Do przedpokoju - jak wybrać wygodne siedzisko?

Czy podczas zakładania i ściągania butów trzymasz się ściany? A może siadasz wtedy na schodach? Jeśli w Twoim przedpokoju nie ma praktycznego miejsca, na którym możnaby wygodnie usiąść, koniecznie powinieneś to zmienić. Umieszczenie siedzenia na korytarzu z pewnością ułatwi codzienną rutynę i pozwoli Ci wygodnie przygotowywać się do wyjścia. Co więcej, siedzisko umieszczone przy drzwiach wejściowych może być także stylowym dodatkiem do wnętrza Twojego domu. W tym artykule przedstawiliśmy kilka ciekawych pomysłów na wygodną aranżację przedpokoju.

Duża pufa ze schowkiem

Jeśli w przedpokoju w Twoim domu nie ma żadnego oczywistego miejsca, w którym możnaby wygodnie usiąść i założyć buty, zastanów się nad kupnem dużej pufy ze schowkiem. Taki mebel można postawić wzdłuż bocznej ściany lub korytarza, dzięki czemu z pewnością nie zajmie zbyt dużej ilości miejsca. Pamiętaj, że siedzenie na korytarzu nie musi być wygodne ani przytulne, ponieważ będzie używane tylko przez krótki czas. Wybierz projekt, który jest praktyczny i nie będzie stwarzać żadnych przeszkód. Duża pufa ze schowkiem zapewni bardzo potrzebne miejsce do szybkiego zdejmowania butów, jednocześnie stwarzając dodatkową przestrzeń do przechowywania najbardziej potrzebnych w tym miejscu przedmiotów. We wnętrzu pufy schować możesz przybory do pielęgnacji obuwia, zapasowe sznurówki, plecak, zimowe czapki, lub co tylko zechcesz. Kładąc kilka prostych poduszek na górze meble, skromną ławkę do przechowywania można przekształcić w bardzo praktyczną i stylową przestrzeń do siedzenia i przechowywania.

Miejsce przy oknie

Jeśli w Twoim przedpokoju znajduje się okno z widokiem na ogródek lub podwórko, spróbuj jakoś przytulnie zaaranżować miejsce bezpośrednio pod oknem. Pomoże to lepiej wykadrować ten obszar i pozwoli każdej osobie cieszyć się pięknym widokiem. Wygodne miejsce przy oknie zapewni także dodatkową możliwość siedzenia na korytarzu, dzięki czemu bez wątpienia zaczniesz spędzać w tym miejscu znacznie więcej czasu niż wcześniej. W ofercie wielu sklepów internetowych znaleźć można produkty, tak zwane dwa w jednym. Jeśli lubisz praktyczne przedmioty i meble, które mają więcej niż jedno zastosowanie, zastanów się nad kupnem szafki bambusowej BAHARI. Mebel ten jednocześnie posłuży Ci za szafkę na buty, jak i pozwoli Ci wygodnie usiąść w przedpokoju. Co więcej, produkt wyróżnia się eleganckim i stylowym, drewnianym wykończeniem, dzięki czemu sprawdzi się także jako doskonały dodatek do wnętrza.

Taboret czy pufa?

Jeśli potrzebujesz czegoś kompaktowego, a ławka, schowek, a nawet pufa będą zbyt przytłaczające dla niewielkiej przestrzeni dostępnej w Twoim przedpokoju, zawsze możesz w rogu pomieszczenia postawić prosty, elegancki taboret. Obecnie na rynku znaleźć można dosłownie tysiące pięknie zaprojektowanych taboretów. Od nowoczesnych i współczesnych wzorów po style retro, z pewnością bez problemu znajdziesz dokładnie taki taboret, jaki będzie pasować do Twojego przedpokoju. Jeśli jednak możesz pozwolić sobie na rozwiązanie, które zajmuje nieco więcej miejsca, pomyśl o pufie. W dzisiejszych czasach istnieje wiele rodzajów tych niewielkich mebli. Są pufy okrągłe, prostokątne, kwadratowe, pufy “worki”, a także wiele innych, praktycznych modeli. Wybierając pufę do swojego przedpokoju postaw na odpowiednio dobrany styl do wnętrza całego domu. Możesz także kupić model z funkcją przechowywania, dzięki czemu przedpokój stanie się jeszcze bardziej funkcjonalny. Jeśli chcesz, by usiąść mogły dwie osoby, możesz kupić dwie pufy. I wcale nie muszą być one takie same! Wybierz dwa pasujące do siebie, lecz kontrastujące kolory, które podkreślą wystrój przedpokoju. Mogą to być, na przykład, żółty i niebieski lub pomarańczowy i zielony.

Składane siedzenie

Jeśli w Twoim przedpokoju dosłownie nie ma miejsca, możeszRozważyć zainstalowanie w nim niestandardowego składanego fotela lub kupić rozkładaną ławę. Możesz nawet przymocować takie siedzenie bezpośrednio do ściany, dzięki czemu nie będzie ono przeszkadzało, gdy nie będzie używane. Rozkładana ława lub krzesło to doskonały sposób na oszczędność miejsca, dzięki któremu zyskasz możliwość wygodnego siedzenia tylko wtedy, gdy będzie to konieczne.

Narożna ławka wejściowa z wieszakiem

Chcesz jak najlepiej wykorzystać narożnik? Zainstaluj w nim prostą łazkę narożnikową z wieszakiem. Taki wielofunkcyjny mebel jest świetnym rozwiązaniem do niewielkiego przedpokoju. Dzięki niemu zyskasz nie tylko wygodne miejsce do ściągania i zakładania butów, ale także dodatkową możliwość przechowywania i wieszania ubrań.

Dlaczego siedzenie w przedpokoju jest tak ważne?

Przedpokój jest niezwykle ważną częścią Twojego domu lub mieszkania. To właśnie w nim zaczyna się pierwsze i ostatnie wrażenie Twojej gościnności. Przestrzeń ta bez wątpienia odgrywa ważną rolę w każdym domostwie. Ławka wejściowa może pomóc Ci stworzyć przytulne wejście do domu, dodatkowo podkreślając jego styl, a także utrzymując uporządkowane klucze, okulary przeciwsłoneczne i inne akcesoria. Jakby tego było mało, może również zapewnić niezbędne miejsce do przechowywania butów. Ława, pufa, taboret lub składane krzesło może wyglądać stylowo i zachęcająco, jednocześnie umożliwiając wygodne zdjęcie butów. Zaproś do siebie gości, pozwalając im komfortowo ściągnąć obuwie.

Serdecznie zachęcamy do wypróbowania jednego z powyżej przedstawionych rozwiązań. Zapewniamy, że nawet na mały przedpokój znajdzie się sposób. Każdą przestrzeń można zagospodarować w funkcjonalnym stylu i sprawić, że będzie ono bardziej użyteczne i praktyczne na co dzień.

Przytulny przedpokój z pufą