Jak oczarować znajomych i zostać idealnym gospodarzem imprezy?

Planujesz wyprawić imprezę urodzinową? A może parapetówkę? Tak naprawdę w ogóle nie potrzebujesz specjalnej okazji czy pretekstu do zorganizowania spotkania w gronie przyjaciół i rodziny! Niezależnie więc od tego czy jest ku temu okazja, czy nie, przyjęcie w domu to zawsze dobry pomysł! Tak zwane „domówki” cieszą się coraz większa popularnością i często rezygnujemy na ich rzecz z wystawnych kolacji, czy imprez w lokalach na mieście. Powodów jest dużo, jednym z nich jest na pewno fakt, że tak po prostu jest taniej! Drugi powód to taki, że zapraszając gości do siebie, masz pełna kontrolę nad przygotowaniem, organizacją i przebiegiem imprezy. Nie musisz się martwić brakiem miejsca, słabej jakości napojami czy nieodpowiednim jedzeniem. Sam jesteś za wszystko odpowiedzialny, tylko Ty decydujesz, co znajdzie się na talerzach i w szklankach Twoich gości. Dekoracje, aranżacja, menu – jesteś gospodarzem imprezy, z pewnością doskonale poradzisz sobie z nadaniem wspólnej uczcie i świętowaniu odpowiedniego charakteru!

przyjaciele

Martwisz się, że to duża odpowiedzialność i uciążliwy obowiązek? Już nie musisz! Na początek potrzebujesz tylko imprezowego nastroju i dobrego planu! Pomożemy Ci zorganizować rewelacyjne przyjęcie, które zachwyci Twoich gości, a Tobie pozwoli zasłużyć na pełne podziwu spojrzenia towarzyszy. Podpowiemy nie tylko co podać, ale również w jakie akcesoria barmańskie się zaopatrzyć, by zaproponować zaproszonym niezapomniane przeżycia!

slodkie rozki

Impreza w domu

Od czego zacząć? Jeśli chcesz zorganizować imprezę tematyczną, koniecznie zaopatrz się w odpowiadające tematowi dekoracje. Wesołe girlandy z napisami, kubeczki w kolorach pasujących do aranżacji. Dopasuj także potrawy. Przykładowo, urządzając przyjęcie inspirowane stylem meksykańskim, przygotuj meksykańskie tapas, mini-burritos i tacos, podaj nachosy z rożnymi sosami (nie zapomnij o guacamole!) a do picia zaserwuj gościom tequilę! Tego rodzaju przygotowania nie zajmują dużo czasu, natomiast piorunujące wrażenie, jakie wywołasz na swoich znajomych będzie absolutnie bezcenne!

mini wrapy

By zachwycić swoich gości jeszcze bardziej, zaopatrz się w profesjonalne akcesoria barmańskie. Tylko pomyśl, jakie będą mieli miny, kiedy zobaczą, jak dobrze przygotowałeś się do zapewnienia im jak najlepszej rozrywki! Zestaw barmański to absolutny must have każdego konesera napoi wyskokowych. Stojak do przechowywania butelek, shaker, szczypce do lodu i pojemnik na lód prezentują się niezwykle elegancko i z pewnością dodadzą każdej imprezie charakteru. Mieszaj, miksuj, podawaj i zaskocz gości swoimi umiejętnościami profesjonalnego barmana!

zestaw barmanski

Przygotowane w wyszukany sposób alkohole i inne napoje podaj w szklanych kieliszkach, które są wprost idealne na każdą okazję! Wesołe, intensywne kolory uatrakcyjnią podanie zarówno napojów wyskokowych, jak i lemoniady czy soków. Wybierz szkło odporne na zarysowania, które pomimo mycia w zmywarce nie straci swojego atrakcyjnego koloru. Zestaw idealnie dopełni posiadany komplet, w którego wchodzą akcesoria barmańskie niezbędne do miksowania kolorowych drinków.

kieliszki

Kilka drobiazgów, o których warto pamiętać

Akcesoria barmańskie pod ręką, lista zakupów przygotowana. O czym jeszcze nie możesz zapomnieć? Przede wszystkim o podaniu gościom dokładnej godziny, o której będziesz się ich spodziewać. Nie chcesz przecież zostać zaskoczony przez nich za wcześnie, szczególnie jeśli będziesz w tym czasie w trakcie przygotowywania przekąsek czy wieszania dekoracji. Poproś również, by wszyscy, któryś zaprosisz potwierdzili, że pojawią się na spotkaniu. Koniecznie dopytaj o preferencje dotyczące jedzenia – warto, żebyś był przygotowany na ugoszczenie osób, które na przykład nie spożywają alkoholu albo nie jedzą mięsa. Postaw na dania i przekąski, którymi można się z łatwością samodzielnie poczęstować. W ten sposób unikniesz podawania do stołu, co może zamienić się w obsługę imprezy, a nie uczestniczenie w niej. Twoim gościom z pewnością zależy, abyś bawił się razem z nimi a nie biegał z pokoju do kuchni i z powrotem.

domowka

To jak? Jesteś gotowy na tytuł gospodarza roku?