Higieniczny detal - wybieramy szczotkę do łazienki

Szczotka toaletowa do WC to jeden z tych elementów wyposażenia, bez których trudno wyobrazić sobie łazienkę. Używamy jej niema, każdego dnia nie tylko w naszych mieszkaniach, ale także w hotelach, czy domkach wczasowych. Brak szczotki do WC w łazience, może nawet w pewnych sytuacjach wprawić w zakłopotanie naszych gości.

Jaką szczotkę do WC wybrać?

Czym kierować się przy wyborze szczotki do WC? Przede wszystkim zwróć uwagę na jakość. Jest to w głównej mierze przedmiot użytkowy, dodatkowo spełniający pewne funkcje higieniczne. Po drugie zastanów się, ile miejsca możesz przeznaczyć na pojemnik na szczotkę do WC. Sama szczotka toaletowa może być umieszczona bezpośrednio w pojemniku lub w uchwycie przymocowanym do ściany. Znacznie ułatwi Ci to utrzymanie czystości w łazience. Na rynku dostępne są również wolnostojące szczotki toaletowe, w których uchwyt na szczotkę jest połączony z uchwytem na papier toaletowy. Tego typu stojaki sprawdza się szczególnie w dużych i przestronnych łazienkach lub w pomieszczeniu WC, gdzie znajduje się tylko sedes i niewielka umywalka. Szczotka z uchwytem na papier ADARA doskonale uzupełni właśnie takie, niewielkie pomieszczenie WC. Jest nie tylko praktyczna, charakteryzuje ją również elegancki design.

Szczotka do wc w użyciu

Z czego są zrobione szczotki toaletowe?

Sama szczotka jest wykonana z syntetycznego włosia. Różnorodne materiały są stosowane do produkcji stojaków i uchwytów, szczególnie tych połączonych z oddzielnym uchwytem na papier toaletowy. Jeżeli Twoja łazienka jest utrzymana w stylu glamour, będzie do niej pasowała szczotka toaletowa ze srebrnym uchwytem lub stojakiem. Są one solidne, proste w formie, a przy tym bardzo praktyczne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Jeżeli natomiast chcesz wprowadzić elementy naturalne w swojej łazience, postaw na uchwyt lub stojak ze wstawkami bambusowymi. Znajdziesz również stojaki lub uchwyty, wykonane w całości z drewna bambusowego. Bambus jest bardzo odpornym na wilgoć drewnem co sprawia, że doskonale nadaje się do produkcji przedmiotów mających kontakt z wodą. Dostępne są także stojaki i pojemniki wykonane z ceramiki oraz wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Ceramiczny pojemnik na szczotkę do WC jest bardzo uniwersalny w formie, dlatego będzie pasował tak naprawdę do każdego stylu. Pojemniki te są niewielkie i również bardzo higieniczne.

Gdzie umieścić szczotkę do WC?

Szczotka do WC wisząca, to najczęstszy wybór klientów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce w niewielkiej łazience. Szczotkę toaletową umieszczamy zazwyczaj tuż obok sedesu. Wynika to z oczywistych względów praktycznych. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby stojak umieścić w innym, równie dogodnym miejscu. Zwróć jednak uwagę na to, aby odizolować stojak od bezpośredniego źródła wody, szczególnie prysznica typu walk in. Unikniesz dzięki temu zamoczenia papieru toaletowego podczas prysznica, czy kąpieli. Stojak można oczywiście dowolnie przestawiać w przeciwieństwie do uchwytu montowanego na stałe do ściany.

Nowa łazienka i szczotka do wc

Szczotka do WC jako element dekoracyjny

Oglądając różnego rodzaju szczotki toaletowe czy pojemniki na szczotki do WC można śmiało stwierdzić, że są to nie tylko przedmioty użytkowe. Mogą pełnić również funkcję dekoracyjną. Odpowiednio dobrane do stylu łazienki, doskonale skomponują się z innymi elementami jej wystroju. Praktyczny design i wysokiej jakości materiały, czyli metal, tworzywo, bambus czy ceramika gwarantują z kolei długi okres użytkowania. Pamiętaj, że detale mają znaczenie, dlatego kiepskiej jakości szczotka toaletowa może zniweczyć Twoje wysiłki, włożone w projektowanie łazienki Twoich marzeń. Dodatkowo dość szybko mogą być na niej widoczne nieestetyczne ślady użytkowania. Z pewnością nie doda to blasku żadnemu pomieszczeniu.

Producenci szczotek toaletowych starają się wyjść naprzeciw najbardziej wyrafinowanym gustom klientów. Dlatego oprócz klasycznych, prostych stojaków, znajdziesz także te z fantazyjnymi wygięciami. Srebrne uchwyty i stojaki świetnie uzupełnią łazienkę w stylu nowoczesnym, industrialnym, a także wspomnianym już stylu glamour. Do stylu glamour pasuje również ceramiczny pojemnik na szczotkę do WC, który niczym nie ustępuje walorami estetycznymi klasycznym wazonom. Szczotka toaletowa dosłownie zniknie w tego typu pojemniku! Drewno z kolei od zawsze było cenionym surowcem budowlanym, a także dekoracyjnym. Dlatego pojemnik na szczotkę do WC wykonany z bambusa, to dobry wybór nie tylko do nowoczesnej łazienki.