Filozofia slow life: wprowadź ją do swojego wnętrza

Współczesny świat zamienił się w niekończący się wyścig. Chęć robienia wszystkiego na raz znajduje odzwierciedlenie w zdrowiu i jakości życia ludzi, ponieważ nie każdy może wytrzymać taki rytm. Na tej fali pod koniec ubiegłego wieku pojawił się nowy ruch - slow life, który rozpoczął się od koncepcji slow food i dał początek kilku innym kierunkom: slow travel, slow beauty, slow living itp. Trend ten jest wykorzystywany przez wszelakie firmy: otwierają się kawiarnie i restauracje z odpowiednią koncepcją, które mają na celu zwiększyć komfort swoich pracowników, co przekłada się na jakość ich pracy.

Oczywiście branże salonów kosmetycznych i producentów kosmetyków również zdecydowały się na zmianę swojej filozofii. Powolne ideały piękna to troska o środowisko, zwracanie większej uwagi na dobro zwierząt i praktykowanie cierpliwości w dążeniu do idealnej cery czy sylwetki. Slow living przybył do nas z zachodu. Jego filozofia to spokojny tryb życia w prywatnym domu lub kamienicy. Nawet jeśli dom znajduje się w granicach miasta, jego cechą charakterystyczną jest intymność, samotność, cisza i spokój. Nurt Slow Life ma wiele odnóży, jednak to Ty musisz zdecydować, od których części Twojego życia chciałbyś zacząć. Nie warto zmieniać wszystkiego naraz, ponieważ może to prowadzić to szybkiej porażki i stresu.

Na czym polega styl slow life w życiu i jak wprowadzić go do wnętrza?

Filozofia Slow Life Ruch Slow Life wyewoluował z filozofii Slow Food, która pojawiła się we Włoszech pod koniec lat 80. w odpowiedzi na rosnącą popularność fast foodów. Włosi nie akceptowali takiej ingerencji w swój styl życia i w odpowiedzi utworzyli ruch slow food. Zachęcali, aby powoli, z miłością gotować z produktów ekologicznych, a śniadania, obiady i kolacje zjeść - w miłym towarzystwie przy dużym stole, delektując się jedzeniem. Filozofia Slow Life ma wiele kierunków. Slow Art wspiera ideę świadomego podejścia do sztuki i spokojnego czerpania przyjemności z malarstwa, muzyki, performansów. „Powolna komunikacja” zachęca do porzucenia telefonu i Internetu i zastąpienia ich rozmową na żywo przy filiżance kawy. Jest nawet „powolny odpoczynek” - odmowa harmonogramu pełnego wycieczek i rozrywki na rzecz wymiernych przyjemności dla ciała i duszy.

Porzuć niespokojne i niewygodne relacje, zrezygnuj z działań, które są wyniszczające i trudne. Postaw na minimalistyczny wystrój pomieszczeń ze stonowanymi dodatkami. Im mniej rzeczy będzie znajdowało się w Twoim otoczeniu, tym łatwiej będzie Ci się skupić na danej aktywności, którą w tej chwili wykonujesz. Slow Life w sypialni to przyjemne w dotyku poduszki oraz minimalistyczna pościel w przyjemnych dla oka odcieniach bieli. Nawet drobne akcesoria takie jak zapachowe świeczki przyczyniają się do zauważania drobnych detali życia codziennego.

Szara sypialnia z roślinami

Slow life, jak zacząć?

Głównym celem filozofii slow life jest odnalezienie spokoju i harmonii w codziennym życiu. Aby to osiągnąć warto zacząć od paru drobnych czynności, które możesz wprowadzić już dziś. Warto zacząć od najbardziej stresujących aspektów życia takich jak życie zawodowe. Staraj się nie zajmować sprawami biznesowymi poza godzinami pracy. Wykorzystaj swój wolny czas na spotkania z rodziną, rekreację na świeżym powietrzu, sport. Przynajmniej godzinę dziennie poświęć tylko sobie: nie odpowiadaj na wiadomości, nie czytaj newsów, odpocznij od informacji.

Potraktuj swój czas wolny jako możliwość do samorealizacji lub odnalezienia nowego hobby. Postaraj się poświecić co najmniej kilka godzin w tygodniu na ciekawe zajęcia, które przynoszą Ci prawdziwą przyjemność. Dzięki temu Twój organizm będzie lepiej radził sobie ze stresem i rozwinie zdolność koncentracji co ma duży wpływ na inteligencję emocjonalną.

Sypialnia w stylu slow life w praktyce - najnowsza kolekcja od marki Today

Aby lepiej wprowadzić do swojego życia styl Slow Life, warto zmienić również swoje otoczenie. Oprócz pozbycia się niepotrzebnych rzeczy dobrze jest zainwestować w dobrej jakości dodatki, które pomogą Ci w zrelaksowaniu i skupieniu się na samorealizacji. Pufa ozdobna to idealny dodatek do stylu Slow Life w sypialni, która powinna być Twoją strefą relaksu i spokoju. Dzięki miękkiemu materiałowi jest przyjemna w dotyku, co sprawia, że jest ona wspaniałą alternatywą dla twardego i niewygodnego siedziska. W centrum każdej sypialni powinno znajdować się oczywiście wygodne łóżko, które pomoże Ci się odstresować po długim dniu. Oprócz miękkiego materaca ważny jest również dobrej jakości komplet pościeli, który dobrze ociepli Cię nawet w te najchłodniejsze noce. W sypialni pościel bawełniana w jasnych odcieniach jest przyjemna dla oka i dzięki temu uspokaja w ciągu całego dnia.

Filozofia Slow Life pomaga ludziom zrozumieć swoje prawdziwe pragnienia, skupić się na drobnych chwilach i czynnościach, dzięki temu są szczęśliwsi. Uczy jak przestać marnować energię na rzeczy nieprzynoszące satysfakcji i odseparować życie zawodowe od rodzinnego. Nurt ten nie ma nic wspólnego z prokrascynacją czy lenistwem. Relaks i spokój są tak samo ważne jak rozwój i praca.

Stylowa sypialnia z szarą pufą we wzory