Co na prezent dla koleżanki, a co dla żony? - świętujemy Dzień Kobiet

Dzień Kobiet już tuż, tuż! Jest to najlepszy moment w roku, by sprawić radość bliskiej Ci kobiecie. Drobne upominki, życzenia i kwiaty to tylko gesty, za pomocą których możesz wyrazić swoje uczucia. Co roku w wielu krajach to święto obchodzone jest 8 marca. I choć pogoda za oknem nie zachęca do świętowania, warto postarać się, aby każda bliska Ci kobieta pouczała się w tym dniu wyjątkowo.

Prezent na Dzień Kobiet może okazać się nie lada wyzwaniem. Zarówno jeśli jest on przewidziany dla żony lub dziewczyny, jak i dla bliskiej koleżanki. Pamiętaj, że w tym dniu nie chodzi o drogie prezenty i wielkie gesty, a raczej o troskę, bliskość i inne pozytywne emocje, które mogą sprawić przyjemność drugiej osobie. Oczywiście drobny upominek może być równie wspaniałym wyrazem Twoich uczuć. Jak wybrać drobiazg, który przypadnie jej do gustu i wyrazi Twoje uczucia? Przygotowane przez nas pomysły na prezent z okazji Dnia Kobiet pozwolą Ci wybrać idealny prezent dla każdej ważnej w Twoim życiu kobiety.

Dzień kobiet - dobry zwyczaj?

Dzień Kobiet całkiem niesłusznie kojarzy nam się z goździkami, cielistymi rajstopami i bombonierkami. Jest to wspaniałe święto, które w tym roku będziemy obchodzić już 113 raz. Tradycja tego święta sięga zdecydowanie dalej niż niesławne lata 80 i wiąże się z działalnością sufrażystek walczących o równouprawnienie kobiet w Stanach Zjednoczonych. Tak więc Dzień Kobiet jest upamiętnieniem działalności pierwszych Pań, które walczyły o powszechne prawa wyborcze i równość płciową. Jest też dowodem siły i odwagi, która drzemie w każdej kobiecie bez względu na wiek.

W Polsce zaczęto obchodzić Dzień Kobiet w 1924 roku i również podczas pierwszych obchodów poruszone zostały kwestie związanie z prawami kobiet i równouprawnieniem. Po wojnie Dzień Kobiet stał się świętem państwowym, a władze komunistyczne uczyniły z niego wspaniały pretekst do tworzenia propagandowych materiałów. Na szczęście dzisiaj żyjemy w demokratycznym państwie, a Dzień Kobiet odzyskuje swoje korzenie. Co roku w tym dniu organizowane są spotkania, manifestacje i happeningi, podczas których rozmawia się o prawach kobiet i równości płciowej.

Jest więc to piękne święto, podczas którego możemy rozmawiać o kobiecości i jej sile, i wspierać kobiety w ich dążeniach na rzecz pełnego równouprawnienia. W makro skali można wyrazić swoje wsparcie drobnymi gestami i upominkami.

prezent dla dziewczyny

Prezent dla bliskiej kobiety

Prezent dla żony lub prezent dla dziewczyny musi być wyjątkowy. Nie musi być jednak drogi. Dla tych najbliższych sobie kobiet zarezerwuj przede wszystkim czas i uwagę. Doskonałym pomysłem będzie wyborna kolacja przy świecach i nastrojowej muzyce, wyjście do kina lub teatru, albo zwyczajny spacer. Świetnym pomysłem będzie również przygotowanie gorącej kąpieli, w której Twoja ukochana odpocznie i zrelaksuje się. Możesz jej w związku z tym podarować zestaw do domowych zabiegów SPA i poduszkę do kąpieli, dzięki której czas spędzony w wannie będzie wyjątkowo komfortowy. Najważniejsze jest jednak, byście pozwolili sobie na chwilę tylko dla siebie, by móc cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.

Jaki wybrać prezent dla koleżanki?

Wybierając prezent dla koleżanki, warto pomyśleć o czymś użytecznym, co równocześnie wyrazi Twoje przyjacielskie uczucia. Ciekawym pomysłem na prezent na Dzień Kobiet może być zestaw ramek do zdjęć z umieszczonymi w nich wspólnymi zdjęciami. W dobie telefonów komórkowych wszystkie zdjęcia uwieczniające wspólnie spędzone chwile mamy zapisane w chmurze. Ten nieco oldschoolowy prezent z pewnością przypadnie do gustu Twojej przyjaciółce, która dzięki niemu każdego dnia będzie mogła wracać do wspólnie spędzonych chwil. Oczywiście przy takim prezencie nie może zabraknąć szczerych życzeń i być może symbolicznego kwiatka.

Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkiego najlepszego!