Czas na dekoracje - uzupełnij pokój dziecka o stylowe dodatki

Aranżując pokój dziecięcy bardzo zależy nam na każdym detalu. Starannie dobieramy urocze mebelki, uzupełniamy kolorowymi tekstyliami i dodajemy dekoracje, aby stworzyć swojemu dziecku wygodne i piękne wnętrze.

Urządzamy pokój dziecięcy – praktyczne porady

Pokój dziecięcy to wyjątkowe pomieszczenie. Urządzając je, musimy pamiętać, że będzie pokojem do zabawy, miejscem do nauki i sypialnią. Dlatego jest to wnętrze wymagające zastosowania przemyślanych rozwiązań. Zanim pokażemy Ci nasze pomysły na dekoracje, zdradzimy Ci kilka zasad urządzania pokoju dziecięcego:

  • Kolor ścian – wybierz neutralną bazę, spokojne pastele są najlepszym rozwiązaniem. Zrezygnuj z mocnych i ciemnych kolorów – optycznie zmniejszają przestrzeń, a źle dobrane będą działać wręcz drażniąco. Największym błędem rodziców jest malowanie pokoju dziewczynki na bardzo intensywny róż. Przebywanie w takim wnętrzu dłużej jest męczące.
  • Meble dziecięce – powinny być dopasowane do wieku i potrzeb dziecka. Zadbaj o dobrą organizację przechowywania. Wybieraj meble malowane atestowanymi farbami.
  • Tekstylia dla dzieci – to pierwszy poziom aranżacji, na którym możesz pozwolić sobie na użycie mocno nasyconych kolorów i wzorów. Dywan, zasłony, narzuty i poduszki to elementy, które nadają określony styl. Wybierz produkty z ulubionymi motywami dziecka lub w kolorach, które szczególnie lubi – możesz zaszaleć. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę – gdy dziecko podrośnie i zmienią mu się gusta, wystarczy zmienić kilka elementów wystroju bez wymiany mebli i przemalowywania ścian w pokoju.
  • Dekoracje dla dzieci – zabawki stanowią tutaj kolorową ozdobę, ale możemy dodać kilka elementów, które sprawią, że pokój dziecka nabierze wyjątkowego charakteru.
Dekoracje do pokoju dziecięcego

Dekoracja ścian w pokoju dziecka – naklejki na ścianę czy obrazki?

Wybór neutralnego koloru ścian w pokoju dziecka otwiera nam nieograniczone możliwości ich udekorowania. Naklejki na ścianę są świetnym pomysłem – mają różne rozmiary i kształty, można je też łatwo usunąć, gdy maluch podrośnie i będziesz zmieniać wystrój pokoju. Wybór mamy tutaj praktycznie nieograniczony.

Do pokoju niemowlęcia świetnie sprawdzą się pastelowe zwierzątka, delikatne motywy roślinne czy kwiatowe. Dla przedszkolaków proponujemy naklejki z bohaterami ulubionych bajek. Starsze dzieci mają już własne zainteresowania, za pomocą naklejek ściennych możecie zaakcentować pasję młodego człowieka. Trudnym zadaniem dla rodziców jest urządzenie pokoju dla rodzeństwa. Naklejki na ściany pomogą wyznaczyć dzieciom własne strefy we wspólnej przestrzeni.

Obrazki w ramkach to dekoracje, które sprawdzają się w każdym wnętrzu. Jest to dobra propozycja do pokoju nastolatka. Kolaż z modnych grafik i zdjęć to sposób na efektowną i spersonalizowaną dekorację. W pokoju dorastającej dziewczynki zamiast naklejek z księżniczkami powieś romantyczny łapacz snów lub inne dekoracje w stylu boho

Zabawa światłem – projektor do pokoju dziecka

Urządzając pokój dziecka, nie możemy zapomnieć o odpowiednio dobranym oświetleniu. W tym wnętrzu musi się znaleźć główna lampa dająca jasne światło, aby dziecko mogło się swobodnie bawić. Nad stolik do rysowania lub biurko do nauki przyda się lampka, która dobrze doświetli powierzchnię blatu. Nie możemy zapomnieć o lampce nocnej, wszak pokój dziecięcy jest również sypialnią. W tej roli może wystąpić projektor.

Naturalnie lampka nocna wyświetlająca na suficie iluminację nocnego nieba to propozycja dla mniejszych dzieci. Tego typu lampy, poza walorem dekoracyjnym, mają jeszcze jedną zaletę. Świetlne obrazy na ścianach i suficie przyciągają wzrok malucha i ułatwiają zasypianie. Jeśli dodamy do tego dźwięki ulubionej kołysanki dziecko szybko zapadnie w zdrowy, głęboki sen.

Projektory dziecięce mają urocze formy, dzięki temu nawet wyłączone stanowią bardzo efektowną dekorację. Szklana kula, ulubione zwierzątko czy urocza chmurka pasują do modnych aranżacji pokoi dziecięcych. Projektor do pokoju dziecka to idealny pomysł na prezent na baby shower.

Podsumowanie

Dekoracje do pokoju dziecięcego to sposób na stworzenie wyjątkowej aranżacji. Wnętrze nabierze bajkowego charakteru, gdy wybierzesz spokojną kolorystykę i ulubione motywy Twojego dziecka. Możesz sprawić, że Twoje dziecko będzie czuło się świetnie w swojej prywatnej przestrzeni.