Impreza w ogrodzie - akcesoria must-have

Spędzanie letnich dni i wieczorów na świeżym powietrzu to zdecydowanie jedna z najlepszych aktywności w tym czasie. Im więcej czynności jesteśmy w stanie przenieść na zewnątrz, tym lepiej i wie o tym każdy posiadacz ogrodu. Odpoczynek w zielonym azylu podczas pięknego, słonecznego dnia korzystnie wpływa na samopoczucie. Niezależnie od tego czy w planie mamy relaks sam na sam z dzbankiem mrożonej herbaty i ulubioną książką, czy planujemy zaprosić większą liczbę gości i zorganizować przyjęcie, ważne aby zaaranżować przestrzeń zewnętrzną w najbardziej funkcjonalny i komfortowy sposób. W tym bez wątpienia pomogą najważniejsze akcesoria ogrodowe. W co zatem warto się zaopatrzyć, aby każda spędzona w ogrodzie chwila była w pełni satysfakcjonująca?

Komfort przede wszystkim

Podstawą są oczywiście meble ogrodowe, które pozwolą na ugoszczenie najbliższych. W tym posłużyć może niezwykle praktyczna skrzynia z siedziskiem. Takie rozwiązanie pozwoli na zapewnienie gościom miejsca, a jednocześnie pełnić może funkcję magazynu, np. na poduszki ogrodowe, które jeszcze bardziej podwyższą komfort siedzenia. Koniecznością jest także zorganizowanie miejsca na poczęstunek, w czym najlepszy będzie stół większych rozmiarów. Warto także rozważyć barek ogrodowy na kółkach, umożliwiający swobodne serwowanie jedzenia, drinków i zimnych napojów, a to będzie szczególnie przydatne przy imprezach w ogrodzie. W strefach o wysokim nasłonecznieniu powinien znajdować się parasol, który zapewni ochronę w gorące dni. Ciekawym rozwiązaniem jest parasol, zaopatrzony w małe lampy solarne, które nadadzą po zmroku klimatycznej atmosfery. Alternatywę stanowi również żagiel przeciwsłoneczny, dzięki któremu uchronimy się przed nadmierną ekspozycją na słońce.

Impreza w ogrodzie

Ogrodowych dekoracji nie ma końca

Równie istotną kwestię w aranżacji ogrodu odgrywa aspekt wizualny. Atrakcyjna przestrzeń stanowi jeden z czynników wpływających na jakość spędzanego czasu, dlatego warto wzbogacić ją w różnego rodzaju dekoracje ogrodowe, a do wyboru jest ich całe mnóstwo. Ciekawą propozycją jest ozdobny rower jako wyróżniający się spośród zieleni element dekoracyjny, w którego koszyku umieścić można roślinę, np. wiszącą - pięknie będzie się prezentować w ogrodzie. Wyglądające spomiędzy rabatek kwiatowych urocze figurki w kształcie grzybków lub zwierząt, takich jak śpiący jeż nadadzą ogródkowi wesołego akcentu. Dostępne są także ozdoby ogrodowe , która z pewnością przyciągnie wzrok wszystkich gości, zarówno tych starszych jak i najmłodszych, a poza tym, co istotne - rozświetli ogród po zmroku. Tak więc dekoracje ogrodowe mogą nie tylko cieszyć oko, ale być także funkcjonalne, a do takich należą między innymi donice i lampy ogrodowe. Ich rozmaita stylistyka sprawia, że stworzyć można spójną przestrzeń z charakterem.

Eleganckie doniczki będą uniwersalne dla ogrodu w dowolnym stylu, podobnie jak ponadczasowe skrzynki, w których posadzić można wielokolorowe kwiaty. Jeśli jednak celem jest stworzenie bardziej nowoczesnej aranżacji ogrodowej, to idealnym wyborem będą doniczki metalowe na drewnianym stojaku o niezwykle stylowym designie. W ogrodzie o sielskim klimacie pięknie będą prezentować się doniczki metalowe z uchwytami ze sznura w stylistyce vintage. Istotną rolę w ogrodzie odgrywają lampy. Nie tylko rozświetlą całą przestrzeń, ale podkreślą roślinność, tworząc tym samym klimatyczną aurę. Najbardziej praktycznym wyborem będą wykorzystujące energię słoneczną lampy solarne, występujące w wielu formach, które z łatwością dopasować można do własnych preferencji. Znaleźć można lampy solarne w kształcie kuli, klasyczne, a także wprowadzające niezwykłą atmosferę lampy w formie pochodni lub latarni. Lampę solarną wystarczy wbić w ziemię w miejscu nasłonecznionym, co czyni ją oszczędnym i łatwym rozwiązaniem.

Czas nakryć stół 

Niezależnie od tego, czy w naszym ogródku znajduje się niewielki, składany stolik czy bardziej okazałych rozmiarów stół - jego nakrycie będzie równie istotnym czynnikiem w tworzeniu ogrodowej kompozycji. W utrzymaniu czystości i ochronie przed zniszczeniami, o które nietrudno przy uczcie w ogrodzie w licznym gronie, niezawodny jest obrus na stolik ogrodowy. W dodatku niebanalny motyw na obrusie urozmaici wrażenia wizualne. Stworzenie klimatycznej przestrzeni wymaga dbałości o szczegóły, a jednym z nich jest oświetlenie stołu. Odpowiednie rozmieszczenie lamp nada całości niezwykłego efektu, dlatego delikatny płomień świec w świeczniku o kryształowej formie będzie pięknym i jednocześnie subtelnym podkreśleniem nakrycia stołu. Jeżeli poszukujemy mocniejszego światła to dobrą propozycję stanowi lampa solarna w formie słoika ze sznurem, która z pewnością przyciągnie wzrok gości swoim designem. Stół można rozświetlić także od góry elegancką lampą wiszącą lub stylową żarówką LED.

Strefa relaksu w ogrodzie 

Świetnym rozwiązaniem w ogrodzie jest wydzielenie strefy relaksu, w której będzie można odetchnąć po satysfakcjonującym grillu. Doskonałym i modnym w ostatnim czasie pomysłem jest krzesło brazylijskie, które jest nie tylko komfortowe, ale i szykowne. Niezawodnie sprawdzi się także stylowy hamak lub taki w klasycznym wydaniu. Tam, gdzie chcemy zrelaksować się, popijając filiżankę kawy lub herbaty komfort podwyższą poduszki ogrodowe. Warto wziąć pod uwagę też poduszki do siedzenia, które kosztem niewielkiej przestrzeni zapewnią dodatkowe miejsce spoczynku, i to gdziekolwiek zechcemy. Występują w rozmaitych designach. Poduszki do siedzenia z juty będą jednocześnie zdobić powierzchnię ogrodu, ale dostępne są także poduszki zrobione z bawełny o etnicznych, urozmaicających aranżację motywach.

Pamiętając o najważniejszych akcesoriach i dodatkach do ogrodu, jesteśmy w stanie stworzyć indywidualną, klimatyczną przestrzeń, do której goście z chęcią będą wracać. Różnorodność dostępnych produktów sprawia, że możliwe jest wykreowanie ogrodu o dowolnej stylistyce.