Jak dopasować regał na buty do wnętrza?

Przechowywanie butów bywa kłopotliwe, szczególnie gdy dysponujemy małym przedpokojem. Dziś pomożemy Ci znaleźć regał na buty, który będzie pasować do Twojego przedpokoju. Pokażemy Ci również kilka sprytnych patentów na przechowywanie obuwia.

Butów w domu bywa sporo – każdy ma ich co najmniej kilka par. Bywają również prawdziwi kolekcjonerzy, ci posiadają nawet po kilkadziesiąt par butów. Szafka na buty to mebel, który musi znaleźć się w każdym przedpokoju. Zastanówmy się najpierw nad jej rozmiarem.

Przedpokój to zwykle ograniczona przestrzeń, więc nie sposób zastawić jej wielką szafą. Oczywistym jest, że nie potrzebujemy wszystkich butów na raz. Do szafki w przedpokoju trafią tylko te najpotrzebniejsze, sezonowe buty. Zatem do przedpokoju wybieramy ładną szafkę na kilka par butów. Pozostałe obuwie przechowujemy na specjalnym regale w garderobie lub w pudełkach w szafie. Kiedy wiemy już jaki rozmiar powinien mieć nasz regał na buty, zadajemy sobie pytanie to w jakim stylu powinien być taki mebel.

Regał na buty do eleganckiego przedpokoju

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzimy wchodząc do mieszkania. Ładnie urządzony przedpokój świadczy o dobrym guście gospodarzy. Warto zatem zadbać o każdy szczegół jego wystroju. Bardzo modne są obecnie szarości na ścianach, białe listwy przypodłogowe i dekoracje na ścianach. Ma być elegancko i przytulnie już od wejścia. Regał na buty, który będzie pasować do tego stylu to biały regał na buty z szarym siedziskiem. Prezentowany poniżej model będzie nie tylko spójny kolorystycznie z wykończeniem – jest tak zorganizowany, że schowasz w nim również pasty i szczotki do pojemnika pod siedziskiem i małej szufladki.

regal na buty z siedziskiem

Prosta drewniana komoda z siedziskiem to mebel, który będzie pasować do przedpokoju w stylu skandynawskim. Otwarte półki o różnych wysokościach rozwiąże problem butów z różną wysokością cholewki. Siedzisko pozwoli wygodnie założyć buty, szczególnie gdy w domu są małe dzieci.

regal na buty z drewna

Jeśli w Twoim przedpokoju jest odrobinę więcej miejsca możesz pozwolić sobie na wstawienie tam eleganckiego zestawu – szafki i ławki z dodatkową półką pod siedziskiem. Piękne bryły z drewna bambusowego uzupełnione szarym obiciem siedzisk będą ozdobą nowoczesnego przedpokoju. Buty możesz ułożyć w szafce, natomiast kapcie domowe na półce pod siedziskiem ławki. Buty w szafce będą ukryte za ładnymi drzwiczkami. Zestaw prezentuje się wyjątkowo estetycznie.

Przechowywanie butów dla dużej rodziny

Małe szafki na buty nie sprawdzą się, kiedy butów jest dużo i każda para jest potrzebna. W domach gdzie mieszka kilka osób potrzebne są dobrze przemyślane rozwiązania. Teleskopowy regał na buty to taki sprytny gadżet, który pomieści nawet 43 pary butów.

Ten mebel ma jeszcze jedną zaletę – będzie rósł wraz z Waszymi potrzebami. Jego szerokość jest regulowana od 67 cm do 116 cm. Stabilna, metalowa konstrukcja jest jednocześnie lekką formą. Nie potrzebujesz wielkiej i zabierającej przestrzeń szafy, aby pomieścić naprawdę dużo butów.

teleskopowy regal na buty

Otwarte regały na buty dobrze wpasują się we wnętrza minimalistyczne. Również we wnętrzach w stylu loftowym możesz postawić na prosty regał lub szafkę z metalu, która wyglądem przypomina mebel do przechowywania akt lub narzędzi.

Szafki tekstylne to kolejna propozycja do nowoczesnych wnętrz. W tym przypadku regały również dostępne są w różnych rozmiarach – od małych modeli na kilka par butów, po pełnowymiarowe szafy, które pomieszczą naprawdę dużą kolekcję obuwia.

Duże, zamknięte komody na buty z uchylnymi szufladami to hit ostatnich lat. Mają niewielką głębokość, dzięki czemu korzystają z przestrzeni na ścianie ale nie zajmują miejsca w małym przedpokoju. Nad komodą możesz powiesić lustro w fantazyjnej ramie lub szafkę na klucze. Pozostaje jeszcze przestrzeń na komodzie, która idealnie nadaje się do ustawienia dekoracji.

Do łask wracają również proste stojaki na buty. Wykonane z drewna otwarte regały to klasyk, który można było spotkać w każdym mieszkaniu. Ich powrót to z pewnością zasługa trendów eko, proste drewniane stojaki świetnie wpisują się we wnętrza w tym stylu. Zaletą takiego mebla jest optyczna lekkość konstrukcji, która nie zdominuje przestrzeni w przedpokoju. Jednocześnie jest zadziwiająco pojemny – ułożysz na nim całkiem sporo obuwia. Klasyczne stojaki na buty doczekały się wielu interpretacji. Znajdziesz więc proste sosnowe regały oraz modele malowane na przeróżne kolory. Dzięki temu ten praktyczny mebel dopasujesz do każdego wystroju.