Higieniczne i efektowne - dozowniki mydła do łazienki i kuchni

Dozownik do mydła to akcesorium niezbędne w każdym domu. Zapewnia o wiele większy poziom higieny niż klasyczne mydelniczki, w których namoczona kostka mydła stanowi idealne środowisko do namnażania bakterii. Wysoka dbałość o higienę rąk to obecnie szczególnie istotna kwestia, dlatego warto zadbać o zapewnienie odpowiednich warunków do mycia we własnej łazience. Dozownik dużo łatwiej jest zachować w czystości - koniec z uporczywym szorowaniem osadu i rozpuszczonych mydlin. Dużym plusem jest również bardziej estetyczny wygląd. Dozownik mydła może świetnie podkreślić styl Twojej łazienki i dodać wnętrzu koloru i modnego akcentu. Duży wybór akcesoriów łazienkowych sprawia, że możemy dobrać ich odcienie i fakturę idealnie do płytek czy ceramiki sanitarnej. Do wyboru mamy eleganckie dozowniki ceramiczne czy kolorowe pojemniki z tworzyw sztucznych. Jaki jeszcze może być dozownik do mydła w płynie? Może być nowoczesnym gadżetem, tak jak bezdotykowy model na podczerwień od WENKO.

Higiena na najwyższym poziomie - bezdotykowy dozownik do mydła

Dozowniki automatyczne, które widujemy w przestrzeni publicznej, to doskonałe zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem się bakterii i wirusów. Aktualnie jest to szczególnie istotne nie tylko w sklepach, kinach, restauracjach i zakładach pracy, ale i w domowym zaciszu. Niewielkich rozmiarów automatyczny dozownik mydła możesz mieć także w swoim domu. Pierwsza nasza propozycja to bezdotykowe urządzenie, które można postawić na umywalce lub blacie tak, jak tradycyjny pojemnik z pompką.

Dozownik do mydła bezdotykowy na podczerwień

Dozownik do mydła na podczerwień zapewnia maksymalny poziom higieny w kuchni i w łazience. Uruchamiany jest za pomocą wbudowanego czujnika podczerwieni, nie musisz go więc dotykać, aby umyć ręce. Wystarczy podsunąć dłonie i urządzenie samo dozuje odpowiednią ilość produktu. Ogranicza to znacznie możliwość przekazania bakterii i wirusów pomiędzy domownikami, a tym samym Twój dom staje się bezpieczniejszy.

Prezentowany model dozownika jest niewielki i wykonany z wysokiej jakości materiałów. Jego minimalistyczny i nowoczesny wygląd doskonale będzie pasować do łazienki, w której królują proste formy i modernistyczne dodatki. Taki automatyczny dozownik doskonale sprawdzi się także w kuchni. Z jego pomocą wygodnie umyjesz dłonie podczas codziennego gotowania, krojenia oraz sprzątania, dzięki czemu nie będziesz pozostawisz po sobie plam i resztek surowego jedzenia. Ze względu na kolorystykę najlepiej wygląda w łazienkach oraz kuchniach utrzymanych w białej lub biało-czarnej tonacji kolorystyce.

Sprytne dozowniki do małej łazienki

Nasza druga propozycja to również bezdotykowy dozownik do mydła w płynie. Tym razem to urządzenie, które przeznaczone jest do montażu na ścianie. Dozownik mydła na podczerwień od WENKO działa bezdotykowo – wystarczy podsunąć pod niego dłonie, aby trafiła na nie odpowiednia porcja mydła. Wbudowany sensor sprawia, że higiena w Twoim domu będzie naprawdę na wysokim poziomie. Dozownik jest dość duży, ale nie zajmie miejsca na umywalce lub blacie. Ten dozownik do mydła jest szczególnie przydatny, gdy mamy umywalkę nablatową montowaną na szafce. W takim przypadku najczęściej nie ma już miejsca, aby postawić dozownik na umywalce. Urządzenie przeznaczone jest do montażu na płytkach, ale nie wymaga wiercenia i niszczenia ścian. W zestawie otrzymujesz samoprzylepne podkładki, na których mocuje się dozownik do wybranej powierzchni. Z powodzeniem zamontujesz go samodzielnie - niezwykle łatwo i bez bałaganu.

