Fototapety, obrazy, ramki na zdjęcia - dekoracje ścienne, które musisz mieć!

Ściany naszych mieszkań są czymś, co widzimy codziennie. Z czasem może nas dopaść monotonia, dlatego nie możemy dać jej zwyciężyć! Unikalne dekoracje ścienne pomogą tchnąć życie w nasze mieszkanie, w większym stopniu niż mogłoby się to wydawać! Umieszczając na ścianie dekoracje ścienne, możemy sprawić, że zyskają zupełnie nowy wygląd, a pomieszczenie zostanie w pełni odświeżone. Dzięki szerokiemu wyborowi większych i mniejszych elementów możemy uzyskać praktycznie każdy efekt! Oto kilka propozycji, które warto rozważyć:

Dekoracje ścienne - jakie możemy wybrać? 

Nawet najlepiej dobrany kolor ścian, z czasem może nam się znudzić. Możemy pomalować nasze ściany, ale efekt wciąż może pozostawić niedosyt. Stosując fototapetę, możemy całkowicie odmienić styl pokoju. Duże nadruki na ścianach mogą stworzyć niepowtarzalną atmosferę w każdym pokoju. 

Naklejane lustro

Lustrzana folia samoprzylepna jest doskonałym rozwiązaniem, kiedy zależy nam na powiększeniu przestrzeni pomieszczenia. Możemy ich użyć do przysłonięcia uszkodzeń ściany, czy drzwi. Stosując przyklejane lustra w małych pomieszczeniach na wszystkich ścianach, mogą stworzyć bardzo kosmiczny efekt. Dodając nietypowe oświetlenie, możemy stworzyć futurystycznie wystylizowaną łazienkę. Naklejki tego typu mogą okazać się bardzo praktyczne po przyklejeniu ich na drzwiczki do szafy, dzięki czemu od razu będziemy mogli zobaczyć, jak pasuje nam wybrana kreacja.

Sześcienne kafelki kamienne

Jeżeli nasza ściana jest już mocno zabudowana przez różne półki i inne elementy, które utrudnią nam dokładnie naklejenie fototapety, możemy użyć sześciennych elementów, którymi zapełnimy dostępną przestrzeń. Przyklejając kafelki obok siebie, stworzymy formacje przypominającą plaster miodu. Dzięki niewielkim rozmiarom możemy poszaleć z kreatywnością i zaprojektować także bardziej złożony wzór, który będzie przeplatał się przez inne elementy naszych ścian.

Ciekawe instalacje ścienne 

Instalacje ścienne to coraz popularniejszy sposób dekoracji nowoczesnych mieszkań. W tej kategorii znajdziemy zarówno motywy roślinne (w tym popularny wzór monstery i palmy), jak i surowe instalacje doskonałe do wnętrz industrialnych. 

Dekoracja ścienna Deco


Drewniana mapa świata

Pięknym elementem, który może ozdobić wnętrza, może zostać obraz z mapą świata w niepowtarzalnym stylu. Dekoracja tego typu będzie świetnie się prezentować pośród drewnianych elementów pomieszczenia. Nietypowy, organiczny wygląd zawdzięcza fakturze drewna korkowego oraz uniwersalnemu, beżowemu kolorowi.  Taki obraz będzie pięknie prezentować się w pokoju dziecka, gdzie może spełniać także użyteczną, edukacyjną funkcję, a także w salonie, pośród pamiątek z naszych wycieczek, gdzie nada fantastycznego klimatu podróżniczego.

Mapa korkowa na ściane

Rozkładany parawan w stylu dżungli

Kiedy nie chcemy, bądź nie możemy, ingerować w budowę ściany, możemy wzbogacić wnętrze rozkładanym parawanem w stylu roślinnym. Takie rozwiązanie pozwoli nam na szybkie stworzenie niepowtarzalnego klimatu. Jak zajdzie potrzeba, aby go usunąć, wystarczy złożyć parawan i schować go za szafą. Świetnie się sprawdzi w pokojach, gdzie nie ma wystarczająco światła, aby mogły rosnąć tam rośliny doniczkowe, a bardzo chcielibyśmy ożywić przestrzeń. Miłośnicy natury będą zachwyceni, że mogą powiększyć swoją domową dżunglę dzięki nietypowemu rozwiązaniu.

Ramki na zdjęcia

Ramki na zdjęcia to prosty sposób na nadanie wnętrzu indywidualnego charakteru.  W ofertach producentów odnaleźć można zarówno dekoracje w postaci pojedynczych ramek, jak i większe opcje z np. 10 lub 15 uzupełniającymi się ramkami. Taka dekoracja ścienna jest również świetna na prezent - bez wątpienia jest to prezent nie tylko oryginalny, ale również dający możliwość personalizacji przez obdarowanego. 

Ramka na zdjęcia, 18 ramek, czarna