Drink Margarita

Jeśli lubisz raczyć swoich gości orzeźwiającymi koktajlami, klasyczna Margarita to drink, który musisz znać. Orzeźwiający smak z cytrusową nutą przypadnie do gustu wszystkim Twoim gościom. Przygotuj go jak profesjonalny barman, potrzebne będzie zaledwie kilka składników i shaker do drinków.

Składniki:

  • 20 ml triple sec
  • 50 ml tequili
  • 20 ml soku cytrynowego
  • plasterek limonki
  • kostki lodu

Przygotowanie:

Przygotuj shaker do drinków. Umieść w nim kilka kostek lodu. Wlej odmierzone ilości tequili, triple sec oraz soku cytrynowego. Nałóż wieczko na shaker i przez chwilę solidnie wstrząsaj całością. Składniki muszą dobrze się ze sobą połączyć, wówczas uzyskasz pożądany smak. Następnie przelej porcję do eleganckiego kieliszka do koktajli.

Jeśli lubisz intensywniejszy, cytrusowy smak wrzuć do shakera kilka plasterków limonki. Pamiętaj jednak, aby przelewając drink do kieliszka dokładnie odcedzić płyn.

Nasz przepis to klasyczna Margarita, ale jeśli lubisz eksperymentować możesz wypróbować niezliczoną ilość wariacji tego przepisu. Dla miłośników egzotycznych smaków mamy propozycję z nutą kokosa. Do podstawowych składników dodajemy ¾ szklanki likieru kokosowego. W ten sposób uzyskasz połączenie słodkiego kokosa ze świeżością limonki.

Crusta – możesz zrobić ją w domu

Równie ważny jak smak, jest również sposób podania. Obowiązkowo umieszczamy plasterek limonki na kieliszku. Dla jeszcze lepszego efektu możesz udekorować brzegi kieliszka crustą. Jak zrobić to w domu? To proste. Przygotowujemy spodek z gruboziarnistą solą. Sok z cytryny wyciskamy na drugi spodek. Moczymy w nim brzegi ustawiając kieliszek nóżką do góry. Przekładamy kieliszek na spodek z solą, która pięknie oblepi brzegi zamoczone w soku z cytryny. Gotowe, szybko i efektownie przygotujesz drink jak z eleganckiego lokalu.

Zamiast soku z cytryny możesz użyć soku pomarańczowego, białka jajka, Grenadiny, likieru, Blue Curacao lub syropu cukrowego. Alternatywy dla soli to oczywiście cukier, wiórki kokosowe, tarta czekolada, cynamon, a nawet kawa. Crusta musi pasować do smaku drinka, który znajduje się w kieliszku. Wszystko zależy od Twojej fantazji i ulubionych smaków Twoich gości.