Garderoba – jak ją urządzić?

Uporządkowana i dobrze zorganizowana garderoba ułatwia życie i pomaga oszczędzać czas. Aby mieć świetnie urządzoną garderobę nie musisz wydawać wielu tysięcy złotych na szafy u stolarza. Wystarczy dopasować kilka sprytnych rozwiązań Wenko – będzie taniej, a równie praktycznie.

Nikt nie lubi bałaganu i szukania paska czy pary butów, kiedy do wyjścia z domu zostało kilka minut. Dobrze zorganizowane przechowywanie ma tę zaletę, że ład i porządek zostają z nami na dłużej. Jak to osiągnąć? Stosując rozwiązania i gadżety dostosowane do Twoich potrzeb. Lub takie, które dopasują się do Ciebie.

Szafy i wieszaki – dobrze pomyślane przechowywanie

Aby zorganizować garderobę musisz mieć przede wszystkim przestrzeń do przechowywania. Szafa tekstylna to budżetowe rozwiązanie, które dobrze sprawdza się w garderobie. Lekka konstrukcja, która pomieści naprawdę sporo rzeczy, jednocześnie zajmuje absolutne minimum przestrzeni. Takie szafy świetnie sprawdzą się w małych garderobach, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na zorganizowanie drewnianej zabudowy.

Drugim pomysłem na szybkie umeblowanie garderoby jest nasz mobilny wieszak na ubrania. Mamy tutaj drążki na ubrania na wieszakach, umieszczone na dwóch wysokościach, więc maksymalnie wykorzystasz posiadaną przestrzeń. Wieszak zorganizowaliśmy tak, aby było również miejsce na powieszenie dłuższych rzeczy, jak płaszcze czy sukienki maxi. Jeśli masz dużą kolekcję butów ta przestrzeń może posłużyć do zawieszenia orgazniera. Dużą zaletą tego rozwiązania jest łatwy dostęp do wszystkich ubrań – widzisz każdą rzecz i nie musisz przeszukiwać zakamarków szafy w poszukiwaniu konkretnej koszuli czy bluzki.

Wieszaki teleskopowe Wenko to świetny sposób na stworzenie zabudowy garderoby idealnie dopasowanej do Twoich potrzeb. Jak to działa? Otóż dzięki budowie teleskopowej, nasze wieszaki montujesz na takiej przestrzeni jaką dysponujesz. Wysokość i szerokość wieszaka jest regulowana. Duży wybór opcji i akcesoriów: koszyków, półek haczyków na buty to sposób na zorganizowanie garderoby, zgodnie z tym jakich ubrań i dodatków masz najwięcej. Zaletą tego rozwiązania jest również to, że garderobę urządzisz samodzielnie – bez angażowania fachowca, wiercenia w ścianach itp.

Nasze propozycje na pewno spodobają się osobom, które korzystają z wynajmowanych mieszkań. Szafy tesktylne i wieszaki Wenko łatwo zmontować i przewieźć podczas przeprowadzki. Po teleskopowej garderobie nie pozostanie nawet ślad, bo nie wymaga mocowania na stałe do ścian. Budżetowe, mobilne i przede wszystkim bardzo praktyczne.

Akcesoria i organizery do szafy

Skoro mamy już podstawową konstrukcję naszej garderoby przejdźmy do najważniejszego czyli organizacji przechowywania. Warto sięgać po takie rozwiązania, które pomogą zaoszczędzić miejsce. Wieszak na spodnie to przykład takiego gadżetu, który zapewnia wygodne korzystanie z szafy i pomaga zaprowadzić w niej porządek. Spodnie i spódnice powieszone na odpowiednio zaprojektowanym wieszaku nie mną się. Zachowane są takie odległości pomiędzy ubraniami, aby do tkanin docierało powietrze. Z drugiej strony całość zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Wieszak, który zamontujesz w szafie wysuwa się, więc wszystko masz zawsze pod ręką.

Kolejnym przykładem rozwiązań dedykowanych, które pomagają dobrze wykorzystać miejsce w garderobie są organizery na buty. Obuwie potrzebuje właściwego przechowywania, a jednocześnie zajmuje sporo miejsca. Jeśli ułożymy buty w pudełkach lub powiesimy w szafie dobrze przemyślany organizer problem poszukiwania konkretnej pary butów zostanie rozwiązany raz na zawsze.

Nie wszystkie ubrania powinny znaleźć się na wieszakach. Dzianinowe swetry czy t-shirty lepiej ułożyć na półkach. Wykorzystanie w garderobie stelaża z drążkami nie wyklucza posiadania półek. Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie tekstylnego organizera składającego się z kilku półek, który wieszasz na drążku obok wieszaków. Ułożysz na nich delikatne dzianiny i inne tekstylia, które nie trafią na wieszaki.

Jak przechowywać akcesoria i galanterię?

Największy kłopot mamy z przechowywaniem drobnych rzeczy. Skarpetki, krawaty czy paski – te ułożone luźno na półce lub w szufladzie natychmiast plączą się ze sobą i giną zawsze wtedy, gdy są nam potrzebne. Organizery z przegródkami to najlepszy sposób na przechowywanie bielizny i drobnych dodatków. Na krawaty najlepiej wybrać takie pudełko, w którym każdy z nich będzie miał osobną przegródkę.

Paski, apaszki czy torebki można umieścić na specjalnie zaprojektowanych wieszakach. Dzięki temu nie będą się miąć i zaginać – to ważne szczególnie w przypadku galanterii skórzanej. Natomiast szaliczki i apaszki na wieszaku składającym się z kółeczek zajmą niewiele miejsca, a zawsze będą gotowe do tego, aby je założyć.

Dobra organizacja miejsca w garderobie nie wymaga wiele pracy i dużych nakładów finansowych. Tak naprawdę liczy się pomysł i umiejętne dobranie akcesoriów i organizerów. Dzięki nim możesz wykorzystać maksimum miejsca, które posiadasz. Nie to jest jednak najważniejsze – właściwie przechowywane ubrania, buty i dodatki na dłużej zachowaj fason i dobry wygląd.