Jabłka w karmelu - pyszne i proste

Nie ma nic pyszniejszego jesienną porą niż rozsmakowanie się w pysznych, karmelowych jabłkach. Ten deser to jedno z największych przyjemności, jakie można podarować sobie podczas chłodniejszych, jesiennych dni. Jabłka w karmelu są nie tylko łatwe do zrobienia, ale także oferują wiele możliwości co do wyboru sposobu ich przygotowania. Postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami zamieszczonymi w naszym przepisie i krok po kroku, dowiedz się co oznacza jesienny odlot!

Składniki

  • Jabłka
  • Cukierki karmelowe

1. Przygotuj karmelowe cukierki, z których zrobisz pyszną polewę

Tworzenie karmelu nie jest łatwe, w szczególności kiedy nigdy wcześniej się go nie robiło. Dlatego w przypadku naszego przepisu na karmelowe jabłka, postanowiliśmy wybrać nieco prostszą opcję przygotowania karmelu z karmelowych cukierków! Jedna torba takich słodyczy pozwoli Ci stworzyć polewę dla około czterech jabłek, więc zaopatrz się odpowiednio w zależności od swoich potrzeb!

Kiedy już zaopatrzysz się w opakowania karmelowych cukierków, rozwiń wszystkie cukierki i umieść je na patelni aluminiowej w celu przygotowania polewy. Gdy już wyłożysz wszystkie cukierki na tę patelnię, następnym krokiem będzie dodanie także innych składników!

Umyj i osusz jabłka, przetkaj je patyczkami i postaw na dużym płytkim talerzu.

2. Roztop cukierki

Umieść patelnię wypełnioną cukierkami na średnim ogniu. Chwyć drewnianą łyżką lub plastikową łopatką i często mieszaj, aż cukierki całkowicie się stopią (poprzez całkowite stopienie należy rozumieć, że masa karmelowa NIE ma grudek). Nie mieszaj karmelowej masy zbyt! Jeśli karmel spłonie, stanie się gorzki. Co więcej, będziesz wtedy mieć problem z dokładnym wyszorowaniem patelni.

3. Zatop jabłka w polewie karmelowej

Usuń patelnię z ognia i działaj szybko, aby dokładnie pokryć jabłka karmelem dopóki ten jest w płynnej formie. Trzymaj uchwyt garnka i lekko przechyl go w swoją stronę, aby mieć lepszy dostęp do większej ilości karmelowej masy. Kiedy masy będzie już tak mało, że widoczne będzie dno garnka, użyj łyżki, aby pokryć jabłko karmelem.

4. Pokryj karmelowe jabłka posypką taką jak najbardziej lubisz!

Jak tylko skończysz pokrywać każde jabłko karmelem, możesz dodatkowo pokryć je pysznymi dodatkami lub posypką. Pokruszone orzeszki ziemne mogą być jedną z ciekawszych posypek, ale karmelowe jabłka możesz zanurzyć w prawie każdej posypce, jaka Ci się tylko wymarzy. Pomyśl: zmiażdżone płatki cynamonu, wiórki kokosowe, wielokolorowe posypki, pokruszone ciastka Oreo...lista możliwości jest naprawdę długa.

5. W lodówce

Po pokryciu wszystkich jabłek karmelem i posypką, umieść je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i wstaw do lodówki. Pomoże to karmelowi zastygnąć, dzięki czemu nie będzie on lepki i kleisty, gdy podasz deser swoim gościom.

Smacznego!