Hamak brazylijski nie tylko do ogrodu

Hamak brazylijski to absolutny hit ostatnich lat. W swoim pokoju chce mieć go każde dziecko, a dorośli najczęściej montują hamak na balkonie lub tarasie. Coraz częściej jednak możemy spotkać hamaki brazylijskie w salonach, sypialniach czy też nawet w przedpokojach. Kołysanie się w hamaku czytając jednocześnie ulubioną książkę i popijając ciepłą herbatę, to wyjątkowy relaks, który teraz może w swoim domu mieć każdy. Który hamak brazylijski wybrać i jak go zamocować?

Nie tylko do ogrodu

Do tej pory spotykaliśmy hamaki brazylijskie w ogrodach i altanach. Okazało się jednak, że hamak w formie huśtawki doskonale sprawdza się również w pomieszczeniach, nawet tych małych. Nie musisz mieć wielkiego domu z 50-metrowym tarasem. Na hamak brazylijski znajdziesz miejsce nawet w swojej kawalerce!

Gdzie zamontować hamak brazylijski?

W jakiej części mieszkania powinien znajdować się hamak? To już zależy od Twoich preferencji. Zastanów się nad tym, gdzie lubisz się relaksować i jakie czynności wykonujesz w wolnym czasie. Jeżeli uwielbiasz patrzeć z balkonu na zachód słońca, to zamocuj hamak na zewnątrz. W wolnej chwili oglądasz seriale? Hamak odnajdzie się również w salonie tuż obok sofy. Jeśli jesteś miłośnikiem czytania książek w sypialni, to hamak brazylijski sprawdzi się również w tym pomieszczeniu.

Hamak brazylijski

Hamaki tylko pozornie są takie same

Okazuje się, że hamaki brazylijskie różnią się od siebie małymi szczegółami, które znacznie wpływają na nasz komfort. Niektóre z nich posiadają podłokietniki, a inne poduszkę dołączoną do zestawu. Nie bez znaczenia jest też kształt i materiał, z którego są wykonane.

Brazylijski fotel wiszący z płótna z wygodnymi podłokietnikami

Siedzisko i oparcie wykonane z miękkiego materiału znacznie zwiększają wygodę i pozwalają na siedzenie w hamaku przez długie godziny. Najwyższy komfort gwarantują również specjalne podłokietniki, które pozwalają na przyjęcie wygodnej pozycji podczas czytania książek.

Krzesło brazylijskie

Brazylijskie krzesło wiszące z poduszką

Poduszka umieszczona w dolnej partii kręgosłupa lub za głową potrafi zmienić wiele w kwestii wygody. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany został hamak. Bawełna ze splotem płóciennym gwarantuje wytrzymałość, a po zabrudzeniu hamak można wyprać w pralce.

Krzesło brazylijskie w pasy

Krzesło brazylijskie Plumaya

Jeżeli hamak brazylijski ma być częścią wystroju naszego domu lub mieszkania, to warto wybrać ten, który doskonale wpasuje się w aranżacje wnętrza i będzie wyróżniał się niezwykłym designem. Prócz tego warto wybrać model, który zapewni nam komfortową pozycję siedzącą, która nie będzie powodować bólu kręgosłupa.

Krzesło brazylijskie

Jak zamontować hamak brazylijski?

W sklepach znajdziemy odpowiednie uchwyty i haki, które przeznaczone są do montażu hamaków brazylijskich. W tym przypadku powinniśmy wykazać się wyjątkową rozwagą, ponieważ na szali jest zdrowie nasze i naszych bliskich. Prawidłowo zamontowany hamak powinien wytrzymać pod ciężarem ważącym około 100 kilogramów. Łańcuchy do hamaka z karabińczykiem umożliwią pewne zamocowanie go w mieszkaniu, na tarasie czy też w ogrodzie i pasują do wszystkich rodzajów hamaków brazylijskich.

Łańcuchy

Do zamontowania hamaku potrzebny będzie Ci kołek samozaciskowy lub kotwa chemiczna i stalowy wkręt oczkowy. Dodatkowo niezbędna będzie wiertarka i klucz nastawny. Jeżeli nie masz doświadczenia w drobnym majsterkowaniu, to montaż hamaka warto zlecić fachowcowi, który zrobi to w odpowiedni sposób.

Pamiętaj o przetestowaniu mocowania! Nie siadaj na nowym hamaku w pewny sposób. Najlepiej przytrzymaj się ściany i delikatnie zacznij bujać.

Uważaj, bo jeśli raz usiądziesz w hamaku brazylijskim, to możesz zatracić się w nim na długie godziny i będziesz chciał przebywać w nim przez cały wolny czas.