Figurki świąteczne na Boże Narodzenie

Mikołaj, elfy, renifery — to ważne symbole, które muszą pojawić się wśród Twoich bożonarodzeniowych dekoracji. Podpowiadamy jak skomponować świąteczną dekorację z figurkami.

Symbolika bożonarodzeniowa jest bardzo bogata — praktycznie każdy zakątek świata ma własne tradycje. Śnieżynka, elfy lub skandynawskie krasnale — nie wyobrażamy sobie bez nich świąt Bożego Narodzenia. Wśród figurek znajdziesz postaci z szopki Betlejemskiej i aniołki, św. Mikołaja i sympatyczne renifery świąteczne. Ponadto całą kolekcję regionalnych symboli i postaci z kultowych bożonarodzeniowych opowieści. Z ich pomocą możesz stworzyć piękne dekoracje i nadać wnętrzu ciepły, bożonarodzeniowy klimat.

Figurki świąteczne z motywem Mikołaja

Święty Mikołaj to postać znana na całym świecie — co roku w grudniu mali i duzi czekają na jego przybycie. Sympatyczny staruszek w czerwonym stroju to prawdziwy symbol Bożego Narodzenia. Bez jego wizerunków świąteczna dekoracja nie będzie pełna. Może pojawić się w formie małej ozdoby choinkowej lub figurki ustawionej w widocznym miejscu. Takie dekoracje sprawiają, że wnętrze natychmiast wypełnia się świątecznym nastrojem. Figurka Święty Mikołaj, który z workiem pełnym prezentów wspina się po choince to uroczy akcent, który spodoba się nie tylko maluchom. Wśród takich dekoracji znajdziesz również takie, które umilą Wam czas, wygrywając świąteczne melodie.

Mikołaje w większych rozmiarach to dekoracja, która świetnie prezentuje się w okolicach kominka lub na schodach. To doskonałe uzupełnienie dla girland z jedliny, świątecznych skarpet czy kalendarzy adwentowych. Pamiętaj, aby tworząc takie kompozycje nie przesadzić — dobrze dobrane detale tworzą ciekawe dekoracje świąteczne. Gdy wszystkiego jest zbyt dużo, zamiast świątecznej przytulności mamy efekt przeładowania wnętrza ozdobami.

figurka świąteczna

Figurki świąteczne z motywem krasnala

Krasnale to element zaczerpnięty z tradycji krajów skandynawskich. Tam pomocne skrzaty zamieszkują domy przez cały rok i według legend wyręczają ludzi w drobnych czynnościach. Figurka krasnal to ozdoba, która od kilku lat cieszy się dużą popularnością również w Polsce. Naturalnie przybyła do nas wraz z modą na styl skandynawski we wnętrzach.

Sympatyczne krasnale to ozdoba, która świetnie sprawdzi się właśnie w tych jasnych i naturalnych aranżacjach. Świetnie wpisuje się w prostotę, która jest kwintesencją skandi. W naszych domach skrzaty pojawiają się wyłącznie na Boże Narodzenie i stanowią element kompozycji dekoracyjnych. Wybór miejsca dla nich uzależniony jest od tego, jaki rozmiar będą mieć Twoje figurki świąteczne. Duża figurka krasnal świetnie sprawdzi się w przedpokoju, gdzie będzie witać świątecznych gości. W salonie, w okolicach choinki lub kominka, uzupełni bożonarodzeniową aranżację. Małe, miękkie krasnale świąteczne to jedna z ulubionych dekoracji naszych dzieci. Wprowadź za ich pomocą nastrój świąteczny w pokoju dziecięcym.

Figurki świąteczne z motywem renifera

Święty Mikołaj nie dostarczy prezentów bez sań zaprzężonych w renifery świąteczne. Dlatego figurka renifer również musi znaleźć się w Twojej świątecznej aranżacji wnętrza. Ten typ dekoracji znajdziesz dosłownie w każdym stylu — od realistycznych figurek w stylu retro po nowoczesne formy z metalu lub szkła. Uniwersalnym wyborem będzie renifer z drewna lub ceramiki — takie ozdoby pasują do wszystkich wnętrz. Pluszowy renifer będzie odpowiednią dekoracją do pokoju dziecięcego. Tam również warto wprowadzić świąteczny nastrój, przecież dzieci uwielbiają Boże Narodzenie.

Renifery to jeden z najczęściej wybieranych motywów w dekoracjach zewnętrznych. Renifery LED to forma ciekawego oświetlenia do ogrodu i na taras. Nie są to co prawda typowe figurki, ale warto wziąć je również pod uwagę podczas planowania świątecznych dekoracji. Są energooszczędne i tworzą niesamowity klimat w ośnieżonym ogrodzie.

Figurka bożonarodzeniowa to prosta dekoracja, która świetnie wygląda w kompozycji i solo. Drobny akcent na półkę, komodę czy kominek, który sprawia, że natychmiast czujemy klimat świąt. Małe figurki świąteczne możesz wykorzystać do stworzenia niebanalnych stroików. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie do tego celu szklanego lampionu. Jeśli masz w domu taką dekorację, to w grudniu możesz zupełnie odmienić jej charakter.

Potrzebne będą figurki świąteczne, łańcuch LED na baterie oraz sztuczny śnieg. Umieść w lampionie oświetlenie i wybierz temat. Figurka Mikołaj i kilka miniaturowych prezentów oraz mała choinka pozwolą stworzyć świąteczną scenerię. Przyprósz wszystko sztucznym śniegiem i gotowe. Po włączeniu oświetlenia całość będzie przepięknym stroikiem w niebanalnym stylu. Taką dekorację przygotujesz w kilkanaście minut, a efekt będzie niesamowity.

Dekorowanie domu za pomocą świątecznych figurek to świetna zabawa — zaproś do niej wszystkich członków rodziny. Postaci — symbole Bożego Narodzenia wprowadzają dynamikę w świątecznych aranżacjach. Sprawiają, że nasze kompozycje dekoracyjne ożywają i opowiadała piękne historie.