Bezdotykowy dozownik na mydło
Dozownik zasilany jest bateriami, więc nie wymaga również podłączania do sieci. Jest dostępny w dwóch kolorach: białym i srebrnym. Jego niewątpliwą zaletą jest duża pojemność – jednorazowo możesz wlać do niego aż 650 ml, co wystarczy naprawdę na długo. Innym ciekawym rozwiązaniem na oszczędność miejsca w małej łazience jest tradycyjny dozownik do mydła montowany na uchwycie. Taki model to właściwie dozownik i całkiem pojemna półeczka łazienkowa w jednym. Poza samą butelką zmieści się na niej również gąbka, jeśli chcesz używać go w kuchni, lub szczoteczka do rąk i paznokci w łazience. To świetny patent, aby mieć wszystko w zasięgu ręki. Całość prezentuje się doskonale w nowoczesnej łazience ze srebrną armaturą. Biały dozownik na mydło będzie pasował niemal do każdego koloru płytek na ścianie.

Jak myć ręce - instrukcja krok po kroku

Odpowiedni dozownik na mydło to jednak nie wszystko. Bardzo istotna jest znajomość prawidłowej techniki mycia rąk oraz przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Tylko w ten sposób zadbamy o zdrowie nasze oraz osób, z którymi przebywamy na co dzień, i ograniczymy rozprzestrzenianie bakterii i wirusów w najbliższym otoczeniu. Jak więc należy myć ręce? Przede wszystkim istotny jest czas, jaki zajmuje nam ta czynność. Do skutecznego oczyszczenia dłoni nie wystarczy tylko pobieżne namydlenie ich i opłukanie pod bieżącą wodą. Prawidłowe mycie rąk powinno nam zająć ok. 30 sekund.

Mycie należy zacząć od opłukania dłoni i nabrania z dozownika odpowiedniej ilości mydła. Rozprowadzamy je po wewnętrznej stronie rąk i dokładnie myjemy. Następnie przechodzimy do grzbietów dłoni - wewnętrzną stroną lewej dłoni namydlamy grzbiet prawej dłoni, a następnie zamieniamy strony. W kolejnym kroku należy umyć przestrzenie między palcami poprzez splecenie dłoni, a następnie przechodzimy do kciuków. Na koniec dokładnie myjemy wewnętrzne strony dłoni oraz nadgarstki. Po dokładnym opłukaniu rąk pod bieżącą wodą wycieramy je czystym i suchym ręcznikiem. Dobrym pomysłem jest wykorzystywanie jednorazowych ręczników papierowych, a w przypadku używania tradycyjnych ręczników - codzienne ich wymienianie, aby zawsze były higienicznie czyste.

Pamiętajmy również, aby dopiero co umytymi dłońmi nie zakręcać kurka z wodą, gdyż z powrotem przeniesiemy na nie bakterie. Najlepiej zrobić to przez warstwę ręcznika lub łokciem, jeżeli mamy do czynienia z baterią zakończoną uchwytem.

Higiena przede wszystkim

Najlepszym wyborem dla zachowania najwyższego poziomu higieny i bezpieczeństwa są oczywiście dozowniki bezdotykowe, przy których maksymalnie ograniczamy możliwość kontaktu z powierzchnią urządzenia. Jednak klasyczne dozowniki z pompką również dobrze się sprawdzą, pod warunkiem, że będziemy je często czyścić, aby usunąć gromadzące. się na nich bakterie. Niezależnie od wybranego rodzaju możemy mieć w domu stylowy i praktyczny dozownik, który nie tylko zapewni nam wygodne mycie rąk, ale również będzie atrakcyjną ozdobą wnętrza. Pamiętajmy, aby zawsze mieć w domu odpowiedni zapas mydła w płynie i regularnie uzupełniać pojemnik, dzięki czemu zawsze będzie on przygotowany do mycia rąk.