Dywany dla dzieci, które gwarantują doskonałą zabawę

Dzieci niemal w każdym wieku lubią bawić się na podłodze. Duża płaska przestrzeń to pole do popisu dla niczym nieograniczonej wyobraźni. Odpowiednio dobrany dywan dla dzieci może pełnić nie tylko rolę cieplnej izolacji czy maty do zabawy. Inspirujące wzory, niebanalne kształty czy miękkie puszyste formy potrafią zagwarantować długie godziny najlepszej rozrywki każdego dnia. Przekonaj się, które dywany dziecięce mogą z powodzeniem zastąpić maty do zabawy, a przy okazji stanowić świetną dekorację.

Dywan do pokoju dziecka, czyli bezpieczna powierzchnia nawet dla najmłodszych

O doborze odpowiedniego dywanu do pokoju dziecka można rozmawiać bardzo długo. Ważna jest jakość, poziom izolacji cieplnej, wymiary, grubość, sposób pielęgnacji, formy czy dopasowanie kolorystyczne. Szczególną uwagę powinieneś zwracać, gdy będzie to dywan dla najmłodszych. Musi zapewniać bezpieczeństwo pod każdym kątem. Warto jednak do tematu podejść również od innej strony, by dywan dla dzieci był nie tylko estetyczny i funkcjonalny, ale także dobrany pod kątem najlepszej zabawy.

Dywan dziecięcy wcale nie musi pokrywać całej powierzchni podłogi. Nawet niewielkie dywaniki, na przykład okrągłe czy w kształcie głowy zwierzaka potrafią stworzyć klimatyczną przestrzeń do układania klocków czy zabawy lalkami. Czy może być coś lepszego dla małej księżniczki niż puszysty i mięciutki różowy dywanik LUREX (ten, a także inne wymienione modele znajdziesz w sklepie EMAKO) z ogromną koroną, który idealnie wpasuje się w wystrój jej królewskiej komnaty? A mała gwiazda, która w przyszłości chce podbijać sceny, może dawać swoje przedstawienia na okrągłym, śnieżnobiałym dywaniku z gwiazdą. Piękne okrągłe dywany z bawełny tkane na płasko z ozdobnymi pomponami potrafią inspirować do wyjątkowych przygód w wyobraźni. Obok ozdoby stanowią też element pobudzający zmysły dziecka.

Niekończące się wyścigi, budowa miasta czy transport drogowy?

Świetna zabawa na podłodze autkami i innymi pojazdami może być jeszcze ciekawsza, gdy można jeździć po prawdziwych ulicach, rondach, drogach przez lasy. Dywan do pokoju dziecka z ulicami, miastem czy drogami może wydać się dla niektórych osób sztampowy, ale dla dzieci niemal w każdym wieku to wspaniała sprawa. Co więcej, kiedy klasyczne drogi zastąpią kosmiczne ścieżki otoczone gwiazdami i rakietami, jak w przypadku dywanika PETIT ASTRONAUTE, możliwości dla wyobraźni stają się niemal nieograniczone. Zabawa w międzyplanetarny labirynt, metaforyczne sięganie do gwiazd czy podbój nowych ciał niebieskich i ich kolonizacja przez budowę miast z klocków są tylko przykładem wyzwań dla małych odkrywców.

Niezwykle ciekawą propozycją dla dzieci będą również dywaniki z ponumerowanymi polami, przypominające niegdysiejsze zabawy w klasy. Utrzymany na przykład w błękitno-różowej stylistyce z syrenką dywan dziecięcy Petite Sirena albo olśniewający dywan - mata do gry w klasy HOPSCOTCH można jednak użyć również do innych ruchowych czy kreatywnych zabaw. Z pewnością rozwiązania tego typu sprawdzą się doskonale w pokojach dziecięcych, niekoniecznie tylko dziewczęcych.

Dywan dla dzieci z mapą i drogą

Dywan dziecięcy do przytulania? To możliwe!

Pokoik dziecięcy czy wydzielona przestrzeń do zabawy w salonie powinna być przytulna i zachęcająca do działania. Dywan dla dzieci z pewnością pomaga we wprowadzeniu odpowiedniego nastroju, ale czy może być tak miły i puszysty, że da się do niego przytulić? Okazuje się, że z propozycjami takimi jak miękki dywan do pokoju dziecka w kształcie gwiazdki z długim, puszystym różowym włosiem, albo też dywanik w kształcie pluszowego misia w trójwymiarze, z miękką główką mogącą stać się poduszką, wtulenie się w dywan nabiera nowego znaczenia. Propozycji o niezwykłej miękkości i grubości jest wiele, warto jednak pamiętać, by utrzymywać je w najwyższej czystości, aby zabawa z nimi była w pełni bezpieczna.

Czy dywan dla dzieci musi być kolorowy? Pozwól na przełamanie stereotypów

Odkąd pojawiły się na rynku dywaniki i dywany dla dzieci przyjęło się, że to propozycje wielobarwne, często z bajkowymi motywami, albo utrzymane w kolorach typowych dla jednej z płci. Jednak do wielu pokojów nie do końca mogą one pasować, co nie oznacza, że trzeba kupować "dorosły" model dywanu. Do kreatywnej i najlepszej zabawy nadaje się świetnie także dywan monochromatyczny, na przykład czarno-biały MOUNTAIN z jakby kreskówkowym szkicem dróg, gór, domków, lasów. Pobudza wyobraźnię, by nadała mu barw, zachęca do zabawy pojazdami, w tworzenie opowieści czy budowę miast. Dywany w skandynawskim stylu, minimalistyczne, ale nadal estetyczne i idealne do pokoju dziecięcego są świetne zwłaszcza w pokoikach nowoczesnych.

Dywan dla dzieci we wzory

Nawet mała przestrzeń staje się pokojem zabaw dzięki dywanikom dla dzieci

Bez względu na to, czy dziecko ma własny duży pokój, czy też wspólną z rodzeństwem przestrzeń do zabawy, umiejętnie dopasowany dywan dla dzieci może zachęcić do świetnej zabawy. Kilka mniejszych dywaników - chmurek w pastelowych odcieniach błękitu, różu czy szarości pozwoli pobujać w obłokach. Wielbiciele zwierzątek mogą snuć niekończące się opowieści o przygodach w lesie na dywaniku w kształcie śpiącego liska, rozłożonego niedźwiedzia - misia, czy też przyjaznego pyszczka kotka, króliczka albo tygryska. Zapewniający doskonałą zabawę dywan dziecięcy może przybierać naprawdę przeróżne formy, kluczową kwestią będzie trafienie w gusta małego użytkownika.

Inspirujący dywan do pokoju dziecka to miejsce najlepszych zabaw. Nie musi być okazały czy bardzo kolorowy, by na stałe związał się z pięknymi dziecięcymi wspomnieniami ze wspólnie spędzonych radosnych chwil. Wybierz dywan pasujący do pokoju dziecka, ale także jego ulubionych motywów i zabaw, by stał się dla malucha czy starszaka wyjątkowy.