ci to ułatwi!

Relaks w ogrodzie

Coś dla najmłodszych

Dzieci powinny mieć zawsze zapewnione bezpieczne miejsce do zabawy. Ich swobodny i prawidłowy rozwój zależy od aktywności, do których ich zachęcasz. Urządź w ogrodzie kącik dedykowany tylko i wyłącznie zabawie swoich pociech. Plac zabaw umieszczony z daleka od ulicy, na odgrodzonej przestrzeni znajdującej się w bezpośrednim zasięgu Twojego wzroku to pomysł doskonały. Zachwyć najmłodszych basenem ogrodowym, drewnianym domkiem z drabinkami lub niewielką piaskownicą. W czasie gdy Ty będziesz zażywać kąpieli słonecznych lub oddawać się lekturze leżąc wygodnie w hamaku, Twoje dzieci mogą oddawać się zabawie. A Ty wiedząc, że są bezpieczne będziesz w stanie wypocząć, jednocześnie ciesząc się widząc jak dobrze się bawią.

Małe dzieci podczas zabaw

Odrobina cienia

Parasol ogrodowy to jedna z tych najbardziej niezbędnych rzeczy, których absolutnie nie może zabraknąć w żadnym ogrodzie. Długie przesiadywanie na słońcu może być szkodliwe dla naszego zdrowia, dlatego należy zadbać o nawet niewielki skrawek ogrodu, w którym będzie można się przed nim schronić. Najlepszym pomysłem będzie więc zakup ochrony przed słońcem pod postacią parasola ogrodowego. Kiedy już wybierzesz parasol, nie zapomnij, by od razu nabyć także podstawę pod parasol. Ten napełniany wodą stabilizator zapewni Tobie i Twoim dzieciom bezpieczny czas w ogrodzie. Obciążony, napełniony wodą stojak na parasol ułatwia jego ustabilizowanie nawet przy gwałtownych podmuchach wiatru czy podczas nagłego, ulewnego deszczu. Dbaj o swój komfort i bezpieczeństwo podczas każdego wypoczynku w ogrodzie! Podstawa nie rzuca się w oczy dzięki swojej neutralnej kolorystyce i z pewnością będzie pasować do każdej aranżacji ogrodu.

Podstawa pod parasol