Domowa strefa relaksu, czyli jak zaaranżować kącik wypoczynkowy

Wśród zgiełku życia codziennego chyba każdemu z nas zdarza się zapominać o sobie. Nieustanny pośpiech, natłok obowiązków, ilość bodźców zewnętrznych - to wszystko sprawia, że czujemy się przemęczeni, a nasze nerwy stają się rozstrojone. W takich momentach marzymy o urlopie. Kojący szum morza lub zaciszny domek w górach wydają się rozkoszną perspektywą. A co powiesz na relaks w domu?

Dla właściwej równowagi psychicznej na co dzień, warto pomyśleć o zapewnieniu sobie warunków sprzyjających relaksowi, nie tylko w czasie urlopu. Twój dom, a dokładniej jego właściwie zaaranżowana część, może stać się wspaniałym miejscem, w którym zaznasz chwili wytchnienia. Stwórz w swoim domu wyjątkową przestrzeń.

Sposoby na relaks w domowym zaciszu

Każdy z nas odpoczywa w nieco inny sposób. Dla jednych najlepszym sposobem na relaks w domu będzie filiżanka herbaty i dobra książka, podczas gdy inni wolą wolny czas spędzać słuchając ulubionej muzyki. Jakakolwiek czynność sprawia Ci przyjemność, zorganizuj przestrzeń w ten sposób, by móc ją spokojnie wykonywać.

Najlepiej jest wydzielić w swoim domu przestrzeń, która będzie przeznaczona tylko dla Ciebie. Kącik wypoczynkowy nie musi być duży. Możesz go zaaranżować zarówno w mieszkaniu w bloku, jak i w domku jednorodzinnym. Zacznij od wybrania miejsca, w którym na pewno będziesz mieć spokój.

Równie istotny, jak sam wybór miejsca, jest jego ogólny klimat. Doskonale sprawdzi się miejsce przy oknie lub nawet bezpośrednio na balkonie. Promienie słońca i świeże powietrze już same w sobie dostarczą Ci dużo pozytywnej energii. Po drugie: zieleń. Towarzystwo kwiatów doniczkowych lub widoku na ogród to najlepsze z możliwych wyborów. Alternatywą mogą być fototapety z roślinami lub sztuczne kwiaty.

Wyposażenie kącika wypoczynkowego

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego wyposażenia. W tym wypadku postaw na minimalizm. Wygodna kanapa lub fotel z podnóżkiem i mały stolik, by móc mieć wszystko na wyciągnięcie dłoni. Zrezygnuj z urządzeń elektrycznych w zasięgu wzroku, a telefon zostaw w szufladzie. Na tarasie czy balkonie możesz pokusić się o hamak lub huśtawkę. Jak widzisz nie potrzeba wiele.

Zadbaj natomiast o odpowiednie dodatki. Jeśli planujesz czytać, koniecznie ustaw w pobliżu odpowiednią lampkę. W innych razach polecamy świece lub elektryczne kominki, które wprowadzą ciepły klimat. A na koniec dobierz wygodne poduszki i ciepły, miękki kocyk. W Twoim prywatnym kąciku wypoczynkowym powinno być przede wszystkim przytulnie.

kubek mleka i koc

Jaki koc jest najcieplejszy?

Poszukując najcieplejszego koca, do wyposażenia swojego kącika wypoczynkowego, zwróć szczególną uwagę na skład. Nie należy oceniać książki po okładce, a koca po jego grubości i fakturze. Najczęściej koce wykonywane są z takich materiałów jak wełna, bawełna, polar i akryl. Oczywiście najcieplejsze będą te, które w całości wykonane zostały z wełny. Jednak równocześnie mogą okazać się dość ciężkie i nieporęczne. Koc wełniany sprawdzi się znakomicie jako na przykład narzuta na łóżko. Jeśli jednak szukasz czegoś, co mogłoby stanowić stylowy dodatek wyposażenia i w razie chłodniejszych wieczorów, otulić Cię, warto wybrać koc bawełniany z domieszką wełny.

Koce bawełniane są jednak dość cienkie i niezbyt miękkie. Prawdziwym rajem dla zmysłów jest kocyk futrzany, który jest niesamowicie miękki, a równocześnie bardzo ciepły. Przyjemna faktura, przypominająca w dotyku miękkie futerko, dostarczy Ci niesamowitych wrażeń zmysłowych. Taki element wyposażenia może też z powodzeniem służyć Ci jako czarująca narzuta na łóżko.