Domowe biuro w kuchni - 4 komfortowe rozwiązania, które pomogą stworzyć wygodne miejsce do pracy

Home office nie jest już przywilejem — jest standardem. Wbrew pozorom praca w domu wymaga większej samodyscypliny i doskonałej organizacji czasu i miejsca pracy. W tej ostatniej kwestii możemy Ci pomóc.

Nie masz w mieszkaniu osobnego pomieszczenia do pracy? Nic nie szkodzi — możesz zorganizować sobie kącik do pracy tam, gdzie jest odrobinę wolnej przestrzeni. Domowe biuro w kuchni? Oczywiście, to żaden kłopot — wystarczy odrobina wyobraźni i dobrze dobrane wyposażenie.

Jak urządzić mały gabinet w domu?

W sypialni lub salonie za biurko może służyć prosta konsola. To elegancki mebel, który pasuje do nowoczesnych wnętrz. Wybierz taką z szufladkami, wówczas przybory do pisania i inne drobiazgi będą miały dobre miejsce. W szufladach możesz umieścić organizery, które pomogą utrzymać porządek. Na konsoli znajdzie się miejsce na komputer i dokumenty.

Nawet jeśli Twój salon jest urządzony bardzo elegancko, to są sposoby na to, by nie eksponować w nim stert papierów i innych akcesoriów potrzebnych Ci w pracy. Dobrym rozwiązaniem jest zakup kilku stylowych pudełek do przechowywania — po skończonej pracy po prostu schowaj do nich rzeczy z biurka. Takie pudełka ustawione na konsoli będą prezentować się doskonale, wystarczy dostawić dekoracyjną figurkę lub wazon z kwiatami i gotowe.

Czy sypialnia to dobre miejsce na domowe biuro?

Oczywiście — jeśli tylko masz tam przestrzeń na postawienie konsoli lub małego biurka nie wahaj się. Jeśli dobrze to zorganizujesz zyskasz mebel wielofunkcyjny — blat do pracy i toaletkę. Podobnie jak w przypadku salonu świetnie sprawdzi się konsola.

Co więcej, sypialnia to Twoja przestrzeń prywatna, więc możesz kącik urządzić z większym rozmachem. Nad konsolą mogą zawisnąć półki na książki i dokumenty. Możesz również powiesić na ścianie tablicę magnetyczną na notatki i zadbać o prawidłowe oświetlenie. A gdy zechcesz pracować z łóżka lub kanapy, wystarczy podstawka pod laptop.

Domowe biuro w kuchni

Jak urządzić mały gabinet w domu nie zakłócając przestrzeni dziennej i wypoczynkowej innym domownikom? Wykorzystaj wolną przestrzeń w kuchni, jeśli oczywiście ją masz. Nie zachęcamy do pracy przy stole lub blacie kuchennym, bo to miejsce do przygotowania i spożywania posiłków. Do pracy potrzebujesz wydzielonej przestrzeni. W niewielkiej kuchni konsola się nie zmieści, za to rozkładane biurko z pewnością.

Jak to działa? Otóż takie biurko to półka ścienna, z której rozkłada się blat. Całość ma formę przypominającą kształtem szafkę, ale znacznie węższą niż tradycyjne. Konstrukcja to blat na zawiasach, które blokują się w konkretnej pozycji. Wnętrze szafki to sprytny schowek na przybory biurowe i dokumenty. W większych modelach zmieści również lampka biurkowa. Wystarczy rozłożyć blat, podstawić krzesło i można pracować. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że zajmuje ono bardzo mało miejsca, jednocześnie pełniąc funkcję jak pełnowymiarowe biurko.

Nie każdy z nas stworzony jest do pracy zdalnej. Największym problemem bywa rozdzielenie czasu na pracę, odpoczynek i obowiązki rodzinne. Wiele osób pracujących zdalnie wpada w pułapkę pracoholizmu lub braku dobrej organizacji. Pracując w domu nie możesz dopuścić by zatarły się ramy czasowe, bo inaczej Twoja praca będzie rozciągać się na cały dzień i wieczór. Kiedy pracujesz — skup się na pracy. Miej w zasięgu wzroku zegar, abyś wiedział ile czasu pozostało Ci do zakończenia pracy. Ustaw budzik na tę godzinę i przestrzegaj tego, by zakończyć pracę, gdy zadzwoni. Dlatego składane biurko w kuchni jest genialnym wynalazkiem. Złożenie blatu będzie dla Ciebie oznaczało zakończenie pracy na dziś.