Czy obrusy wciąż są modne?

Niektóre elementy wystroju z czasem przestają być powszechnie używane. Obrusy, kiedyś były niezbędnym elementem wyposażenia, bo przecież nie mogliśmy sobie pozwolić na zniszczenie drewnianego stołu. Aby uniknąć trwałego uszkodzenia drogiego mebla, często stosuje się tanie obrusy, których uszkodzenie, będzie mniej dotkliwe dla nas i dla naszego portfela. Obecnie, kiedy blaty stołów produkowane są z materiałów bardziej odpornych na uszkodzenia niż drewno, często rezygnuje się z obrusu. Mogłoby się wydawać, że moda na obrusy już przeminęła, ale czy na pewno tak jest?

Obrus jako dynamiczny akcent

Obrus do ogrodu

Dzięki szerokiej ofercie obrusów, jakie są dostępne w sklepach internetowych możemy sprawić, że nasza kuchnia będzie wyglądać zupełnie inaczej, za każdym razem kiedy będziemy zmieniać pokrycie stołu. Kiedy stylistyka naszej kuchni jest zaaranżowana w jednolitej tonacji barw, możemy dynamicznie zmieniać charakter pomieszczenia, układając obrusy w wyrazistych kolorach, które będą wyraźnym akcentem naszej kuchni.

Obrus na każdą okazję

Możemy wprowadzić w domu miłą i przyjazną atmosferę, kiedy wieczorem na stole ułożymy kolorowy obrus z kwiatowymi motywami. Każdy z domowników z pewnością zauważy zmianę i siadając do śniadania uśmiechnie się nabierając pozytywnej energii już z samego rana.

Kiedy czeka nas jakaś oficjalna wizyta, podczas której chcemy pokazać klasę, bądź po prostu chcemy zachować elegancki wystrój, powinniśmy na blacie położyć wykrochmalony obrus z wysokiej jakości materiału. Pamiętajcie, że obrus to nie jest jedyna rzecz, którą trzeba się zająć, kiedy czeka nas wizyta gości. W tym miejscu znajdziecie ciekawe propozycje na dekoracje stołu.

Czy kolekcja obrusów to dobra inwestycja?

Posiadając w kuchennej szafce różne obrusy, może zręcznie manipulować atmosferą panującą przy posiłku. Biorąc pod uwagę to, że obrusy z czasem mogą się zniszczyć, może się wydawać, że taka możliwość będzie nas sporo kosztować. Nic bardziej mylnego! Eleganckie, drogie satynowe i jedwabne obrusy nie są elementem wystroju, który będzie często gościć na naszych stołach. Dlatego prawdopodobieństwo wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, który zniszczy nasz prestiżowy obrus jest bardzo niskie, kiedy używane są odświętnie. Na co dzień możemy chronić powierzchnie blatu przez grube ceraty czy tanie obrusy wykonane z poliestru, które są bardziej wytrzymałe i odporne na zabrudzenia niż naturalne tkaniny.

kieliszek wina

Czy obrusy często się niszczą?

Obrus jest materiałem, którego użyteczną cechą stanowi ochrona blatu. Nie znaczy to jednak, że jeden wypadek podczas posiłku sprawi, że będziemy zmuszeni od razu wyrzucać nasz obrus. Najczęstszymi nieszczęśliwymi wypadkami są plamy z serwowanych potraw i napojów. Poplamiony obrus to nie koniec jego pobytu w naszym domu, większość plam można bez problemu wywabić, nie uszkadzając oryginalnych kolorów. Plama z wina to nie koniec świata, tutaj dowiesz się jak można wywabić takie zabrudzenia.

Czy obrusy są dalej modne? To zależy tylko od naszego gustu. Jednak nawet kiedy lubimy surowe, proste formy, z pewnością znajdziemy obrus, który będzie pasował do naszej estetyki. Przykrywając stół, możemy nadać pomieszczeniu taki klimat, jaki tylko nam się wymarzy. Kolekcja obrusów z pewnością wydłuży także żywotność naszego stołu. Moda na obrusy będzie trwała tak długo, jak długo będą powstawać nowe modele, wzory i faktury, a do tego kolorystyczne motywy, których możliwości są praktycznie nieskończone.