Co nowego do pokoju dziecięcego? Trendy na 2023 rok

aranżacja pokoju dziecięcego

Urządzanie pokoju dla dziecka to prawdziwa przyjemność. Urocze drobiazgi, piękne wzornictwo i małe, ale funkcjonalne meble dla dzieci. Nie zabraknie tego również w tym roku. Przeglądamy najmodniejsze aranżacje pokoju dziecięcego na 2023 rok.

Pokój dziecięcy to wyjątkowe wnętrze. Jest jednocześnie sypialnią, pokojem dziennym i miejscem do pracy. Taka przestrzeń powinna być skrupulatnie przemyślana - w efekcie równie piękna co funkcjonalna. Kiedy już uda nam się dobrze zaplanować rozmieszczenie mebli i zastosować zasady ergonomii podczas planowania miejsca do nauki, możemy skupić się na designie, który w 2023 roku będzie wyjątkowy. Odchodzimy powoli od podziału na dziewczęcą i chłopięcą stylistykę, jednak uniwersalne wnętrze nie jest nudne czy bezosobowe. Wręcz przeciwnie - modny pokój dziecka w 2023 roku będzie bajkową przestrzenią.

Dziecięca wersja urban jungle

Pokoje o tematyce dżungli są bardzo modne w 2023 roku. To wspaniale, bo nie ma łatwiejszego sposobu na pobudzenie wyobraźni niż przedstawienie dzikiej przyrody. Pokój z motywem dżungli to uczta dla zmysłów, a szczegółowa fototapeta przedstawiająca las deszczowy stanowi idealne tło. Bujna zieleń doda odrobinę koloru do Twojej przestrzeni, podczas gdy neutralne i monochromatyczne kolory zwierząt z dżungli zapewniają wszechstronność Twojej kolorystyce.

Włącz odważne zwierzęce nadruki do swojego wystroju w postaci zasłon, dywanów i poduszek. Uzupełnij wygląd pościelą z motywem safari, mnóstwem naturalnych tekstur, takich jak bambus i wiklina do przechowywania, oraz pluszowymi zabawkami z motywem lwa. Aby uzyskać ostateczny efekt, możesz złożyć hołd motywowi dzikiej przyrody za pomocą klasycznych książek z ich ulubionymi postaciami z dżungli.

Whimsical - styl idealny do pokoju dziecięcego

Dzieci szaleją za fantazyjnymi pokojami o tematyce leśnej, ale whimsical to coś więcej. Bajkowa, tajemnicza atmosfera rozpala wyobraźnię. Dodaj motywy zwierzęce - jelenie, lisy i króliczki, które wyglądają, jakby wyskoczyły prosto ze stronic bajki. Ten motyw zapewnia doskonałą okazję do zabawy z meblami.

Mowa o rattanowych namiotach dla dzieci typu tipi, norach i fortach. Zapewniają nie tylko schronienie przed nieprzewidywalną leśną pogodą, ale także idealny kącik do czytania. Dodaj mniejsze akcesoria o tematyce zwierzęcej w całym wystroju pokoju, aby aranżacja nabrała spójności. Dywany do pokoju dziecięcego w kształcie niedźwiedzi, lampki nocne z motywem króliczków i poduszki w kształcie liści mogą stworzyć idealne wykończenie.

Jakie kolory do pokoju dziecięcego w 2023 roku? Odcienie lawendy i bzu

Jednym ze sposobów na zainspirowanie się podczas tworzenia pomysłowego i urzekającego pokoju dziecięcego jest przyjrzenie się najnowszym trendom kolorystycznym. To one są najważniejsze w branży wyposażenia wnętrz. Przewidywanym kolorem roku 2023 według Pantone jest lawenda, w wyniku czego wszędzie pojawiają się blada lawenda i stonowane bzy. Lawenda i liliowy to terapeutyczne, kojące odcienie, które mogą stworzyć spokojny azyl, którego pragniesz dla swojego malucha.

Edukacyjne i epickie pokoje tematyczne

Wystrój o tematyce kosmicznej będzie wielkim hitem w 2023 roku. Motywy wystroju tego roku mają na celu odejście od idei sypialni będącej po prostu funkcjonalną przestrzenią w przeszłości. W 2023 r. przyjmujemy ideę pokoju dziecięcego jako spokojną, prywatną przestrzeń z dala od chaosu reszty domu. Wystrój pokoju dziecięcego powinien inspirować dzieci nie tylko do zabawy, ale również do nauki. Jednym z powodów, dla których pokoje o tematyce kosmicznej są tak popularne, jest to, że ta koncepcja inspiruje dzieci w każdym wieku.

Jak stworzyć taki pokój? Możesz wykorzystać fototapety lub plakaty w ozdobnych ramach. W przypadku mniejszych dzieci polecamy grafiki w stylu kreskówkowym lub komiksowym. Regał w kształcie rakiety kosmicznej, komplet pościeli z astronautą i mocniejsze akcenty z tym motywem dopełnią całości.

Bezpieczna i przytulna przestrzeń

Możesz stworzyć super wygodne środowisko dla swojego dziecka, wprowadzając takie elementy, jak hamaki, łóżka piętrowe z zasłonami zapewniającymi prywatność i baldachimy do łóżek. Zapewni im to nie tylko miejsce do wypoczynku, ale także niezależność i poczucie bezpieczeństwa.

Zadbaj również o to, by meble były dostosowane do wieku małego lokatora. Regały dla dzieci, z których sam może korzystać i wygodne meble do przechowywania. To wszystko sprawia, że dziecko czuje się w swojej prywatnej przestrzeni jak u siebie.

Pozwól dziecku decydować

Jednym z najnowszych trendów w wystroju pokoi dziecięcych jest nadawanie przestrzeni osobistego charakteru. Możesz nie chcieć całkowicie oddać steru, ale włączenie dziecięcych prac plastycznych to świetny sposób, aby sprawić, że będzie wyglądał jak ich własny. Zawieś tablicę korkową lub sztalugi, aby w prosty sposób wyeksponować obrazy Twojej pociechy. Zachęć swoje dziecko do tworzenia kolaży i rysunków oraz oprawiaj je w ramki, aby nadać im niepowtarzalny i wyjątkowy charakter.

Zaangażuj dziecko w proces aranżacji jego przestrzeni prywatnej. Zapraszamy do wspólnego przeglądania produktów w naszym dziale pokój dziecięcy. Trendy 2023 we wnętrzach są ważne, ale w tym wypadku najważniejsze są wygoda i radość dziecka.