Bajkowe Boże Narodzenie - modne dekoracje świąteczne

Każda pani domu marzy o przygotowaniu świąt Bożego Narodzenia, które zapadną w pamięć wszystkim gościom i będą po prostu magiczne. Świąteczny klimat tworzą ludzie, jedzenie, muzyka, ale też wyjątkowy wystrój wnętrza, który nadaje tym dniom wyjątkowości. Warto postawić na odpowiednie dekoracje świąteczne w postaci zarówno niezwykłej choinki, jak i idealnie zaaranżowanego stołu. Co zrobić, żeby dobrać właściwe elementy dekoracji wnętrza oraz dopasować je do wystroju mieszkania? Podpowiadamy, jak przygotować święta, które rodzina będzie wspominać z sentymentem.

Najważniejsze: dopasowanie dekoracji świątecznych do stylu wnętrza

Aby stworzyć wyjątkowy klimat w swoich czterech ścianach, przede wszystkim należy dopasować charakter dekoracji do stylu, w którym urządziliśmy swoje wnętrze. Niebiesko-czerwone dodatki nie będą zbyt dobrze komponować się z pomieszczeniem urządzonym w stylu industrialnym czy też glamour, a postarzane drewno nie dopasuje się do wnętrza w stylu futurystycznym. Co idealnie sprawdzi się w Twoim mieszkaniu? Oto przegląd dekoracji świątecznych, które odnajdą się w poszczególnych wnętrzach.

Styl skandynawski

KOLOR

Aby dekoracje świąteczne pasowały do mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim, powinny być w kolorach pastelowych. Za przewodnią barwę należy przyjąć biel. Styl ten doskonale łączy się z delikatnymi błękitami, szarościami, brązami oraz zieleniami.

MATERIAŁ

Drewno, drewno i jeszcze więcej drewna! Przy kupowaniu ozdób świątecznych do wnętrza skandynawskiego, zrezygnujmy zupełnie z tworzyw sztucznych. Warto postawić na drewno oraz kilka elementów metalowych. Całość dopełni dużo naturalnej zieleni w postaci drzewek iglastych.

ozdoby świąteczne w skandynawskim stylu

Styl rustykalny

KOLOR

W stylu rustykalnym możemy pozwolić sobie na dodatki w kolorze żywej czerwieni. Tutaj świetnie sprawdzi się przewaga delikatnego brązu, szarości oraz odrobina zgaszonej bieli.

MATERIAŁ

W przypadku materiałów, znów stawiamy na drewno – najlepiej surowe i postarzane. Im więcej naturalnych dodatków, tym bardziej rustykalne i ciepłe święta Bożego Narodzenia. W takim otoczeniu szkło i ceramika ustawione na stole będą wyglądały wprost obłędnie.

Rustykalne dekoracje świąteczne

Styl glamour

KOLOR

Styl glamour to srebro, złoto, czerń, biel i wszechobecny błysk. Zasada jest prosta: ma być „na bogato”. Swoje miejsce w tym wnętrzu najdą kryształy, które w świetny sposób odbijają światło.

MATERIAŁ

Glamour kocha szkło, metal oraz kryształ. Eleganckie świeczniki oraz srebrne kule sprawdzą się w tym przypadku idealnie. Do tego dołóżmy zastawę stołową z elementami złota oraz srebrne patery.

Choinka w stylu glamour

Styl industrialny

KOLOR

Niewiele osób potrafi wyobrazić sobie Boże Narodzenie w stylu industrialnym. W tym przypadku nie możemy przesadzić z kolorem. Wszystko powinno zostać utrzymane w naturalnych, delikatnych barwach z odrobiną akcentu kolorystycznego.

MATERIAŁ

Mariaż drewna i metalu może zostać przełamany szkłem, wikliną czy też odrobiną tkaniny. Osoby, które mogą pochwalić się wnętrzami w stylu industrialnym, powinny trzymać się zasady „im mniej, tym lepiej”.

Święta w stylu industralnym

Styl kolonialny

KOLOR

Głębokie brązy, beże, szarości – oto styl kolonialny w trzech kolorach. Do tego możemy dołożyć spokojną zieleń i kawałek bieli. Dekoracje świąteczne powinny być utrzymane w delikatnej kolorystyce i nie przytłaczać wnętrza.

MATERIAŁ

Tutaj znów króluje drewno, ale połączone z grubą tkaniną. We wnętrza kolonialne świetnie wpasowuje się skóra i wiklina. Na stole możemy położyć szkło lub oryginalną ceramikę.

Kolonialne wnętrze ze świecącą choinką

Styl minimalistyczny

KOLOR

W stylu minimalistycznym panuje biel. W dodatkach może pojawić się odrobinę czerni, szarości, brązów oraz kolorów ziemistych. Odważna czerwień jest w tym przypadku akceptowana tylko w postaci drobnych elementów.

MATERIAŁ

Najważniejsze cechy materiałów? Muszą być jednolite. Najlepiej sprawdza się szkło, metal lub gładka tkanina. W tym przypadku zasada „im mniej, tym lepiej” staje się prawdziwym credo.

Pakowanie prezentów z elementami roślin

Styl modernistyczny

KOLOR

Styl modernistyczny to mieszanina kilku stylów, które dobrze połączone tworzą fantastyczne wnętrze. Przy dekoracjach świątecznych możemy postawić na stonowane kolory z odważnymi dodatkami. Doskonale sprawdzą się czerwienie, żółcie czy też zielenie.

MATERIAŁ

Styl modernistyczny daje nam tutaj szerokie pole do popisu. Możemy łączyć ze sobą szkło, drewno, metal, skórę czy też tkaniny i tworzywa sztuczne. Warto zapamiętać, że to, co znajdziemy na świątecznym stole, powinno nawiązywać do materiałów, które wypełniają wnętrze naszego pomieszczenia.