Designerskie zegary ścienne

Zegar na ścianie to nie tylko czasomierz – to również dekoracja. Możesz za jego pomocą efektownie udekorować ściany w mieszkaniu. Projekty tych praktycznych dekoracji stają się coraz bardziej kreatywne. Dzięki temu designerskie zegary ścienne możesz dopasować do każdej, nawet najbardziej śmiałej aranżacji wnętrza.

Wiemy, jaką funkcję praktyczną ma zegar w domu – dzięki niemu nie spóźniamy się do pracy. Nie oznacza to jednak, że może to być nudny i bezduszny czasomierz. Zegar na ścianę może mieć dowolną formę niekoniecznie przypominającą domek dla kukającego ptaszka. Designerskie zegary zaskakują i jednocześnie zachwycają formą, nieoczywistym doborem materiałów i kolorów. Wspaniale prezentują się solo lub jako mocny akcent w galerii zdjęć czy plakatów na ścianie.

Zegar ścienny nie musi być okrągły

Cechą charakterystyczną zegara ściennego jest okrągła tarcza z dużym cyferblatem. Ale współczesny design nie lubi być zamykany w ramy sztywnych form. Dlatego powstają zegary ścienne w przeróżnych kształtach, które stanowią zupełnie niebanalną dekorację.

Niesamowity projekt – zegar ścienny w kształcie samolotu. Pięknie nawiązuje do stylu retro. To dwupłatowiec z początku XX w. z idealnie dobranym cyferblatem. Jakie to proste i jednocześnie pomysłowe – śmigła samolotu to wskazówki naszego zegara. Ten czasomierz nie pozostanie niezauważony – przyciągnie wzrok i zachwyci Twoich gości. Niebanalny projekt i nawiązanie do gustownego i eleganckiego vintage – coś wspaniałego.

zegar vintage

Designerskie zegary techniczne

Każdy zegarmistrz powie Ci, że najpiękniejsze w zegarze jest jego serce. Mechanizm kółek zębatych poruszających wskazówki w ustalonym rytmie. Dlaczego więc nie pokazać ich na zewnątrz, dlaczego chować to techniczne piękno pod nudnym cyferblatem?

Designerskie zegary techniczne wydobywają na zewnątrz to, co jest najpiękniejsze w środku. Mamy tutaj nieosłonięty mechanizm zegarowy, który sam sobie stanowi bardzo efektowną dekorację. Nasza pierwsze propozycja to wersja elegancka takiego zegara. Bardzo ciekawa interpretacja czasomierza, bowiem jest to powiększony zegarek kieszonkowy. Świadczą o tym elementy obudowy – przyciski i pokrętło na nakręcania zegarka. Zatem mamy formę eleganckiego retro, którą podkreślają rzymskie cyfry. Mechanizm nie jest widoczny w całości – cyferblat jest ażurowy, widzimy tylko fragmenty kółek zębatych. Z pewnością dlatego, że we wnętrzu mamy nowoczesny mechanizm elektroniczny.

zegar scienny designerski

Druga propozycja z pewnością spodoba się miłośnikom stylu loftowego. Ten zegar nie ma odsłoniętego mechanizmu – sam jest częścią kombinacji kół zębatych. Niezwykle techniczny projekt, który wspaniale będzie komponować się z industrialnym wnętrzem. To surowa dekoracja – nagi metal. Jednak jest w niej coś uwodzicielskiego, co sprawia, że zegar przeciąga wzrok. To dekoracja pokaźnych rozmiarów, która będzie doskonale współgrać z betonową ścianą. Kiedy powiesisz go na ścianie to nie musisz dodawać niczego więcej. To przykład projektu nieoczywistego i jednocześnie niezwykle pięknego w swej prostocie. Industrial w absolutnie czystej postaci!

designerskie zegary scienne

Zegar z drewna w nowoczesnym stylu

Sklejka wraca do łask – po łóżkach z palet i regałach ze skrzynek na owoce pora na zegary z siermiężnej płyty. Zegar wykonany z materiału, który króluje na budowach – najtańszej płyty zrobionej z odpadów. I gdzie tutaj doszukiwać się stylu? Otóż trend na tego typu meble i dodatki ma swoje źródło w trendach ekologicznych.

Upcycling to tworzenie rzeczy użytkowych z materiałów, które jeszcze kilka lat temu trafiłyby na śmietnik lub do pieca. Ponadto design – zupełnie nietuzinkowy, w tym przypadku nie tylko płyta ale również cyfry są inne niż zwykle – jakby odbite pieczątką, miejscami niewyraźne. Ta siermiężna wydawałoby się forma ma w sobie to coś. Wskazówki z cienkiego drucika dopełniają całości.

drewniany zegar ze sklejki

Designerski zegar kuchenny

Zegar potrzebny jest też w kuchni i tutaj też nie ma nudy. Nasz zegar jest jak najbardziej w nurcie kulinarnym, więc będzie pasować do garnków i rondli. Jest bowiem udekorowany srebrnymi sztućcami. Minimalistyczny cyferblat otaczają łyżki, chochle i widelce. Nie ma chyba bardziej kuchennej dekoracji. Design wykorzystujący dekoracyjnie przedmioty użytkowe to zawsze ciekawe rozwiązanie. W tym przypadku również niebanalne i rzucające się w oczy. Ten zegar może zawisnąć na ścianie w nowoczesnej kuchni, ale świetnie wpasuje się również w ciepłe, tradycyjne aranżacje. Jest uniwersalny i interesujący w swojej formie. Oczywiście nie musisz wieszać go w kuchni – w jadalni czy przedpokoju również będzie pasować doskonale.

Designerskie zegary to doskonały sposób, aby ożywić wnętrze. Nadać mu charakter za pomocą mocnego akcentu aranżacyjnego. Wybierając taki zegar zwróć uwagę na to, czy pasuje do wnętrza i będzie dobrze korespondował ze stylem pozostałych dekoracji. Mocne formy i kolory najlepiej wieszać solo lub z bardziej neutralnymi dodatkami. Proste formy możemy wkomponować w galerię zdjęć w rozmaitych ramkach lub szalonej kolekcji plakatów.