Czas na relaks w jesienne wieczory

Jesień to szczególny czas przemian, wyciszenia i drobnej zadumy. Z czym kojarzą się jesienne wieczory? Najczęściej jest to relaks po długich, intensywnych letnich dniach i wieczorach, najlepiej przy książce lub ulubionym filmie, z kubkiem gorącego naparu, a wszystko to pod przyjemnym w dotyku kocem. Czy nie brzmi wspaniale? O tej porze roku więcej czasu spędzamy w swoich czterech kątach, dlatego warto wykorzystać ten czas metamorfoz i wprowadzić trochę nowości również we własnym mieszkaniu! Zaaranżuj je tak, aby jesienne wieczory przebiegały w klimatycznej, przytulnej atmosferze, a relaks wzniósł się na wyższy poziom, uprzyjemniając każdą spędzoną w domu chwilę. 

Zaparz ulubioną herbatę

Ciężko wyobrazić sobie jesienny wieczór bez czegoś tak istotnego jak gorący napar! Najchętniej sięgamy po wszelkiego gatunku herbaty, a jej prawdziwi miłośnicy z pewnością lubią mieć w zanadrzu jej kilka rodzajów i smaków. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w herbaciarkę, w której będzie można wyselekcjonować różne rodzaje herbaty, zapobiegając wzajemnemu przenikaniu się aromatów. Herbaciarki dostępne są w wielu różnych stylach, co pozwoli na dostosowanie ich stylistyki do aranżacji. Bardzo stylowo prezentują się herbaciarki drewniane, które, poza wysoką estetyką, charakteryzują się także wytrzymałością na wilgoć i zniekształcenia. Poza herbaciarką, niezbędne będą oczywiście także inne akcesoria do herbaty, takie jak dzbanek. Można zdecydować się na szykowny, żeliwny imbryk, ceramiczny czajniczek z ozdobnymi wzorami lub tradycyjny, szklany dzbanek z zaparzaczem. W taki sposób aromatyczna herbata będzie nas rozgrzewać w chłodne, jesienne wieczory, a my będziemy mogli czerpać więcej z wolnego czasu. 

Moc zapachu w Twoim domu

Doskonałym pomysłem na wprowadzenie do salonu lub sypialni klimatycznego nastroju jest urozmaicenie wnętrza ciepłym, przyjaznym oświetleniem, które niewątpliwie daje świeczka. Poza naturalnym, przyjemnym światłem, warto umilić jesienne wieczory także kojącymi zapachami, co można połączyć poprzez świece zapachowe. W tej roli może się sprawdzić gotowa świeca zapachowa w czarnym, eleganckim szkle, o aromacie wanilii i karmelu, a także świeczki o zapachu owoców tropikalnych, melona i acai lub prowansalskiego ogrodu. Różnią się także pod względem stylistyki - znaleźć można świece w puszkach w stylu vintage, słoikach z wieczkiem, a nawet świece pod kloszem, który nada pomieszczeniu nieco luksusu. Dostępnych zapachów i stylistyk świec jest wiele. Kolejną możliwość stanowią zestawy, w których obecne są między innymi dyfuzory z gotowymi wariantami zapachów, a także pozwalające na tworzenie własnych kompozycji zapachowych. Wystarczy użyć dowolnych olejków eterycznych, zapachowych lub kadzideł. Zestawy świec z dyfuzorami przyjmują elegancką formę na drewnianych paterach lub tackach, ubogacone w akcenty dekoracyjne. Ustawione na stoliku lub regale wprowadzą do pomieszczenia ekstrawagancji i oryginalności. Zestawy dostępne są w wielu różnych formach, ale w równie dobrym guście, co pozwoli na uzyskanie takiego efektu, jakiego tylko można sobie wymarzyć. 

Dyfuzor powietrza

Otul się ciepłym kocem

Efekt ostateczny ukoronuje koc, którym będzie można otulić się w chłodny, jesienny wieczór i spod niego cieszyć się przyjemną aurą. W tym idealnie sprawdzą się koce z mikrofibry, ze względu na wyjątkową miękkość. Dostępne są w wielu, zróżnicowanych barwach, co ułatwi dopasowanie koca do kolorystyki dominującej w salonie. Nie można zapomnieć o kolejnym, bardzo istotnym pomieszczeniu domu, którym jest sypialnia. Tam szczególnie sprawdzą się pledy, które uchronią pościel przed kurzem i zabrudzeniami, a poza tym pozwolą utrzymać ciepło pościeli. Ciekawie będzie prezentować się pled imitujący futro lub z ozdobnymi wytłoczeniami, natomiast bardziej tradycyjnym rozwiązaniem są gładkie, bawełniane koce, wśród których spotkać można także modele urozmaicone w frędzle. Koce i pledy występują w niemal każdym stylu, barwie, a po za tym różnią się także pod kątem materiałów, dlatego znalezienie idealnego do swojego salonu lub sypialni jest kwestią w pełni indywidualną. Można dopasowywać kolorystykę do innych tekstyliów, ale również zastosować koncepcję kontrastu, ożywiając pomieszczenie, co sprawdzi się szczególnie w jasnych, nowoczesnych wnętrzach.

Zaopatrzeni w filiżankę ulubionej herbaty, otuleni kocem oraz pięknymi zapachami, uwalnianymi z delikatnie tlących się świeczek, będziemy pewni, że jesień nam niestraszna. W taki sposób stworzymy nastrojową aurę, a jesienne wieczory budzić będą jedynie pozytywne skojarzenia.