Cztery triki, które zwiększą wydajność prania

Czasem chciałoby się włożyć ubrania do pralki, po jakimś czasie wyciągnąć i mieć wszystko z głowy. Niestety, żeby nasze ciuchy wyglądały schludnie, musimy poświęcić temu procesowi trochę więcej uwagi. Można to jednak uprościć, dlatego przedstawiam cztery triki zwiększające wydajność prania. Jeżeli zastosujemy babcine porady oraz akcesoria do prania, zaoszczędzimy (jak zaoszczędzić) wodę, energię, a przede wszystkim czas.

Zamrażanie

Pamiętam, jak kiedyś ogarnęła mnie panika, kiedy poplamiłem spodnie kilka godzin przed rodzinną uroczystością. Dom znajdował się daleko i przyszła mi do głowy myśl, że najlepszym rozwiązaniem będzie szybkie kupno nowych spodni, ponieważ nawet jakby włożyło się je do pralki, nie miałyby czasu wyschnąć. Z błędu wyprowadziła mnie babcia, która nauczyła mnie jednego prostego sposobu na ekspresowe suszenie.

Wyprane ubrania, wkładamy do zamrażalnika i trzymamy je tam, aż całe zamarzną. Jeżeli za oknem panuje mróz, możemy wywiesić na dworze. Następnie przenosimy je do ciepłego miejsca, dajemy im chwilę, żeby odtajały i prasujemy. Zamarznięta woda, ulega procesowi sublimacji, to znaczy, że przechodzi ze stałego stanu skupienia, do gazowego z pominięciem ciekłego.

Zamrażanie prania to trik, który nie tylko przyspieszy suszenie ubrań, ale także wymrozi mikroorganizmy, odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach. Ten proces jest bardzo przyjazny dla środowiska, ponieważ nie zużywamy energii, potrzebnej do pracy suszarki elektrycznej.

Akcesoria do prania

Istnieje wiele różnych rodzajów akcesoriów do prania, których działania, na różne sposoby, zwiększą wydajność prania. Najlepszym gadżetem są kulki piorące, które wrzucone do bębna – wspomagają procesy prania i suszenia, oto kilka przykładów

Kula do prania

kulka akcesoria do prania

Poleca się używać pralki wtedy, kiedy jest zapełniona (nie mylić z przepełnioną), ale czasami nie mamy możliwości wypełnienia bębna. Kula do prania rozwiąże ten problem! Jest ona zbudowana z metalu, posiadającego właściwości magnetyczne i pokryta grubą gumową warstwą, która zapobiega mechanicznym uszkodzeniom pralki oraz odzieży. Wkładamy ją wraz z praniem i… to tyle. Jest niesamowicie prosta w użyciu.

Zapełniając wolną przestrzeń; zaoszczędzimy wodę potrzebną do prania, środki czystości oraz zmniejszymy ilość toksyn, które wydzielają się do atmosfery jako efekt uboczny wytworzenia energii elektrycznej. Kula, obracając się, mechanicznie i magnetycznie pomoże w oczyszczeniu trudnych zabrudzeń.

Kulki do suszarki

Kulki do suszarek bebnowych

Istnieją także gadżety, które umieszczamy w suszarce. Mają one działanie zmiękczające, wspomagają suszenie, rozdzielają pranie, gładzą fałdy wilgotnych ubrań oraz pozwalają gorącemu powietrzu dostać się w trudno dostępne miejsca. Dzięki kulkom podczas wirowania ubrania będą w mniejszym stopniu pomięte i poplątane. Materiał, z którego są zbudowane – jest przyjazny środowisku. Można ich używać wielokrotnie.

Kulki antykłaczki

Akcesoria zwiekszajace wydajnosc prania

Niemal każdy, kto posiada w domu zwierzęta, wie jak dużo miłości i szczęścia potrafią wnieść do życia codziennego. Jednak jest też druga strona medalu – sierść. Czworonogi, które wyrażają swoje przywiązanie poprzez przytulanie się i ocieranie potrafią ukoić duszę, ale zostawiają duże ilości sierści, która bywa bardzo kłopotliwa do oczyszczenia. Mawiają, że w domach przyjaznym zwierzętom, dodaje się sierść do picia, jedzenia i prania. Od tego ostatniego uchronią nas Kulki Odkłaczające. Tak jak resztę, wrzucamy je do prania razem z ubraniami. Świetnie się sprawdzają nawet przy oczyszczaniu swetrów. Są pokryte rzepami, które wyłapują wszystkie nitki i kłaczki. Po skończonym praniu wyciągamy kuleczki, ściągamy zebraną sierść, a później możemy ich użyć do następnego prania.

Akcesoria do prania możemy mieszać se sobą w celu zwiększenia ich wydajności oraz skumulowania efektów. Jak można zauważyć, skuteczne pranie nie zawsze musi być czasochłonne, stosując te cztery triki, jesteśmy w stanie znacząco poprawić wydajność prania i nie robić tego kosztem czasu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o akcesoriach do prania? Zapraszamy do lektury