Co sprezentować dziadkowi z okazji jego święta?

Dziadek to dla wielu z nas wyjątkowa osoba. Niezależnie od tego ile mamy lat, zazwyczaj zależy nam na tym, aby mieć z nim dobre relacje. Właśnie dlatego z pewnością zastanawiasz się jaki prezent na dzień dziadka był naprawdę wyjątkowy. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Duży zegar ścienny

Zegar ścienny to doskonały prezent na dzień dziadka. Nie wynika to bynajmniej z chęci przypomnienia starszej osobie o upływającym czasie. Taki prezent jest po prostu zarówno praktyczny, jak i estetyczny. Na uwagę zasługuje duży zegar ścienny o średnicy aż osiemdziesięciu centymetrów. Metalowe wykonanie sprawia, że doskonale wpisze się on zarówno we wnętrze w stylu industrialnym i retro, jak i klasycznym. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowany, widoczny gołym okiem mechanizm zegara, który nadaje mu oryginalności i wyjątkowej klasy. Jeżeli interesuje Cię naprawdę wyjątkowy prezent na dzień dziadka, duży dekoracyjny zegar może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zegar ścienny dla dziadka

Multirama na zdjęcia

Zdjęcia są niepowtarzalną pamiątką, która pozwala na zatrzymanie w miejscu czasu i gromadzenie niesamowitych wspomnień. W dzisiejszych czasach robimy ich coraz więcej a powszechność sprawiła, że fotografia przestała być czymś wyjątkowym. Warto przywrócić jej moc i wybierając prezent na dzień dziadka zdecydować się na multiramę na zdjęcia. To ciekawa aranżacja sześciu ramek, które mogą być z powodzeniem powieszone na ścianie, zarówno w korytarzu, jak i w gabinecie czy salonie. Takie rozwiązanie może być doskonałym pomysłem na prezent dla dziadka, ponieważ duża ilość ramek pozwala na umieszczenie fotografii wielu członków rodziny, także tych z różnych pokoleń. Kompozycja zdjęć w pięknych ramkach daje nam bardzo dużo możliwości zaaranżowania ciekawych zestawów zdjęć, które dla ukochanego dziadka z pewnością będą cudowną pamiątką.

Ramka na zdjęcia

Szachy dla prawdziwego mistrza

Szachy to doskonały prezent na dzień dziadka, szczególnie dla osoby, która lubi łamigłówki logiczne i gry planszowe. Gra w szachy wymaga formułowania coraz to nowych strategii i ciągłego podejmowania decyzji. Regularne korzystanie z tej aktywności to dla starszych osób doskonały trening strategicznego i logicznego myślenia. Dzięki temu poprawiają się ich możliwości poznawcze, a szansa na zachorowanie na schorzenia takie jak demencja znacznie się zmniejsza. Szachy warto wybrać dla dziadka, który wykazuje zainteresowanie podobną aktywnością. Obecnie na rynku znajduje się wiele różnych rodzajów szachów w ciekawych aranżacjach kolorystycznych i o różnych rozmiarach. Właśnie dlatego możesz z łatwością dobrać, taki który będzie najbardziej odpowiadał potrzebom i możliwościom. Wspólna gra w szachy to także doskonały sposób na spędzanie kreatywnego czasu wspólnie z dziadkiem.

Gra szachy

Ozdobny retro obraz

Ozdoby ścienne to uniwersalny i ciekawy prezent na dzień dziadka. Na specjalną uwagę zasługują te w stylu retro czy old school. Doskonale bowiem nadadzą się do wnętrz zaaranżowanych w różny sposób - zarówno tych klasycznych, jak i utrzymanych w nowoczesnym sznycie. Bardzo często obraz o intensywnych kolorach, dobrej rozdzielczości i ciekawym designie może w bardzo konkretny sposób ożywić wnętrze mieszkania starszej osoby. Dużą zaletą jest możliwość wybrania rozmiaru obrazu oraz to, że nie wymaga on już dodatkowego obramowania.

Ozdobny obraz dla dziadka

Dekoracyjny kominek na baterie

Oryginalny i ciekawy pomysł na prezent na dzień dziadka to niewielki dekoracyjny kominek na baterie. W wielu mieszkaniach, szczególnie tych umieszczonych w blokach, montaż prawdziwego kominka jest niemożliwy. Dekoracyjny kominek mierzy jedynie dwadzieścia centymetrów, dlatego możesz z powodzeniem podarować go nawet dziadkowi, który nie dysponuje dużą powierzchnią mieszkalną. Ten niewielki gabarytowo gadżet może w bardzo znaczący sposób odmienić całą atmosferę w pomieszczeniu. Z powodzeniem możesz postawić go zarówno w kuchni, salonie, jak i w gabinecie. Niewątpliwą zaletą jest także minimalistyczny design, który sprawia, że dekoracyjny kominek na baterie będzie doskonale pasował do każdej aranżacji - od klasycznej aż po skandynawską. Wykonany z metalu jest bardzo trwały a zasilanie działa na standardowe baterie AAA.

Wybór prezentu na dzień dziadka bardzo często może powodować problem. Warto zdecydować się na praktyczne i funkcjonalne przedmioty, które jednocześnie ożywią wnętrze i pozwolą na zachowanie odpowiedniej symboliki. Dziadek, który lubi gry i zabawy logiczne z pewnością doceni szachy. Z kolei starszy pan, który ceni sobie ciekawe i funkcjonalne gadżety na pewno ucieszy się z obrazu lub dużego zegara. Niewielki dekoracyjny kominek może być natomiast spełnieniem marzeń mieszkańca bloku.