Jak dopasować zasłony prysznicowe do łazienki?

Zasłony prysznicowe to nie tylko kolejne praktyczne akcesorium, które powinno się znaleźć w każdej łazience. To również szansa na podniesienie walorów estetycznych tego pomieszczenia. Ciekawy wzór i modna kolorystyka mogą stanowić elegancki dodatek, który jednocześnie spełnia ważną rolę w utrzymaniu łazienki w czystości i porządku. Dwoisz się i troisz, żeby nie zachlapać podłogi podczas brania prysznica? Korzystając z ochrony, jaką gwarantują zasłony prysznicowe nie musisz się martwić śliską od wody posadzką, czy zachlapanymi ścianami i dywanikami łazienkowymi. Nie tylko nie zalejesz całej łazienki wodą, ale także zadbasz o swoją prywatność podczas rytuałów pielęgnacyjnych.

Bogaty wybór wzorów i kolorów sprawia, że zasłony prysznicowe mogą z powodzeniem stać się ozdobą łazienki. Jeśli lubisz proste, sprawdzone, a zarazem praktyczne rozwiązania, sięgnij po nie śmiało już dziś. Komfort i wygoda w połączeniu z funkcjonalnością są w zasięgu ręki. Tylko jak wybrać zasłony prysznicowe odpowiednie dla Twojej łazienki? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Podpowiadamy!

zaslona prysznicowa

Jakie zasłony prysznicowe wybrać?

Jak zwykle przy wyborze akcesoriów łazienkowych posiadacze dużych łazienek mają łatwiej. nieograniczona przestrzeń daje niezliczone wręcz możliwości aranżacyjne. Również w tym przypadku mogą dowolnie dobierać zasłony prysznicowe, zarówno jako osłonę prysznica jak i wanny. Posiadanie mniejszej łazienki nie dyskwalifikuje Cię wcale w konkursie o najciekawszy wystrój. Owszem, będziesz musiał tu i tam coś zmienić lub skorygować, a czasem nawet trochę bardziej pogłówkować, niemniej jednak wciąż jesteś w stanie urządzić łazienkę swoich marzeń. Zamontowane zasłony prysznicowe to także świetny sposób na wprowadzenie kosmetycznych zmian w aranżacji. Łatwy montaż dodatkowo zachęca do sięgania po takie rozwiązanie.

zaslona prysznicowa

Warto zwrócić także uwagę na materiał, z jakiego wykonane są zasłony prysznicowe. Najczęściej wybierane są kotary wykonane z włókniny polietylenowej. Materiał ten jest niezwykle lekki i odporny na uszkodzenia. Wysoka jakość wykonania zapewnia komfort i wodoszczelność jednocześnie nie wpływając negatywnie na środowisko. Ekologiczny skład stanowią komponenty w stu procentach odnawialne. Zasłona tekstylna wykonana z poliestru również będzie wygodna w użyciu i trwała. Poliester nie pochłania wody, a dodatkowa powłoka, którą jest pokryty zapobiega przepuszczaniu wody. Ostatnim często spotykanym rozwiązaniem są zasłony prysznicowe z PCV. Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Ich cena jest stosunkowo niska, ale kotary te są zarówno wodoodporne jak i wodoszczelne.

zaslona prysznicowa

Nasza propozycja

Ciekawą i niebanalną dekorację będzie bez wątpienia stanowić tekstylna zasłona prysznicowa OLD PLANE. Wykonana z wytrzymałego, wodoodpornego poliestru kotara nie tylko zapewni komfort podczas kąpieli, ale nie doprowadzi również do zachlapania powierzchni łazienki. Syntetyczny materiał nie pochłania ani nie zatrzymuje wody. Nadruk w postaci samolotu czyni z niej naprawdę unikalny dodatek. Odporna na działanie wody, a co za tym idzie antybakteryjna i antygrzybiczna powłoka gwarantuje najwyższy poziom higieny w każdej chwili, zarówno przed jak i po prysznicu czy kąpieli. Dodatkowo zamontowane na dole zasłony obciążenie pozwoli na jej ładne ułożenie. Mocowanie na drążku nie wymaga użycia narzędzi. I na koniec super gadżet! Zasłona wyposażona została w oświetlenie LED! Lampki działają dzięki czujnikom akustycznym i samoczynnie zapalają się oraz gasną po 30 sekundach. Takiej zasłony prysznicowej nie ma jeszcze nikt!

Planując zakup zasłony do prysznica, wanny czy brodzika warto zwrócić uwagę na jej dodatkowe obciążenie na dole. Może to być zarówno żyłka jak i na przykład niewielki ciężarek. Pod wpływem pary i ciepła zasłona może się odkształcać i układając może przylegać do ciała. Nie jest to najbardziej komfortowe doznanie, którego byśmy sobie życzyli podczas kąpieli, prawda? Dzięki takiemu właśnie obciążeniu, kotara pozostanie na swoim miejscu, a my będziemy mogli spokojnie relaksować się pod prysznicem.

zaslona prysznicowa