Bez czego nie obejdziesz się w kuchni?

Organizacja kuchni nie jest łatwym zadaniem. Bez względu na to, jak starannie przemyślałeś układ i wyposażenie swojej kuchni, bez niezbędnych drobiazgów takich jak akcesoria kuchenne, urządzenia lub dekoracje - wnętrze tego ważnego pomieszczenia nie będzie całkowicie kompletne.

W tym artykule przygotowaliśmy listę pomysłów, bez których ciężko obejść się w kuchni. Inspiracje te w szczególności przydadzą się osobom, które dopiero zaczynają projektować i planować swoją kuchnię marzeń. Oczywiście trudno jest znaleźć jeden idealny projekt, który spełniłby marzenia wszystkich gospodyń, dlatego wybierz jedynie te rozwiązania i szczegóły, które faktycznie Ci się spodobają i które uznasz za stosowne. Nawet po zakończeniu wykańczania kuchni mogą pojawić się w Twojej głowie nowe pomysły, które wymagają wdrożenia w życie. Jednak pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, aby poprawić swój projekt, na przykład dodając przydatne i oczywiście stylowe akcesoria.

Kosze do przechowywania

Aby przechowywać oliwę, ocet lub inne składniki, możesz użyć wiklinowego kosza. Jest to wygodne, piękne i stylowe rozwiązanie, które sprawdzi się niezależnie od wystroju Twojej kuchni! W wiklinowym koszu butelki można także bardzo łatwo przenosić.

Co więcej, akcesoria wykonane z wikliny są po prostu doskonałą dekoracją. Jeśli zdecydujesz się na zainstalowanie w swojej kuchni otwartych półek, możesz ustawić na nich koszyki z najpotrzebniejszymi rzeczami. Jest to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, a taka kuchnia wyglądać będzie bardzo schludnie i czysto.

Przybory kuchenne

„Skrytki” na warzywa

Pomimo tego, że ziemniaki i cebula są małymi i zwartymi warzywami, dobrze jest znaleźć odpowiednie dla nich miejsce. I nie jest to wcale takie proste, jakby się mogło wydawać. Warto zastanowić się nad zainstalowaniem szuflad-koszy, które będą interesującym i funkcjonalnym rozwiązaniem. W ten sposób warzywa będą zawsze pod ręką, ale ukryte przed oczami Twoich gości.

Szuflada z przegródkami na przybory kuchenne

Kuchnia bez przyborów kuchennych to nie kuchnia! W większości przypadków wszystkie przybory kuchenne po prostu leżą luzem w jakiejś dużej szufladzie, a kiedy trzeba znaleźć wybrane akcesorium, spędza się dużo czasu, wysiłku i nerwów w jego poszukiwaniu. Jest jedno świetne wyjście z tej sytuacji. Zainstaluj w szufladzie kilka przegródek, w których następnie umieścisz wszystkie przybory kuchenne podzielone na kategorie.

Wbudowane kosze na śmieci

Nikt nie chce oglądać pojemników na śmieci we własnej kuchni, a jeszcze bardziej nie chce potknąć się o nie podczas gotowania. Dlaczego by więc nie wykorzystać jednej z dolnych szafek kuchennych, w których powiesić można jeden, dwa lub trzy pojemniki na śmieci. Dzięki temu możesz nie tylko utrzymywać kuchnię w doskonałej czystości, ale także dbać o środowisko, ponieważ jest to bardzo wygodny sposób na sortowanie śmieci.

Duży, głęboki zlew

Jest to doskonały pomysł do przestronnych kuchni. Ogromny zlew jest bardzo praktyczny, szczególnie dla dużej rodziny, ponieważ mycie w nim naczyń jest znacznie łatwiejsze i szybsze. Wystarczy więc, że wybierzesz model, który doskonale zgra się z blatem kuchennym oraz pozostałym wyposażeniem, a będzie Ci się zawsze wygodnie gotować.

