Fototapeta - niezwykle prosty sposób na odmianę wnętrza

Zmiana wystroju wnętrza naszego pokoju gościnnego, sypialni lub pokoju dziecka nie musi wiązać się z koniecznością malowania ścian lub zakładania tapet o monotonnych wzorach. Widok naszego pokoju, który od kilku lat nadal ma ten sam kolor farby, który zaczął już blaknąć, jest zniechęcający. Jednak jest sposób, aby całkowicie odmienić wnętrze pomieszczenia, wykluczając kilkudniowy remont. Najnowsze rozwiązanie pomoże naszym pomieszczeniom nadać drugie życie za pomocą tylko jednej dekoracji. A więc… Czym jest ten "magiczny" sposób? Serdecznie zapraszam do artykułu, w którym przedstawimy kilka opcji, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

Wprowadzenie

W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się niesamowite fototapety.

Fototapeta to nic innego jak duży format zdjęcia, który może zdobić ścianę dowolnego pomieszczenia. Taka forma dekoracji przeważnie naklejana jest na jedną ścianę, ale w zależności od doboru modelu fototapety, można znaleźć także taką, która ozdobi dwie ściany. Zaletą fototapet jest na pewno to, że wystarczy nakleić ją na jednej ścianie aby całkowicie odmienić wnętrze pokoju. Zdjęcie znajdujące się na fototapecie może być dowolnie wybranym kadrem, takim jak, na przykład wodospad, gwiazdy lub dżungla.

Różnice między fototapetami a tapetami

Zwykła tapeta ma wiele wspólnego z malowaniem ścian na jednolity kolor. Fototapeta natomiast jest czymś zupełnie odbiegającym od standardowych tapet. Fototapety wyróżniają się ogromną możliwością wyboru głównego motywu dekoracyjnego. Mogą to być zdjęcia wielkiego formatu, grafiki komputerowe, grafiki 3D. Tapety i fototapety tworzone są z podobnych materiałów, jednak fototapety są bardziej trwałe, odporne na brud oraz uszkodzenia. Dlatego fototapeta może służyć przez wiele lat, ciesząc nasze oczy.Fototapety to nowoczesne rozwiązanie dla wnętrz, których właściciele pragną, aby przyciągały one wzrok każdego gościa.

Nowoczesny styl

Jednymi z najbardziej znanych i powszechnych motywów fototapet są miasta. Poczucie mieszkania w dużej metropolii jest marzeniem wielu osób. Mieszkając w Polsce ciężko o widoki wysokich drapaczy chmur, prawda? Jednak doświadczenie widoku ogromnych budynków jest możliwe dzięki zastosowaniu fototapety, na przykład ze zdjęciem Nowego Jorku. Obecnie na rynku wybierać można spośród setek modeli wysokiej klasy fototapet ze zdjęciami miast. Miasto w dzień, miasto nocą, miasto we mgle. Wszystko zależy od preferowanej przez Ciebie koncepcji na wystrój wnętrza. Wybierając fototapety NYC miej na uwadze, że pasują one głównie do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Zachowanie proporcji oraz uniknięcia nadmiaru dekoracji zawsze powinno być brane pod uwagę przy wyborze fototapety. Czasami jasne ściany w zupełności wystarczą. Fototapeta z motywem wielkiego miasta często wybierana jest do pokoi gościnnych lub do sypialni.

Fototapeta Nowy Jork w sypialni

Dla dzieci i dorosłych

Jaką fototapetę najlepiej wybrać do pokoju dziecka? Jeśli pragniesz zaaranżować wnętrze pokoju dziecka w całkowicie oryginalny i lekko szalony pomysł, wybierz fototapetę ze zdjęciem kosmosu. Dzieci uwielbiają tematy związane z kosmosem, więc taka fototapeta z pewnością pobudzi ich wyobraźnię! Motywy związane z sci-fi bądź fantasy w szczególności sprawdzą się podczas urządzania pokoju chłopięcego. Fototapeta kosmos zachwyci także dorosłych - dodając ciepła oraz elementu tajemniczości do sypialni. Zdecydowana większość osób, czy to dorosłych, czy też dzieci, lubi patrzeć w niebo. Fototapeta wypełniona gwiazdami zaspokoi Twoją potrzebę patrzenia się w niebo i pozwoli Ci zasnąć w zadumieniu. Warto więc postarać się o zakup takiej fototapety i zachwycać się tym nieziemskim motywem!

fototapeta kosmos na tle czerwonych mebli

Nowe wydanie nieprzemijającej sztuki

W ofercie sklepów z fototapetami znajdziesz także dekoracje przedstawiające obrazy wielkich mistrzów. Kto nie chciałby codziennie podziwiać Mona Lisy? Takie dekoracje nieustannie cieszą się popularnością, jednak wymagają one odpowiedniego dopasowania do wystroju wnętrza. Fototapety obrazy są najczęściej wykorzystywane do upiększenia nietuzinkowych pomieszczeń. Można, na przykład udekorować nimi biuro architektury wnętrz, restaurację lub salon fryzjerski. Jeśli poszukujesz oryginalnej i stylowej dekoracji, która całkowicie odmieni przestrzeń Twojego domu, zarówno fototapety, jak i obrazy powinno sprostać Twoim oczekiwaniom.