Idealna suszarka na pranie - jak ją wybrać?

Stając przed koniecznością zakupu suszarki na pranie często nie od razu wiemy, na jaki model powinniśmy się zdecydować. Warto jednak zawczasu przemyśleć ten aspekt, ponieważ dokonanie właściwego wyboru będzie miało znaczący wpływ na komfort robienia prania oraz na naszą wygodę na co dzień. Nie zawsze mamy w naszych domach i mieszkaniach wystarczająco dużo przestrzeni by urządzić pralnię. Często musimy się mierzyć z pewnymi ograniczeniami przestrzeni, które –mogą być dla nas mniej lub bardziej kłopotliwe. Jeśli jednak Twoja rodzina, jakkolwiek nie byłaby liczna, ma do dyspozycji określony metraż, należy bezwzględnie wziąć go pod uwagę przed zakupem suszarki na pranie. Niestety to właśnie dostępna przestrzeń często jest głównym czynnikiem decydującym o wyborze właściwej dla naszego domu suszarki na pranie. Na co jeszcze powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

suszarka

Wygląd ma duże znaczenie. Chcemy również komfortowo czuć się w każdym pomieszczeniu. Zarówno wygląd jak i funkcjonalność są kluczowe – dotyczy to nawet tak pozornie prostego wyboru jakim będzie nasza nowa suszarka na pranie. Nie mając możliwości na ukrycie suszącego się prania powinniśmy postarać się, by prezentowało się estetycznie. Wygnieciona odzież ściśnięta na za małej powierzchni suszącej nie będzie przyjemnym widokiem. Natomiast starannie rozwieszone ubrania czy pościel będą prezentowały się zdecydowanie lepiej. Zatem pierwszym, ważnym punktem, który musimy wziąć pod uwagę jest dostępna powierzchnia, na której będziemy rozwieszać odzież. Dobrze dobrana suszarka na pranie szybko i efektywnie wysuszy nasze pranie, a dodatkowo powinna być łatwa do rozłożenia i złożenia. Chcemy mieć możliwość schowania jej, gdy nie jest potrzebna, by nie stanowiła stałego i jednocześnie niepożądanego elementu wystroju wnętrza.

suszarka na pranie

Jak wybrać idealną suszarkę?

Zastanów się nad tym jak często i w jakich ilościach pierzesz. Czy wiesz jaki metraż jesteś w stanie wygospodarować na to, aby suszarka na pranie stanęła w takim miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzała w poruszaniu się i korzystaniu z pomieszczenia, w którym się znajdzie?

A może masz możliwość wykorzystać do suszenia prania łazienkę i dodać suszarkę na pranie jako element jej wyposażenia? Niestety rozwieszone pranie nie doda estetyki wnętrzu. Jeśli mamy więc taka możliwość, powinniśmy skłaniać się ku rozwiązaniom, które pomogą nam je sprytnie ukryć.

Na szczęście ilość i wielkość modeli suszarek daje nam naprawdę spore możliwości wyboru i dopasowania ich do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli mieszkasz sam i sam korzystasz z pralki nie potrzebujesz nie wiadomo jak dużej powierzchni do suszenia prania. Wystarczy niewielka suszarka na pranie, która nie powinna zajmować dużo miejsca.

suszarka na pranie

Jeśli jednak robisz pranie ubrań kilku osób, możesz potrzebować znacznie większej suszarki. Mówi się, że im większa rodzina tym więcej prania. I nie ma w tym wcale przesady. Ubrania się brudzą, ręczniki i pościel również, a nie wszystkie obrusy są plamoodporne. W praktyce oznacza to, że im więcej osób, tym częściej pierzesz. A w związku z tym potrzebujesz odpowiednio dużej suszarki na pranie, która będzie w stanie je pomieścić. W takiej sytuacji warto rozważyć również opcję suszarek łazienkowych. Można na nich umiejscowić sporo odzieży, dodatkowo jest to zdecydowanie lepszy pomysł na suszenie bielizny niż tradycyjna suszarka na pranie, którą stawiasz zazwyczaj w pokoju. Zajmują one również relatywnie mało miejsca, ponieważ najczęściej montuje się je na wannie lub pod sufitem.

Dostępne są w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do wielkości łazienki.

suszarka na pranie

Produkowane w dzisiejszych czasach suszarki na pranie są zazwyczaj wykonane z lekkich tworzyw, co ułatwia przenoszenie ich z miejsca na miejsce. Są również odporne na zmienne warunki atmosferyczne, więc jeśli zdecydujesz się na suszenie prania na tarasie lub balkonie, nie musisz się martwić o ich interakcję z nadmierną wilgocią. Dodatkowo większość z nich po złożeniu zajmuje naprawdę niewiele miejsca, możesz więc z łatwością ukryć je nawet w szafie. Pamiętaj, że nawet tak z pozoru ważki problem, jakim jest wygospodarowanie przestrzeni, w której może stanąć suszarka na pranie wart jest przemyślenia, by nie zaburzać Twojego komfortu. Dostosuj więc rozmiar i wielkość suszarki do konkretnych możliwości, jakie oferuje Twoja przestrzeń mieszkalna, a z pewnością unikniesz irytacji wywołanej „potykaniem” się o suszące się pranie.

suszarka na pranie