Dekoracyjna półka ścienna do salonu

Czy na pewno nasz salon jest odpowiednio zaaranżowany? Czy wykorzystaliśmy cały potencjał ścian pokoju? Może dotychczasowa kompozycja nas znudziła i chcielibyśmy coś odmienić? Półka ścienna może wprowadzić zupełnie nowy klimat do naszego salonu. Przeczytaj i przekonaj się, jak małe dodatki mogą zmienić atmosferę wystroju.

Wstręt do meblościanki

Wnętrza, w których się wychowywaliśmy, często posiadały meblościanki, które kiedyś były symbolem bogactwa i wyczucia stylu, a teraz budzą mieszane uczucia. Wynika to przeważnie z tego, że wszyscy, jak tylko mieli wystarczające fundusze, na ślepo kupowali takie meble do mieszkania, nie zastanawiając się nad estetycznym dopasowaniem całej aranżacji ani rodzajem materiału. Stąd liczne koszmarki w starych wnętrzach.

Nie każda meblościanka musi wyglądać brzydko

Umiejętnie wybierając rodzaj tworzywa, teksturę, kolor oraz dopasowując rozmiar do ściany i mając pomysł na zagospodarowanie wszystkich przegródek, możemy tworzyć bardzo estetyczne wnętrze, które będzie zachwycać wszystkich gości wyczuciem stylu i pomysłowym projektem salonu.

Nowoczesne dwustronnie ścięte sześciany jako nowoczesna wersja meblościanki

Jeżeli doceniamy wartość użyteczną meblościanki, ale chcielibyśmy posiadać salon w stylu nowoczesnym, warto pomyśleć, czy modułowa półka ścienna nie spełni naszych oczekiwań. Kiedy postanowimy zamontować czarne półki dekoracyjne do salonu, możemy stworzyć piękną kompozycję i użyć dokładnie tylu przegródek ile chcemy. Dzięki temu, że każda półka ścienna jest montowana osobno, sami decydujemy o ich ilości. Czarny kolor dodaje szlachetności pomieszczeniu i sprawi, że rzeczy, które ustawimy na półce, będą ciekawie wyeksponowane, dlatego na pewno zwrócą uwagę gości, niezależnie czy będą to książki, rośliny czy inne elementy ozdobne.

polki drewniane

Industrialne metalowe konstrukcje na ścianę

Kiedy w dużym stopniu przejadły nam się wszystkie grube konstrukcje z drewna, bądź przypominających drewniane, czas pomyśleć o jakiejś nowoczesnej alternatywie. Złota półka dekoracyjna na ścianę to ekskluzywny mebel, który wprowadzi atmosferę luksusu. Duża, stabilna i mocna konstrukcja zapewnia wysoką trwałość i będzie służyć przez długie lata. Świetny wygląd i przyciągające uwagę kształty sprawią, że designerską, metalowa półka ścienna do salonu, sprawdzi się także w innych pomieszczeniach. Liczne przegródki sprawią, że zapełniając je, stworzymy niepowtarzalną kompozycję i ciekawie udekorujemy przestrzeń.

Półka w kształcie domku

Trójkątna półka ścienna

Kiedy mamy dość czworobocznych kształtów w całym i chcemy odmienić nasze wnętrze, powinniśmy poszukać mebli posiadających różne inne kształty. Jednym z takich rozwiązań jest dekoracyjna półka ścienna w kształcie trójkąta. Nowoczesne wzornictwo sprawi, że nasze pomieszczenie zostanie w pełni odmienione dzięki nietypowemu trójkątnemu kształtowi. Jest to świetne, proste, awangardowe rozwiązanie do salonu, które odmieni nasze wnętrze i na pewno zwróci uwagę. Półki w kształcie tipi możemy zamocować także w bawialni czy pokoju dziecka, bądź w pomieszczeniach boho, stylizowanych na indiańskie. Półka ścienna w nietypowym kształcie umieszczona obok innych elementów o nietypowej strukturze stworzy świetną nowoczesną stylizację, która może odmienić charakter salonu.

Warto eksperymentować z różnymi rozmiarami, materiałami i kolorami. Montując dodatkowe półki ścienne w naszym salonie, możemy nie tylko stworzyć dodatkowa przestrzeń, do ekspozycji, ale także odświeżyć wygląd pokoju. Dzięki stylowym ozdobom na ścianę możemy tchnąć nowe życie w pomieszczenie, które wydaje się być dobrze znane wszystkim domownikom. Zaskocz siebie i innych!