Ekspres do kawy

W dzisiejszych sklepach znaleźć można całą masę rozmaitych ekspresów do kawy. Dedykowane miłośnikom aromatycznych ziaren, urządzenia te tylko czekają, aż postawisz je w swojej kuchni i zaczniesz regularnie parzyć w nich pyszną kawę. Jeśli uwielbiasz czarną kawę, cappuccino bądź latte, ekspres do kawy zdecydowanie powinien znaleźć się na wyposażeniu Twojej kuchni. Urządzenie to można także wpleść w meblową zabudowę, co z pewnością podkreśli nowoczesność całego projektu.

Kuchenka mikrofalowa

Kuchenka mikrofalowa jest jednym z tych dużych urządzeń, na które bardzo trudno jest znaleźć odpowiednie miejsce w kuchni. Ale jeśli osadzisz ją w zabudowie mebli na wymiar, problem zostanie rozwiązany.

Fartuch

Umieszczenie przyborów kuchennych w fartuchu to bardzo praktyczny pomysł. Dzięki temu wszystkie niezbędne rzeczy będą zawsze pod Twoją ręką.

Przyprawy

Wszyscy miłośnicy przypraw stoją przed problemem przechowywania ich w słoikach. Świetnym pomysłem w tym przypadku jest użycie magnesów. Do ściany przymocuj żelazny pręt, do którego za pomocą magnesów można będzie przystawić słoiki i saszetki przyprawami.

Stojak na ręcznik papierowy

Ręczniki papierowe powinny znaleźć się w każdej kuchni ponieważ są one bardzo praktyczne i pomocne gdy trzeba szybko wytrzeć blat lub oczyścić sobie miejsce na stole. W celu wygodnego przechowywania i użytkowania można zakupić specjalny stojak na ręcznik papierowy. Jeśli w dodatku jesteś kociarzem, możesz kupić designerski i stylowy stojak na ręcznik kuchenny MIAOU, KOZIOL.

Szuflady pionowe

Pionowe szuflady są nie tylko stylowe i oryginalne, ale także bardzo wygodne i praktyczne. Idealnie nadają się do przechowywania przypraw lub innych małych pojemników. Zdecydowanie powinieneś wykorzystać je w swojej kuchni.

Szuflada do przechowywania naczyń

Większość ludzi przechowuje naczynia na półkach lub w szafkach kuchennych, ale aby dostać naczynie znajdujące się w najwyższej szafce, trzeba się zwykle trochę nagimnastykować. Ale jest jedno wspaniałe rozwiązanie. Na przykład możesz przechowywać naczynia w szufladach ze specjalnymi przegrodami, w których talerze nie będą stykać się ze sobą, a tym samym nie ulegną uszkodzeniu.

Otwarte półki

W kuchni zawsze są rzeczy, które potrzebne są przez cały czas, więc ukrywanie ich po prostu nie ma sensu. Takie przedmioty mogą stać na otwartych półkach umieszczonych nad zlewem lub kuchenką.

Miski dla zwierząt

Miejsce w kuchni przeznaczone na przygotowywanie posiłków jest także idealnym miejscem do umieszczania misek dla zwierząt. Teraz nikt się o nie nie potknie.

Okap kuchenny

Okap kuchenny to obszerne urządzenie w kuchni, które zwykle nie pasuje do wnętrza nowoczesnej eleganckiej kuchni. Nie rozpaczaj jednak. Kto powiedział, że okap nie może mieć swojego oryginalnego kształtu? W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele różnego rodzaju nowoczesnych okapów kuchennych. Możesz także wybrać okap ukryty w szufladzie, który wysuwa się tylko w razie potrzeby.

Stojak na tablet

Dziś, nowoczesne gadżety muszą być używane nawet w kuchni. Na przykład możesz umieścić tablet na oryginalnej podstawce. W ten sposób, w trakcie przygotowywania obiadu będziesz mógł jednocześnie postępować zgodnie z przepisami lub poradami profesjonalnych szefów kuchni. Oczywiście polecamy czerpać pomysły na przepisy z naszego bloga Emako!

Jasna kuchnia z wyspą kuchenną