Designerskie gadżety do kuchni

Kuchnia w każdym domu posiada swoją niepowtarzalną atmosferę. Buduje ją wystrój, meble, dodatki oraz najróżniejsze gadżety do kuchni. To te ostatnie w dużym stopniu sprawiają, że wnętrze zyskuje swój osobliwy charakter. Wiele rzadko spotykanych akcesoriów przyciąga uwagę bardziej niż wielkogabarytowe ozdobniki.

Kuchnia dostosowana do Twoich potrzeb

Czy podczas przyrządzania obiadu masz wszystkie rzeczy, których potrzebujesz? Tak naprawdę nie możesz znać odpowiedzi na to pytanie, dopóki nie zobaczysz, jakie są najnowsze gadżety do kuchni. Rynek akcesoriów kuchennych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i stale się powiększa, dostarczając zmyślne rozwiązania do wielu problemów.

Podstawka na ociekające łyżki

Podczas przyrządzania najróżniejszych wypieków, musimy łączyć wiele składników, aby uzyskać stałą konsystencję ciasta, które później wypieczemy. Pomagają nam w tym liczne akcesoria kuchenne, które przyspieszają łączenie się składników. Jednak po wymieszaniu nasza trzepaczka, łyżka czy mieszadełko staje się całe brudne od ciasta, które kapie jak ciecz, ale jest na tyle gęste, że przywiera do naszego mieszadła. Co zrobić, żeby przez to nie ubrudzić całej kuchni? Użyć stojaka na łyżki z pojemniczkiem zbierającym wszystkie kapiące ciecze. Utrzymamy dzięki temu porządek i łatwo będzie nam umyć wszystkie elementy

podreczny stojak na akcesoria kuchenne

Pojemnik na obierki

Podczas obierania warzyw tworzy się pełno odpadów, jakimi są obierki. Można je odkładać na bok deski do krojenia, ale to sprawia, że powierzchnia przestrzeni do krojenia będzie się zmniejszać z każdą obraną sztuką. Z czasem będziemy zmuszeni przenieść obierki do śmietnika, a to może spowodować, że wiele z nich wysypie się nam po drodze i narobi strasznego bałaganu. Ten problem można rozwiązać, stosując specjalny pojemnik na obierki. Montuje się go niesamowicie łatwo, ponieważ posiada specjalne haczyki, które wystarczy zaczepić o najbliższą szafkę. Wszelkie obierki i niejadalne części przyrządzanych produktów możemy od razu, jednym ruchem ręki wyrzucić do pojemnika. Dodatkowo taki gadżet do kuchni ułatwia segregowanie odpadów organicznych. Większość resztek zebranych do takiego pojemnika można użyć do stworzenia domowego kompostu!

kosz na obierki i lopatka przydatne akcesorium kuchenne

Uniwersalny otwieracz do słoików

Słoiki są bardzo dobrym sposobem na składowanie żywności. Co więcej, pozwalają na tworzenie przetworów - łącząc umiejętnie wiele produktów, zamykając w słoiku, jesteśmy w stanie stworzyć zupełnie nowe, niepowtarzalne smaki. Wspaniałym przykładem jest fantastyczny dżem z boczku i whiskey!

Czasami jednak posiadamy tłuste czy wilgotne ręce albo po postu nie mamy wystarczająco siły, żeby odkręcić słoik. Istnieje wiele sposobów, ale nie wszystkie są wystarczająco skuteczne, a niektóre, takie jak pukanie słoikiem o kant stołu, mogą uszkodzić drogocenne przysmaki. Nic nie jest w stanie otworzyć każdego słoika tak skutecznie jak otwieracz do słoików i butelek. Niewątpliwą zaletą tego produktu jest wysokie bezpieczeństwo, jakie gwarantuje ten produkt. Nie musimy się martwić, że w jakiś sposób naruszymy szklaną strukturę słoika i możemy być pewni, że się nie zranimy. Do tego posiada trzy specjalnie wyprofilowane miejsca do chwytania słoików o różnej wielkości. Dzięki specjalnie zaprojektowanych wypustkach nawet osoby o obniżonej sprawności fizycznej bez problemu otworzą najbardziej zakręcony słoik.

Designerskie gadżety do kuchni reczny otwieracz do sloikow

Warto co pewien czas odmienić wystrój kuchni. Stosując przeróżne gadżety do kuchni, jesteśmy w stanie nie tylko odświeżyć atmosferę panującą w kuchni, ale także zwiększyć ergonomiczność kuchni i sprawić, że wiele czynności stanie się łatwiejsza i szybsza, bo przecież designerskie gadżety do kuchni to nie tylko wygląd, ale także funkcjonalność.