Aranżacja salonu - jakie wybrać dekoracje na półki

Nasz salon, to nasza wizytówka. Każdy gość od razu zauważy nasze dekoracje na półki. Dlatego podczas gospodarowania przestrzeni powinniśmy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na kolorystykę, umeblowanie czy oświetlenie, ale także na wszelkie ozdoby, dekoracje i gadżety. Pełnią one istotną rolę w pokoju, ponieważ postawione na płaskich powierzchniach będą przykuwały wzrok, dlatego warto sprawić, żeby podkreślały styl aranżacji wnętrza.

Ozdoba na półkę w stylu boho

Wnętrza boho są przesiąknięte magią. Mieszanina etnicznych ozdób może sprawić, że będziemy czuli się jak podróżnicy we własnym domu. Jeżeli lubimy różnorodność i zanudza nas zamykanie się tylko w jednej estetyce, powinniśmy mocno rozważyć taki pomysł na aranżację salonu. Dobór dodatków będzie wtedy bardziej swobodny, ponieważ bardzo łatwo przyjdzie nam dobranie nowej ozdoby na półkę do salonu, które nie zaburzy jego atmosfery. Harmonię pomieszczenia na pewno podkreśli mały zestaw do relaksacji z figurką buddy. Miniaturowe grabki do tworzenia wzorów na piasku i mini gong, i dodatkową małą pałkę do uderzania, aby wydawał z siebie przyjemne, relaksujące dźwięki. Ozdoba oprócz niesamowitych walorów estetycznych, pomoże przenieść nasz relaks na wyższy poziom.

lustro okragle boho

Drewniana patera na ciasto w stylu klasycznym

Głębie klasycznego salonu możemy pogłębić dodając do niego ciekawą mieszankę zapachową, która będzie idealnie budowała atmosferę i spajała cały wystrój. Eleganckie dekoracje na półki w salonie sprawią, że pomieszczenie stanie się bardziej szlachetne. Warto wybrać takie modele, które będą urzekającym akcentem, na którym zarówno goście, jak i domownicy, chętnie zawieszą oko. Stylowa taca ze świeczkami oraz dyfuzorem zapachowym uwolni do pokoju magiczną woń, która pomoże nam się odprężyć. Jest to idealne rozwiązanie, kiedy na dworze hulają mroźne wiatry, a my relaksujemy się w przyjemnym salonie, ciepło owinięci kocem, a w ręku trzymamy kubek gorącej herbaty.

Sztuczny las w słoiku z oświetleniem do wnętrz urban jungle

Rośliny są elementem wystroju, który ożywi każde pomieszczenie. Niektóre style aranżacji wręcz opierają się na elementach florystycznych, idealnym przykładem jest urban jungle. Mogłoby się wydawać, że utrzymanie takiego salonu wymaga codziennego poświęcania dużej ilości czasu na utrzymanie wszystkiego w ładzie. Nic bardziej mylnego! Takie wnętrza nie wymagają wcale żywych, żeby zachwycać swoim pięknem. Sztuczne odpowiedniki cieszą cię coraz większym uznaniem. Nie ma się co dziwić, obecnie produkowane odpowiedniki wcale nie muszą wyglądać sztucznie i tandetnie. Sztuczny las w słoiku wygląda bardzo organicznie, a lampka umieszczona na zakrętce sprawi, że rozświetlona fauna przykuje uwagę i rozjaśni pomieszczenie.

Piramida z piaskiem i rośliną w środku

Pamiętajmy, że style aranżacji wnętrz nie rządzą się twardymi prawami. Możemy śmiało bawić się wystrojem salonu zmieniając nasze dekoracje na półki, aby dynamicznie tworzyć niepowtarzalny klimat naszego mieszkania. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podjąć radykalne kroki w zmianie wystroju, ponieważ kilka elementów na naszych półkach może zmienić klimat nie do poznania. Zabawa stylami polega na ich łączeniu, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć osobliwy klimat, który przypadnie każdemu do gustu.