Jak dopasować dekoracje vintage do swojego wystroju?

wnętrze w stylu vintage

Dekorowanie w stylu vintage to wspaniały sposób na nadanie Twojemu domowi charakteru i niepowtarzalnego stylu. Przesiąknięte historią przedmioty w stylu vintage wnoszą osobisty akcent do wystroju wnętrz. Niezależnie od tego, czy jest to cenna pamiątka przekazywana z pokolenia na pokolenie, czy dekoracyjny przedmiot stylizowany na vintage.

Styl vintage to doskonały sposób, by nadać wnętrzu indywidualny charakter. Nie jest to bowiem jasno ustalony trend wnętrzarski, ale cały zbiór historycznych tendencji w wystroju wnętrz, z których możesz czerpać pełnymi garściami. Nie musisz urządzać całego mieszkania na wzór domku prababci - dodanie akcentów vintage do współczesnych aranżacji przynosi niesamowite efekty - pokażemy Ci jak to zrobić.

Mieszaj stare z nowym

W każdej epoce istnieją elementy wystroju, którym warto przedłużyć życie. Czerpanie z wielu różnych okresów, mieszanie stylów takich jak Bauhaus z nowoczesnym designem - w ten sposób możesz stworzyć wyjątkowe wnętrze. Odtwarzanie dawnego wystroju 1:1 sprawdza się w muzeach, we wnętrzach funkcjonalnych warto jest pomieszczać stare, z nowym. Zawsze szukaj równowagi pomiędzy stylem vintage a współczesnym. Jeśli kupisz nową sofę, poszukaj stolika kawowego w stylu vintage, żeby zachować równowagę.

Łącz style

Podczas dekorowania elementami w stylu vintage nie wszystko musi idealnie do siebie pasować. W tym sposobie aranżacji nie chodzi o to, by pokój wyglądał jak z katalogu. Prawda jest taka, że ​​często im bardziej wymyślne i wymuszone jest wnętrze, tym mniej udana aranżacja. Zarzuć potrzebę skupienia się na jednym okresie lub trendzie. Połącz ze sobą różne elementy, ale niczego nie rób na siłę. Jeśli wybierasz industrialny styl, postaraj się o oświetlenie inspirowane oryginalnymi lampami fabrycznymi. Albo dodaj zegar ścienny w stylu vintage, który wygląda, jakby pierwotnie służył na stacji kolejowej.

Zainwestuj w wyposażenie wysokiej jakości

Dla wielu projektantów wnętrz zaletą wyboru mebli vintage zamiast nowoczesnych jest ich długowieczność. Użyte materiały były na ogół wysokiej jakości – twarde drewno, którego ludzie już nie używają, jedwabie lub misternie wykonane hafty. Pod względem jakości, wzornictwa i trwałości antyki wypadają bardzo korzystnie w porównaniu z nowoczesnymi meblami.

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na certyfikowane antyki, wybierz takie meble współczesne, które będą choćby po części tak trwałe. Warto sięgać po meble drewniane i oparte na metalowych konstrukcjach. Z prostego powodu - będą znacznie bardziej wytrzymałe od surowców meblowych, które wykorzystuje się w produkcji masowej.

Dodaj efektowne tekstylia

Niezależnie od tego, czy są to poduszki, abażury czy narzuty, tekstylia w stylu vintage to doskonały sposób na wprowadzenie koloru, wzoru i miękkości do wnętrza. Dla stworzenia interesującego efektu możesz powiesić panel z tkaniny jako element wystroju ściany.

Wykonane ręcznie z wyjątkowym kunsztem piękne tkaniny vintage z całego świata, które prezentują szereg różnych technik, od indyjskich kołder Kantha i Japaneze Shibori po haftowane panele Suzani z Azji Środkowej to luksusowe propozycje dla posiadaczy zasobnych portfeli. Jeśli nie chcesz wydać fortuny, możesz nadać charakter vintage wnętrzu za pomocą tekstyliów z ciekawym wzorem. Naturalne tkaniny z ciekawymi wzorami to dobry sposób, by uzyskać ten efekt.

Wprowadź styl vintage do kuchni i jadalni

Jeśli chcesz stworzyć kuchnię w stylu vintage, dodanie wolnostojących mebli, takich jak komody, kredensy lub wózki kuchenne, natychmiast doda osobowości i stworzy bardziej zrelaksowaną atmosferę. Podczas gdy dopasowane szafki kuchenne doskonale nadają się do maksymalizacji pomysłów na przechowywanie, wolnostojące meble w stylu vintage mają piękną starą patynę, która w połączeniu z szafkami może pomóc przełamać jednolitość przestrzeni.

Zdecydowanie warto poświęcić czas na poszukiwanie elementów w stylu vintage, aby nadać kuchni interesujący charakter. Nie tylko meble, ale również elementy zastawy i dekoracje pomogą Ci stworzyć wyjątkowe wnętrze. Na przykład żeliwny imbryk do herbaty, stylizowany na tradycyjną japońską zastawę.

Wprowadzenie do wnętrz stylu vintage nie jest trudne i wcale nie musi być kosztowne. Nawet jeśli nie stać Cię na antyki, możesz nadać wnętrzu ciekawy charakter przedmiotami stylizowanymi na nie. Przeszukaj również strych i piwnice w domu babci - bardzo prawdopodobnie znajdziesz tam wiele przedmiotów, którym będziesz mógł nadać drugie życie. Wszystkie pozostałe elementy, potrzebne do stworzenia wyjątkowego wystroju znajdziesz w naszym sklepie.